in , ,

American Truck Simulator – Iowa eyaleti ortaya çıktı!

American Truck Simulator için Iowa eyaletinin geliştirme aşamasında olduğu henüz resmi olarak açıklanmasa da blog yazısında işaret edildi. Eyaletin Casey – Adair I-80 yolu üzerindeki dinlenme tesisinde yer alan ikonik rüzgar türbininden anlaşılıyor. DLC’nin resmi duyuru ile birlikte Steam’de listelenmesi bekleniyor.

Iowa eyaletinin başkenti Des Moines‘tir. 18. ve 19. yüzyılların başlarında Iowa, Fransız ve İspanyol Louisiana’sının bir parçasıydı ve eyalet bayrağı da Fransa bayrağından esinlenerek tasarlanmış. Iowa tarihi oldukça önemli gelişmelere sahip. Kızılderililerden ABD iç savaşına kadar pek çok önemli dönüm noktasının göbeğinde yer almıştır.

SCS Software, ATS için öncelikle Arkansas ve sonrasında Missouri DLC’leri ile bu yılı tamamlayacak gibi duruyor. Iowa ise resmi açıklama olmasa da önümüzdeki sene başına hazır olabilir. Kuzeyinde Minnesota ve Wisconsin eyaletleri bulunuyor. Doğusunda ise Illinois eyaleti yani Chicago şehrine komşudur.

 

Harita genişleme stratejisi ABD’nin ortasını geçmeye çalışıyor. Kuzey ve Güney Dakota eyaletleri ise Iowa’dan sonra mı gelecek yoksa Minnesota ya da güneyde Louisiana eyaleti ile daha ilgi çekici yerlerde mi genişletilecek?

Çünkü Amerikalı oyuncular bu tür duyurulara çok daha fazla ilgi gösteriyor. Bunu SCS’in blogundaki Greece ve Iowa yazılarının altındaki gelen yorum sayısından anlayabilirsiniz. Elbette ETS 2 için pek çok DLC çalışması önemli oluyor ancak ATS’nin eyalet başına DLC olarak satılması dahil pek çok açıdan SCS’e kısa vadelerle daha iyi gelir getirdiği ortada. Öte yandan ETS 2 için ana harita yenilemeleri ve harita DLC çalışmaları çok büyük oluyor.

 

SimülasyonTÜRK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ETS 2 Greece DLC’si için paylaşılan görüntülerin gerçek yerlerini bulun!

Microsoft Flight Simulator 2024 için Çıkış Tarihi ve Yeni Tanıtım Videosu! [Xbox Games Showcase]