in , ,

ETS 2 – 1.48.5 Bakım Güncellemesi

ETS 2 – 1.48.5 Bakım Güncellemesi

SCS Software, West Balkans öncesi ETS 2 için bakım güncellemesi olan 1.48.5 sürümü beta testlerinin ardından tamamlandı. 1.48.5 güncellemesi ile daha önce duyurulan Trieste şehir ve limanı ana oyun haritasına eklenirken İtalya DLC’deki Ancona ve Bari şehirleri de elden geçiriliyor. Bunun dışında yeni harita genişlemesi olan Batı Balkanlar için de altyapı uyumluluğu getiriyor.

 

Batı Balkanlar DLC için sıkı çalışmaya devam eden SCS ekibi bu güncellemede sorunsuz bir çıkış için dünya ekonomisi, rota erişim topolojisi ile birden fazla veritabanı üzerinde yorulmadan yineleme ve ilgili kod değişiklikleri, temizliklerini içeren bakım güncellemesini yayınlıyor. Hata düzeltmeleri yanı sıra oyun evrenindeki yeni bölümle daha iyi bağlantı kurulmasını sağlayacak heyecan verici yeni harita içeriği de getiriliyor. Devasa Trieste limanını ana haritada keşfedebileceksiniz.


Trieste

Ro-Ro gemileri için önemli bir liman olan Trieste, West Balkans DLC‘si öncesinde 1.48.5 güncellemesi ile ücretsiz sunuldu. Türkiye’deki birçok limandan Ro-Ro gemisi seferlerinin düzenlendiği Trieste Ro-Ro limanı ETS 2‘ye orijinal olarak nihayet geliyor. DLC yayınlandığında hazırlık güncellemesi ile temel oyun içeriğine(ücretsiz) eklenecek. Batı Balkanlar’daki ülkelerin aksine İtalya’ya bağlı olan Trieste şehir ve liman bölgesi Slovenya’nın Koper şehrine 8 kilometre mesafede bulunuyor. Eklenmesi ile birlikte Tırcılar için önemli bir rotanın da eksikliği giderilmiş olacak.

İtalya’nın kuzeydoğusunda bulunan Trieste, Avrupa’nın en önemli ulaşım merkezlerinden biri olmakla birlikte Trieste Körfezi yakınlarındaki liman bölgesine ETS 2’de girebilecek ve teslimatlar yapıp Ro-Ro gemileri ile başka ülkelere deniz hattından ulaşabileceksiniz. ETS 2’deki Road to the Black Sea DLC‘sinin Trakya kısmında maalesef liman bulunmadığı için bir bağlantı olmayacak. Ancak harita modlarında buraya bağlantılar sağlanacaktır.

Tabii liman bölgesinin yanı sıra Trieste şehrinin mimarisi, güzelliği ve genel olarak Adriyatik Denizi kıyısı boyunca görebileceğimiz pek çok yer olacak.

 


Ancona ve Bari

İtalya DLC’sinde doğuda kalan liman şehirleri Ancona ve Bari yenileniyor. Bu şehirlerdeki limanlardan eklenen yeni feribotlarla West Balkans DLC‘sine seyahat edebileceksiniz. Birkaç yeni simgesel noktanın da eklendiği şehir güncellemeleri Italia DLC sahiplerine ücretsiz verilecek. Trieste ise tamamen ana oyunun bir parçası olacak.

 

 

 

1.48.5 hatalarını burada bildirebilirsiniz.

 

Daha Hızlı Yükleme Süreleri

Yapılan bir güncellemeden sonra ETS 2 ve ATS’de navigasyon verilerini yeniden önbelleğe almak ve güncellemek eskiden biraz zaman alıyordu. Bu verileri optimize etmeyi ve süreci önemli ölçüde hızlandırmayı başaran SCS ekibi 1.48.5 ile bu iyileştirmeyi sunarak yükleme sürecini yaklaşık 6 kat daha hızlı hale getiriyor. Oyuna her başladığımızda yüklenen ve önceki sürümlere göre 23 kat daha hızlı olan şirket dizini yükleme süreleri de buna dahil.

Kare Hızı Sınırlayıcı/Frame Rate Limiter

Topluluk tarafında sıkça talep edilen kare hızı sınırlayıcı sonunda eklendi. Bu sınırlayıcı genellikle güçlü bir GPU’ya(grafik kartı) sahip olanlara yönelik. Simülasyon dışında alt-sekme yapıldığında mümkün olan maksimum kare sayısını oluşturmaya çalıştığı için GPU’ların %100 çalıştığı bildirilmiş. Bu nedenle de çoğu monitörü sınırlamadan GPU kullanımını sınırlamak için 300 FPS’lik bir sınır koyuldu. Bunun hala deneysel olduğunu ve geri bildirimlere ihtiyaç duyulduğunu da ekliyorlar.

 


Beta programına nasıl katılırım?

Steam > Oyun Kütüphanesi > Euro Truck Simulator 2 sağ tıklayın Özellikler penceresinde BETALAR sekmesine gelin. public_beta > 1.48.5 seçin.
Şifre istemeyecektir. Güncellemeye başlayacaktır. Eğer olmuyorsa Steam programını yeniden başlatın.

Çok yakında çıkmasını beklediğimiz West Balkans DLC’sinde Arnavutluk, Bosna-Hersek, Hırvatistan, Kosova, Karadağ, Kuzey Makedonya, Sırbistan ve Slovenya ülkeleri bulunuyor. Çıkış tarihi önümüzdeki günlerde kesinleşebilir. İlk oynanış canlı yayını da hafta başında yapılmıştı.

Euro Truck Simulator 2 forumu için tıklayın.
SimülasyonTÜRK

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ETS 2 Batı Balkanlar’daki nehirler ve göller tanıtılıyor…

ETS 2 West Balkans DLC için Yeni Kargolar