SimülasyonTÜRK “Simülasyon Topluluğu”

www.simulasyonturk.com

SimülasyonTÜRK, ilk olarak Nisan 2012’de bir forum sitesi olarak yayın hayatına başlamıştır. Sadece forum sayfasıyla olamayacağını anlayınca WordPress tabanlı bir blog oluşturulup hizmet vermeye başlamıştır. O yılın en çok beklenen oyunlarından biri olan Euro Truck Simulator 2’de aktif rol oynamıştır. Haziran 2012’de piyasaya çıkan SCANIA Truck Driving Simulator için bir hayli uğraşmış özel modlar çıkarmış Türkçe çeviri çalışmalarına katılmıştır. Oyun Türkiye’de satışa sunulmuştur. Bunun dışında Agrar Simulator serisine destek vermiş ve Farming Simulator 2013’ün haberlerine yer vermiştir.

Bu oyunlarla istedikleri kitleye ulaşamayınca diğer simülasyon oyunlarının da haberlerine yer vermeye başlamışlardır. SimülasyonTÜRK adı sıkça duyulmaya “Simülasyon Oyunları Merkezi” haline gelmeye başlamıştır.

Ekim 2012 büyük heyecanla bekledikleri Euro Truck Simulator 2 ve Farming Simulator 2013 piyasaya sürülmüştür. İşte o aydan sonra ekip ciddi düşünmeye başlamış bir simülasyon topluluğu oluşturmak amacıya tüm simülasyon oyunlarına yer vermeye başlamıştır.

eurotruck2.com için kurulan forum sayfası 10 bin kişiye ulaşmış sadece ETS 2 ile olamayacağını anlayıp Nisan ayında 3 günlük bir çalışma sonucunda SimülasyonTÜRK Forum adını almıştır.

Sektöre 2009 yılında oyunmods.ucoz.com sitesiyle giren Hasan o tarihten beri turkmods.com oyunmods.com siteleriyle devap edip bussimulatorturk.com eurotruck2.com gta5turk.com farmingsimulatorturk.com u kurmuş TürkMods adı altında topladığı sitelerin yeni adını SimülasyonTÜRK olarak değiştirmiştir.

 

SimülasyonTÜRK ne yapıyor?

2012 yılından bu yana simülasyon oyunlarını Türkçe olarak Türk oyuncularıyla buluşturmaktadır. Ana oyunları başta olmak üzere sayısız simülasyon oyununu destekler, onların güncellemelerini Türkçe olarak aktarır. Özel duyurularını yayınlar. Hem geliştirici hem de yapımcılarını takip eder. Mod paylaşımını yapar video incelemesini çeker simülasyon oyunlarını seven takip eden herkese ulaştırır!

 

SimülasyonTÜRK Park

Simülasyon oyunları hakkında bilgi alabileceğiniz, tartışabileceğiniz, mod paylaşımı yapabileceğiniz özgür bir ortam.

SimülasyonTÜRK Youtube kanalı;

2012 yılında kurulan Youtube kanalımız faaliyetlerine son 1 yılda başlamıştır. Simülasyon oyunlarıyla ilgili gelişmeleri, incelemeleri yayınlamaktadır.

 

 

İletişim:

simulasyonturkcom@gmail.com