in , ,

American Truck Simulator – Mısır yetiştiriciliğiyle ünlü Iowa eyaleti resmen tanıtıldı

American Truck Simulator için Iowa eyaleti resmen duyuruldu. ABD’nin üst orta batı bölgesinde yer alan Iowa eyaleti doğudaki ormanlar ile batıdaki çayırlık düzlükler arasında bir köprü oluşturuyor. Hawkeye Eyaleti olarak da biliniyor.
Amerika Birleşik Devletleri’nin üst Orta Batı bölgesinde yer alan Iowa, doğudaki ormanlar ile batıdaki çayırlık düzlükler arasında bir köprü oluşturur. ‘Hawkeye Eyaleti’ olarak da bilinen Iowa, kamyoncuları yol ağlarını, şehirlerini ve yerel endüstrilerini keşfetmeye davet ediyor.

Iowa eyaletinin başkenti ve en büyük şehri Des Moines‘tir. 18. ve 19. yüzyılların başlarında Iowa, Fransız ve İspanyol Louisiana’sının bir parçasıydı ve eyalet bayrağı da Fransa bayrağından esinlenerek tasarlanmış. Iowa tarihi oldukça önemli gelişmelere sahip. Kızılderililerden ABD iç savaşına kadar pek çok önemli dönüm noktasının göbeğinde yer almıştır.

SCS SoftwareATS için öncelikle Arkansas ve sonrasında Missouri DLC’leri ile bu yılı tamamlayacak gibi duruyor. Iowa ise resmi açıklama olmasa da önümüzdeki sene başına hazır olabilir. Kuzeyinde Minnesota ve Wisconsin eyaletleri bulunuyor. Doğusunda ise Illinois eyaleti yani Chicago şehrine komşudur.

Des Moines’te ufuk çizgisine baktığınızda en göze çarpan ise 23 ayar altınla kaplı olan 5 kubbeye sahip ve mutlaka görülmesi gereken etkileyici Iowa Eyaleti Meclis binasıdır. Ayrıca oyuncular özellikle ünlü Missisippi Nehri boyunca uzanan küçük kasaba ve şehirleri keşfederken bol miktarda doğal manzarayla karşılaşacaklar. ABD’nin en uzun ikinci nehri olan ve 2.000 milden fazla uzunluğa sahip olan bu etkileyici su yolu 10 farklı eyaletten geçiyor.

Tarım endüstrisi ve özellikle mısır yetiştirmek söz konusu olduğunda Iowa önde geliyor. Eyaletin 2023 yılında 2,5 milyar kile mısır ürettiği ve bunların çoğunun ABD genelindeki yemek tabaklarında yer aldığı belirtiliyor. (1 kile = 25kg tahılı ölçmede kullanılabiliyor)

Iowa eyaleti ile ilgili blog yazıları devam edecek. Öncesinde elbette Arkansas ve Missoiri var. 2025 yılında Iowa eyaletini bekleyebiliriz.

 

Kısa sahnelerden oluşan ilk tanıtım videosu

https://x.com/SCSsoftware/status/1803080478213165490

 

Steam


 

American Truck Simulator forumu için tıklayın.

SimülasyonTÜRK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ETS 2’de Almanya’nın Bremen şehri tamamen yenilendi!

Farming Simulator 25 Çıkış Tarihi Açıklandı! Arazi deformasyonu geliyor… (CGI Trailer)