in , ,

ETS 2 TR Extended Map – İstanbul’un Batı Kapısı: Silivri

ETS 2 TR Extended Map – İstanbul’un Batı Kapısı: Silivri

Euro Truck Simulator 2 için geliştirilen TR Extended Map projesinde İstanbul’un  yüzölçümü bakımından en büyük ilçesi olan Silivri de yer alıyor. Modlama ekibi yeni geliştirici günlüğünde İstanbul’un Batı Kapısı olan Silivri ilçesini tanıtıyor.

Herkese Merhaba! :raised_back_of_hand:

TR Extended Harita Modunun İstanbul sürümü için çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Harita üzerindeki değişiklik ve genişletmelerimizi sizlere sunmak bizleri heyecanlandırıyor. Daha önce ipuçlarını paylaştığımız, harita genişlemesine dâhil ettiğimiz, İstanbul’un Silivri ilçesine daha yakından bakmanın zamanı geldi.

Silivri, Marmara Denizi kıyısında yer alan, İstanbul’un en batıdaki ilçesidir. Konumu itibariyle adeta İstanbul’un Trakya’ya açılan kapısıdır. İlçe, doğal bir limana sahip olması ve önemli ticaret yollarının üzerinde bulunması sebebiyle her dönemde önemini korumuştur. İlçe merkezinde yer alan, 1568 yılında Mimar Sinan’ın inşa ettiği 348 m. uzunluğundaki 33 kemerli köprü, ilçenin ulaşım konusunda tarihte önemli bir yeri olduğunu gösteren anıtsal yapılardan biridir. Silivri, sahil kenti olması nedeniyle yaz aylarında deniz turizminin yoğun olduğu bir yer haline gelmektedir. Ayrıca sarı ve yeşili buluşturan ayçiçeği tarlaları, ilçede görebileceğiniz, kendinizi doğanın içinde hissedeceğiniz yerler arasındadır. Doğal güzellikleriyle ön plana çıkan Silivri, aynı zamanda İstanbul’un ilk modern alışveriş merkezlerinden birine de ev sahipliği yapmaktadır.

Harita modumuzda tarihi Mimar Sinan Köprüsü’nden, ayçiçeği tarlalarına kadar çeşitli manzaralar keşfedecek, ETS 2’de yer alan otoyol dışında farklı bir güzergâh kullanarak İstanbul’a ulaşmanın keyfini çıkaracaksınız. Sizleri Silivri görüntüleri ile baş başa bırakıyoruz! Takipte kalın. Görüşmek üzere!

TR Extended Map Mod Ekibi

 


Geçmiş blog yazıları;

İstanbul’un Yeni Model ve Yapıları

Anadolu’ya Geçiş: Yavuz Sultan Selim Köprüsü

Bayram Tebriği ve İstanbul’un Köyleri

ETS 2 için TR Extended Harita Projesi Geliyor!

 

ETS 2 TR Extended Map – İstanbul’un Yeni Model ve Yapıları

 

ETS 2 – TR Extended Map harita modu projesi için buraya tıklayın.

 

SimülasyonTÜRK

4 Comments

Leave a Reply

One Ping

  1. Pingback:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ETS 2’nin Yeni Cenova Köprüsü Açıldı! Etkinlik sonuçları…

theHunter: Call of the Wild’in yeni haritası ile yaban hindi avı başlıyor! (Silver Ridge Peaks)