Ana Sayfa Araç SimülasyonlarıBeamNG.drive BeamNG.drive 0.17 Güncellemesi; AI trafik, yenilenen haritalar ve daha fazlası

BeamNG.drive 0.17 Güncellemesi; AI trafik, yenilenen haritalar ve daha fazlası

Yazar SimülasyonTÜRK

BeamNG.drive 0.17 Güncellemesi; AI trafik, yenilenen haritalar ve daha fazlası

Fizik tabanlı araç simülasyonu BeamNG.drive için alpha 0.17 güncellemesi yayınlandı. Bu güncelleme ile 1963 model Gavril Bluebuck eklenirken oyunun haritalarında görsel değişim ve AI trafik geliyor.

1963 Gavril Bluebuck tanıtım videosu

East Coast USA, Hirochi Raceway ve Derby haritalarından değişiklikler

Trafik ve AI (yapay zeka) geliştirmeleri

Böylece artık videoda gösterildiği gibi AI trafik özelliğini açtığınızda hangi haritada olursanız olun trafikte yapay zeka kontrolünde arabalar dolaşacak. Üstelik bunlara ek olarak polis arabaları da doğabiliyor ve sizi kovalayabiliyorlar. Oyun içerisindeki radyal menüden bunları ayarlayabiliyorsunuz.

Araç işlemesinde optimizasyon çalışmaları yapılmış. Artık CPU için 2.5x kat daha hızlı işlerken GPU için ise 10 kat daha hızlı olacak. Level rendering yani harita işlemesi ise 1.3x kat daha hızlı olmuş.

West Coast USA haritasında Drag Race eklenmiş.

 


World Editor 2.0 beta olarak yayınlandı. BeamNG.drive’da harita editörü yeni sürümü ile birçok yenilik getiriyor. Yeni toolchain geliştiriliyor. Yeni editörün arayüzü daha kullanılabilir olacak. Ayıca arayüz öğelerini yeniden konumlandırabilecek ve yerleştirebileceksiniz. Çıkartmaları ve yol kaplamalarını, shapeleri, materyalleri düzenleme araçları olacak.


 

FlowGraph

BeamNG.drive’ın oynanış programlama dili FlowGraph için Flowgraph Editor aracının ilk alfa sürümü çıktı. FlowGraph Editor ile yeni görsel programlama dili  geliyor. Böylece senaryolar, oynanış öğeleri ve daha fazlasını kullanarak kolayca oluşturabileceksiniz.

FlowGraph dökümanlarına buradan ulaşabilirsiniz. İşinize yarayacaktır.

 


 

Yeni senaryolar; İtalya haritası için Field Run senaryosu eklendi.

Derby time trials için The Big 8 ve Dirt Oval eklendi.

 


 

Shift+~ (Shift+tilde) ile açılan oyun içi konsol komut sistemi ConsoleNG yakında değişecek.

 

 

 

Bunların dışında genel birçok düzeltme ve iyileştirme var. Seslerde yine birçok çalışma yapılmış. Ortam sesleri iyileştirilmiş. Bluebuck aracı için hidrolik sesleri eklenmiş.

BeamNG.drive 0.17 değişiklikler listesi için buraya tıklayabilirsiniz.

 

 

SimülasyonTÜRK

 

0 yorum
0

Bu yazıları da okuyabilirsin

Yorum yazın