in , ,

ETS 2 – Yunanistan’ın Midilli adası tanıtıldı

ETS 2 – Yunanistan’ın Midilli adası tanıtıldı

Euro Truck Simulator 2 – Greece DLC için Midilli(Lesvos) adasında bulunan Mytilene(Midilli) şehri blog yazısı ile tanıtıldı. Tam olarak Ayvalık’ın karşısında yer alan ve çok yakın olan Mytilene şehri Yunanistan’ın antik çağlara kadar uzanan en eski şehirlerinden biridir. Sahil şeridinden itibaren neoklasik binalar, Bizans kiliseleri ve Osmanlı İmparatorluğu dönemi konaklarının bir karışımını içeren ve tarihini yansıtan mimarisi vardır.

SCS ekibi dar yollarla birlikte sahil kenarında bulunan birçok restoran, bar, oteli ve şehir merkezi dahil olmak üzere yüksek doğrulukla aktardığını ifade ediyor. Ayrıca Rouselleio Belediye Tiyatrosu ve Aziz Therapon Rum Ortodoks Kilisesi gibi bazı ünlü simgesel yapıları da görebileceğiz. Oyuncular sadece şehir içinde değil şehir dışına da teslimat yapabilecekleri sektörler bulabilecek. Küçük yerel işletmelerden büyük ticarethanelere kadar Yunanistan’daki seyahatlerinizde iş sıkıntısı çekmeyeceksiniz. Tuz üretim tesisleri yüksek ihtimalle yer alacaktır. Adadaki 13 milyon zeytin ağacından yılda 50 bin ton zeytinyağı üretiliyor. Balıkçılıkla da uğraşılıyor. Ayrıca uzo ve likör de burada üretiliyor. Ve Midilli adasında Moria Mülteci Kampı bulunuyor.

Yunanistan’ın en büyük üçüncü adası olan Midilli adası bize neredeyse 9 km kadar bir yakınlıkta bulunuyor. Gerçek yüzölçümü 1.631 km2 olan adanın 1:19 ölçekteki sanal versiyonda adayı tamamen dolaşabileceğimiz miktarda yollar eklenmiş görünüyor.

1462’de Fatih Sultan Mehmet tarafından Osmanlı İmparatorluğu topraklarına katılmıştır. 1467 yılında Barbaros Hayreddin Paşa bu adada doğmuştur ve Ünlü Yunan şairleri Alcaeus ve Sapfo‘nun da memleketidir. Adanın adı olan Lesvos ise eşcinsel kadın şair Sappho’ya atfen, Lésvoslu anlamına gelen lezbiyen sözcüğü 1800’lü yıllardan itibaren kadın eşcinsel anlamında kullanılmaya başlamış.

 

Kısa tanıtım videosu

https://x.com/SCSsoftware/status/1806341969062580510

 


Euro Truck Simulator 2 forumu için tıklayın.

SimülasyonTÜRK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Farming Simulator 25 Çıkış Tarihi Açıklandı! Arazi deformasyonu geliyor… (CGI Trailer)

ETS 2’nin Yeni Elektrikli Çekicisi Scania S BEV Yayınlandı