Ana Sayfa Haber Yeni nesil Forza Motorsport duyuruldu! İlk bilgiler…

Yeni nesil Forza Motorsport duyuruldu! İlk bilgiler…

Yazar SimülasyonTÜRK

Yeni Forza Motorsport yarış simülasyonu Windows 10 ve Xbox Series X için resmen duyuruldu. Ray tracing desteğiyle yeni nesile çıkacak olan Forza Motorsport ilk günden Xbox Game Pass ile oynanabilecek. Otomotiv eğlencesinin yeni nesil için yeniden tasarlandığı belirtilen oyunun ilk tanıtım videosunda da pek çok ayrıntı gösteriliyor. Ancak Forza Motorsport’un geliştirme aşamasının başında olunduğu belirtiliyor. Işın izleme (Ray tracing) teknolojisinin ForzaTech’e gelmesi ile şimdiye kadar görülmemiş şekilde daha sürükleyici bir deneyim yaratılıyor. Windows 10 ile birlikte Smart Delivery özelliği sayesinde Xbox Seriex X’te 4K çözünürlükte çalışabilecek. 4K’da 60 fps çalışacağını da önemle vurgulayalım.

Turn 10 Studios‘ın “still early in development” şeklinde belirtmesi oyuncular tarafından tepki ile karşılandı. Forza Motorsport 7’nin güncelleme desteği Ağustos 2019’da kesilmişti. 2-3 yıllık bir zaman diliminde yeni Forza Motorsport’un geliştiriliyor olması gerekiyordu. Geliştirildiği ortada olsa da bir çıkış tarihi vermekten kaçınılmış. Artık oyunun adının sonunda numara da bulunmuyor. İlk Forza Motorsport oyunu 2005 yılında Xbox konsolu için çıkmıştı. 15 yıl sonra aynı isimle yeni nesil konsollar için duyuruluyor.

Videonun oyun içi kaydedildiği belirtilirken Laguna Seca pistinin padok alanındaki takım çalışanlarını görüyoruz. Apollo IE süper otomobilini yarışa hazırlıyorlar. Ayrıca tanıtım videosunda BAC Mono ve Mazda’nın Daytona için geliştirdiği Mazda RT 24-Prototype to 24 araçları karşımıza çıkıyor. Kendi yarış takımımızı kurup hem yönetip hem de yarışacağımıza dair ipuçları barındıran videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz. Daha önce bahsettikleri büyük değişim vurgusu da buna işaret olabilir. Kişisel takımımızı kurup geliştirmek, yönetmek şimdiden kulağa çok hoş geliyor. Yeni nesil konsolun da gücü ile Forza Motorsport’un grafiklerinde ilerleme kaçınılmaz olmuş. Ray tracing desteğiyle beraber ultra gerçekçi ışıklandırma ve yüzeyler hazırlanmış.

Henüz çıkış tarihi verilmese de 2021’in yarısında çıkabileceğine dair tahminler yapılıyor. Xbox Series X konsolunun 2020’nin sonlarında çıkması ile birlikte biz de yeni Forza Motorsport için bir çıkış tarihi görebiliriz.

Xbox Game Pass sayesinde 100’den fazla harika oyunu Xbox One ve PC dahil olmak üzere yeni Xbox Game Studio oyunlarını bile ilk çıkış gününden itibaren oynayabileceğinizi de ekleyelim.

Sesli yorum versiyonu

Yeni Forza Motorsport ana konusu için tıklayın.

SimülasyonTÜRK

0 yorum
0

Bu yazıları da okuyabilirsin

Yorum yazın