in , ,

ETS 2 TR Extended Map – Anadolu’ya Geçiş: Yavuz Sultan Selim Köprüsü

ETS 2 TR Extended haritasının ekibi ilk sürümde Anadolu yakasına geçmemizi sağlayacak Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nü tanıtıyor.

Herkese Yeniden Merhaba! :raised_back_of_hand:

Önceki paylaşımlarımızda Anadolu Yakası çalışmalarımız olduğundan bahsetmiştik. Peki, ağır taşıtlar İstanbul’dan Anadolu’ya geçerken hangi güzergâhı kullanıyor? Tabii ki Asya ve Avrupa kıtasını üçüncü kez birleştiren Yavuz Sultan Selim Köprüsü ile geçiş sağlanıyor.

Kuzey Marmara Otoyolu’nun önemli bir parçası olan Yavuz Sultan Selim Köprüsü, iki kıta arasında transit taşımacılığın kavşak noktalarından biri olarak 2016 yılından beri faaliyet gösteriyor. İstanbul Boğazı’nın Karadeniz’e açılan kısmında konumlanan köprü; 59 metre genişliği, 322 metre kule yüksekliği ile dünyanın, üzerinden raylı sistem geçen, en geniş ve en yüksek asma köprüsüdür. 1875 metre uzunluğunda olan köprü üzerinde 8 şeritli karayolu ve daha sonra faaliyete geçirilmesi planlanan 2 şeritli demir yolu için ayrılan bölüm bulunmaktadır. Köprü, üzerine yerleştirilen 5.800 adet led aydınlatma sayesinde, özel günlerde kutlama amaçlı ışık gösterilerine ev sahipliği yaptığı gibi, otizm, kanser ve kadına şiddet konularında farkındalık oluşturmak için de çeşitli renklere bürünmektedir. Aydınlatma teknolojisi sayesinde gündelik yaşamda da sürekli değişen renkleriyle boğaz gecelerini güzelleştirmektedir.

TR Extended Map Mod’unun İstanbul sürümünde, ağır taşıtlar için Anadolu’ya geçiş kapısı olan Yavuz Sultan Selim köprüsü’nü kullanma imkânınız olacak. Gündüz, boğazın eşsiz manzarası; gece de kırmızı-beyaz göz alıcı ışıklar sizlere eşlik edecek. Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün muhteşem ekran görüntülerini sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz. Çalışmalarımızdan yeni paylaşımlar yapmak için sabırsızlanıyoruz.

Görüşmek üzere!

TR Extended Map Mod Ekibi

ETS 2 TR Extended Map – Bayram Tebriği ve İstanbul’un Köyleri

ETS 2 – TR Extended Map ana konusu için buraya tıklayın.

SimülasyonTÜRK

6 Comments

Leave a Reply
  1. Anasını satayım ülke zaten istanbuldan ibaret ya bu modda bir iki güncellemeden sonra bırakılacak, diger onlarca map modlari gibi…

  2. Eğer park.simülasyontürk’ü takip ediyorsan, İstanbul’un bu ekip için bir başlangıç olduğunu görürdün @kasmeriderya
    Ayrıca ekipte daha önce modlama deneyimi olmuş kişiler ve scs’den ödüllü kişiler yer almakta.
    Kaygılı olma derim 🙂

  3. Gerek türkiye map uygulamasından gerekse promodslardan malesef randuman alamadım.Oyun çok geç açılıyor ve oyunu kasıyor.Oyunu Orjinal haliyle oynanak daha sağlıklı. Geforce now üzerinden oynamanızı kaliteli bir oyun denemesi için özellikle tavsiye ediyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ETS 2 için Volvo FH Tuning Pack DLC’si çıktı!

Truck & Logistics Simulator, 23 Haziran’da çıkıyor…