in , ,

Balkanlar’a Gidiyoruz! ETS 2 West Balkans DLC’si duyuruldu

Balkanlar’a Gidiyoruz! ETS 2 West Balkans DLC’si duyuruldu

SCS Software stüdyosu rotasını yeniden Balkanlar’a çevirdi! Euro Truck Simulator 2 için West Balkans DLC‘si resmen duyuruldu. Arnavutluk, Bosna-Hersek, Hırvatistan, Kosova, Karadağ, Kuzey Makedonya, Sırbistan ve Slovenya yeni Balkanlar genişlemesi ile geliyor. Batı Balkanlar adını alan DLC’de Yunanistan bulunmuyor.

Heart of Russia DLC‘sinin süresiz olarak iptal edildiğini ve şartlar normalleşene kadar yayınlanamayacağını geçtiğimiz hafta açıklamışlardı.

Easter Tatili sırasında egg hunt adı ile zaten ipuçlarını yakalamamız için çeşitli görüntüler paylaşılmış ve Balkanlar’ın geleceği kesinleşmişti.

Kalabalık büyük şehirlerden muhteşem doğasıyla dolu kırsal bölgelere kadar Batı Balkanlar hem Türk oyuncuları hem de Road to the Black Sea DLC‘sinin daha da büyük anlam kazanması için harika olacak. DLC’deki ülkelerin endüstrisi, doğası, önemli simgesel noktaları, yolları ve diğer birçok heyecan verici içerik yer alacak.

Sarp ve ormanlık sıradağ anlamına gelen Balkan sözcüğü Türkçe’den diğer dillere geçmiştir. Slovenya Alpleri’nden başlayan sıradağlarla birlikte Tuna Nehri, Vardar Nehri ve dahasını görebileceğiz. Yüzlerce yıl Osmanlı İmparatorluğu tarafından yönetilen Balkanlar’a ve Mostar, Saraybosna, Priştine, Üsküp gibi tarihimizde önemli yere sahip ve hala Türklerin yaşadığı şehirlere  ETS 2’de gidebileceğiz.

SCS ekibi bir yıldan uzun bir süre önce West Balkans DLC’si için planlama ve araştırmalara başlamış. Çekirdek bir geliştirme takımı ile geçtiğimiz sonbaharda belirlenen yerlerin prototipleri oluşturulmuş. Aynı durum 3D model oluşturma takımı da için de geçerli; birçok çeşitli eşsiz simgesel yapılar, binalar, köprüler gibi 3D varlıklar üzerinde çalışmalar da harita tasarımcıları bunlara ihtiyaç duymaya başladıktan sonra hazırlanmış. Birkaç ay önce ise harita tasarımcılarının büyük çoğunlu bu projeye geçse de pratikte hala erken geliştirme aşamasındalarmış. Ancak şu an tam hıza geçtikleri ve bölgeler tamamlandıkça gösterilmeye devam edileceği belirtiliyor. West Balkans DLC’sini mümkün olan en kısa süre oyunculara ulaştırmak için çok sıkı çalışacaklarını ifade ediyorlar.

 

 

Tahmini çıkış dönemi 2022 yıl sonu olabilir. Bu DLC çıkan yollarda da yenilemeler yapılabilir. Gelişmeler paylaşıldıkça durum kesinleşecektir. Her yeni blog yazısında Balkanlarla ilgili pek çok detayı görebileceğiz.

 

 


Steam’de istek listenize ekleyebilirsiniz.

 


ETS 2 forumu için buraya tıklayın.

SimülasyonTÜRK

 

2 Comments

Leave a Reply
  1. iyi oldu Niş tünellerinden geçebilecez artık. aynen gerçekte olması gerektiği gibi rotayı kullanabilecez. kötü tarafı haritanın çıkması için bir, bir buçuk sene beklemek olacak.

  2. Evet Avrupa’ya geçişler uzun sürüyordu.Bir de Trieste Ambarlı feribotu eklense tadından yenmez.(Promods’da var , orjinalde niye olmasın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bus Driving Sim 22 erken erişime çıktı!

Bus Driving Sim 22 – İlk Oynanış (video)