in , , ,

Farming Simulator eSpor Ligi Duyuruldu!

Giants Software an itibariyle oyun basınında gündeme oturan Farming Simulator eSpor Ligini resmi olarak açıkladı. 10 turnuvanın olacağı bir Farming Simulator Şampiyonası geliyor! Logitech G ile yapılan iş birliğinde bu müjdelenmişti şimdi ise diğer sponsorlar ile ayrıntılar açıklandı. Intel, Nitrado ve noblechairs markaları bu eSpor ligini destekleyecek. Klasik eSpor oyunlarının aksine Farming Simulator serisinin böyle bir işe kalkışması her yerde haber oldu ve şaşkınlıkla karşılandı.

 

Farming Simulator Championship, Farming Simulator League ile Avrupa genelinde gerçekleşecek olan 10 turnuvaya sahip olacak. İlk sezon bu yaz başlayacak(Gamescom, Paris Game Week vb. fuarlarda) ve 2020 yazında Giants Software tarafından artık her yıl düzenlenen FarmCon 2020’de sona erecek. İlk sezonun sonunda Farming Simulator Şampiyonasını tamamlayan en iyi takımlar 100.000 Euro değerindeki havuzdan ödüllerini alacaklar. Her bir turnuva sadece en iyi takımlar için devre puanları vermeyerek aynı zamanda ikinci sezonun da toplam ödül havuzunu 250.000 Euro’ya yükseltecek.

 

Farming Simulator 19 için 3vs3 rekabetçi oyun modu gelecek. Burada balya yükleme yarışması olacak ve hangi takımında sahada en iyisi olduğu bu şekilde belirlenecek. Daha önce harita modu paylaşılmıştı ancak şimdi farklı bir oyun modu ile espor ligine yönelik bir çalışma yapılıyor. Giants Software önümüzdeki haftalarda bu yeni oyun modu ile ilgili daha fazla bilgi açıklayacak. Simülasyon içerisindeki bu tarz mücadeleye uygun işler espor ligi için değerlendirilebilir.

Yalnız daha önce bu tür şampiyonalar yerel ağ bağlantısının olduğu tek bir ortamda kurulmuş bilgisayar düzeninde yapılıyordu çünkü normal sunucularda oynanan oyunlardaki ön yükleyiciler gecikmeli olarak çalışıyor. Açıklamalarına göre çevrimiçi yani multiplayer sunucularına girip oynayabileceğimiz turnuvalar da olacak. Farming Simulator 19 desteği elbette bu espor ligi ile son bulmuyor geliştirilmeye devam edilecek ve güncellemeler gelecek. Umarız bu tür sorunlar çözüm bulunmuştur.

Henüz Farming Simulator espor ligi için ayrıntılı bir açıklama, takım başvuruları yok. Her şey açığa çıktıktan sonra değerlendirebileceğimiz bir şeyler mutlaka olur. Takipte kalın! 🙂

 

Farming Simulator 19 için Giants Software ve Logitech İş Birliğini Duyurdu

 

Farming Simulator 19 forumu için tıklayın.

SimülasyonTÜRK

2 Comments

Leave a Reply

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Truck & Logistics Simulator, Gaming İstanbul 2019’da Oynanabilecek

Euro Coach Simulator Analizi! Ne zaman çıkacak? Nasıl olacak? [Video]