in , ,

SCS Software, ETS 2 Heart of Russia DLC’sini yayınlamaktan kesin olarak vazgeçti!

SCS Software, Heart of Russia DLC‘si için yeni bir açıklamada bulundu. Daha önce 15 Mart’ta başlayan Ukrayna-Rusya savaşı ardından bir Çek sitesine açıklama yapıp yıllarca çıkamayacağını belirtmişti. Bugün itibariyle iki ülke arasındaki savaş hala sürdüğü için daha kesin bir açıklama yapıldı. Ukranya’nın yanında durduğunu ve ETS 2 için bir boyama paketi yayınladığını da ekleyelim. Ukrayna’da savaştan zarar görenler için de bağışlarda bulunulmuştu.

24 Şubat 2022’de Heart of Russia takımının yeni DLC’deki çalışmaları tamamlamasına 6-8 hafta kaldığını ve yeni bölgenin oyunda gerçekten harika görünmesi için çok çaba harcandığı ifade ediliyor. Topluluk ile birlikte özellikle de Rusya’daki oyuncuların bunu gerçekten takdir edeceğine oldukça eminlermiş. Ve birden tüm dünya Ukrayna’nın Rusya tarafından işgal edildiği haberiyle sarsıldı.

10 yıl boyunca bile raflarda kalabileceği fikrine kapılan SCS Software yönetimi tüm bu kötü olaylar sırasında Ukrayna’daki çeşitli hayır kurumlarına katkıda bulunmaya devam etti. Ukrayna boyama paketi DLC‘si 85 bin’den fazla satmayı başarmış ve gelirleri yine Ukraynalı vatandaşlara bağışlanmıştı.

Heart of Russia DLC’si çok fazla belirsizlikle karşı karşıya kaldı. SCS Software bu süreçte DLC’yi yayınlayabilir miyiz?, çalışmaları bitirmeli miyiz? şeklinde kendine birçok soru sormuş. SCS ekibi her zaman oyunlarını geliştirirken küresel oyuncu kitlesini günlük tartışmalardan koruyacak şekilde apolitik olmaya çalışıyor. Bir kamyon simülasyon oyunu için ise bu ortak tutkuda bizleri bölen herhangi bir şeye izin vermek yerine insanların bağlantı kurmasına, komşu ülkeyi barış içinde sanal bir ziyarette bulunmasına ve ortak olarak paylaşılan bu hobinin keyfini çıkarmasına olanak tanıma fikrini oldukça beğeniyorlar.

Ancak DLC bu kez Heart of Russia olduğu için doğrudan Rusya’yı ilgilendiriyor ve bu kadar çok insanın acı çektiği bir dönemde DLC’nin herhangi bir şekilde saldırganlığı desteklemesi veya hoşgörülüymüş şeklinde algılanmaması için yayınlanmaktan vazgeçmeye karar vermişler. 

SCS Software, Ukrayna halkının galip gelmesi ve acıların herkes için sona ermesi için bir umut olduğuna inanıyor. Ukrayna’nın yeniden inşası ve iyileşme zamanı geldiğinde Heart of Russia DLC’sinin bu iyileşme sürecinde herkes için elinden gelen her türlü rolü oynamasının bir yolunu bulmaya çalışacak.

Şu an ETS 2 – Heart of Russia DLC’sinin yayınlanması herhangi bir tahmini çıkış tarihi verilemeyecek şekilde iptal edilmiş görünüyor. Askıya alınan DLC’nin çalışmaları aslında tamamen bitti. Aylar sonra savaş durumu değiştikçe yeni gelişmeler paylaşılabilir ancak bu SCS’in takvimi ve yine istedikleri seviyede bir duruma gelmemesi nedeniyle olumlu sonuçlanmayabilir. Ve o dönem geldiğinde Ukrayna haritası için de çalışmaların olması mümkün görünüyor. Hatta Rusya DLC’sinden bile önce yayınlamak isteyebilirler.

SCS Software, ETS 2 için hali hazırda Balkanlar’ın batı kısmında geçen bir DLC hazırlıyor. Henüz resmi duyurusu gelmedi.

ETS 2 – Ukrainian Paint Jobs Pack DLC yayınlandı!

SCS Software: ETS 2 Heart of Russia DLC’si 10 yıl çekmecede kalabilir!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

MSFS FlyByWire A32NX – VNAV ile Alçalma, ILS Yaklaşma ve İniş Rehberi 8. Bölüm (video)

American Truck Simulator: Lode King & Prestige Dorseleri DLC’si yayınlandı