in , ,

Logitech G PRO X 7.1 Kulaklık İncelemesi ve Deneyimlerimiz

Logitech Türkiye‘nin desteğiyle Logitech G PRO X 7.1 Surround kulaklık modelini bu hafta kullanmaya başlamıştık. Önceki kulaklığım bozulunca acil bir şekilde çözülmesi gerekti. Bu modelde karar kılıp kendim alacaktım ancak hızlı dönüş sayesinde ürün hemen gönderildi. Tekrar teşekkürler…

DTS Unbound desteği de bulunuyor. Ancak ben şu an her türlü senaryoda denedim. Son olarak G Hub ayarlarıyla kullanmaya başladım. Eski kulaklığımdaki kaliteyi yakaladım. Ses düzeyleri aynı oldu. Haliyle birkaç gün sonrasında kulaklığa alışmış oldum.

Blue Voice desteğine sahip bir mikrofon var. Bunu G Hub üzerinden yazılımla yapıyor. İlk geldiği gün denemiştim eğer Blue Snowball iCE mikrofonum olmasa da kullanılabilecek kalitedeymiş. Yine de videoda tam testlerini yaparız.

DTS ile Windows 10’da çeşitli sıkıntılar yaşadığım için kullanamıyorum farkındaysanız son 3 videoda bu kulaklık ve yeni monitörler vardı. Seste DTS ile sıkıntılar yaşadım. Kayıt, montaj aşamasında farklı sesler aldım meğerse G Hub’da yaptığım ayarları kaydetsem de kilitlemiyormuşum bu da oyuna vs. girdiğimde ses düzeyinin ve efektlerinin değişmesine neden oluyormuş. Dün gece bunu hallettim. 😀 Her şey güzel oldu ama DTS’i yine kullanmıyorum. Dolby Atmos yazılımını 1 yıldır kullanıyordum fakat bu kulaklıkta desteği yok.

Ses düzeyleri ve doğru duymam çok önemli müzik, film gibi olaylarda problem değil. Ama iş kayıt olayına geldiğinde yanlış bir şey aktaramayız. Bir aracın, uçağın vs. oyunlardaki önemli ses detaylarını yakalayamazsak iyi incelemiş olamayız.

G Hub üzerinde ses ayarlarıyla aşırı oynamak iyi değil. Çünkü başka bir kulaklıktan geçiş yaptık. Alışmak gerek bu da 1 haftada ancak olabiliyor. O nedenle şu olmamış bu olmamış diye çok kurcaladım. Bazı ses ayarları ve bass ile ilgili olumsuz yorumlar okudum. Şu an durum benim için iyi. Dolby kullansam fena olmazdı.

Yazılımsal sorunlara katılıyorum nedense Logitech, Windows 10 ve DTS üçgeninde bir gariplik var. G Hub sanırım hala geliştiriliyor. Daha önce bu tarz Logitech kulaklık kullanmamıştım önceki modelleri kaba buluyorum. Bu çok daha iyi olmuş.
Tasarım tarafında kulaklık ilk tanıtıldığından beri dikkatimizi çekiyordu yalan yok almak istiyordum.

3.5mm jak ve USB ses kartı aparatı var. Hem PC hem de telefonda kullanmak için ayrı kablosu var. Kablolar kulaklıktan çıkarılabiliyor. Mikrofon da çıkarılabiliyor. Kulaklığın üzerinde tuş yok. 3.5mm jaklı kabloda mikrofon açma/kapama ve ses açma/kapama butonları var. Ve güzel bir Logitech logolu siyah torbasıyla geliyor. 😀 Ayrıca içinden yedek ear pads çıkıyor. Kablolar 2 metre uzunlukta bir önceki kulaklığım kablosuzdu iyidi ama bataryaları bittiği için sıkıntıya düştük. Logitech G PRO X Wireless modeli de var. Ben niye kablolu istedim derseniz bilmiyorum bunu alacağımı için öyle istedim. 😀

*Özetle* şu an bir önceki Razer Thresher kulaklığımdaki kaliteyi aynen devam ettiriyorum. Kulaklığı beklememek için kendim alacaktım parasını yatırdım ATM’den tam dönüyordum ki 😀 cevap geldi.
Parasını verseydim muhtemelen yine ilk günlerde yukarıda bahsettiğim sıkıntıları yaşayacaktım. Ama şu an parasına değermiş. 1249 TL civarında satılıyor. Attan inip eşeğe binmek istemediğim için alacaktım. 😀 Zaten ürünü ben seçtim ve alacaktım sonra da sponsorluk için yazmıştım. Bu ürünü istediğimi belirttim.
İhtiyacım olmayan, iyi olmayan bir şeye gerçekten bulaşmak istemem. Tek olsun sağlam, kaliteli olsun derdindeyim.

 

 

Bundan sonra oynayacağım, dinleyeceğim her şey bu kulaklıktan olacak. 😀 Bilginiz olsun.


Blue VO!CE Mikrofon Teknolojili Logitech G PRO X Oyun Kulaklığı https://www.logitechg.com/tr-tr/products/gaming-audio/pro-x-gaming-headset-blue-voice-mic-tech.html

Sadece deneyimi aktarmak için konuyu açtım. Videoda ayrı olarak bahsederim. Kullanan varsa da belirtebilir. İlerleyen aylarda yine ne olup bittiğine dair gelişmeleri aktarırım.

 

Hasan Elmaz ÖFKE – SimülasyonTÜRK

 

2 Comments

Leave a Reply
  1. Logitech’in hiç bir ürününden pişman olmadım. Bu kulaklığı 7-8 aydır kullanıyorum ve aşırı memnunum. Mikrofonunu ve sesinin doğallığını seviyorum.

One Ping

  1. Pingback:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Farming Simulator 22 – Üretim zinciri özelliği tanıtıldı! Yağ, un, şeker ve ekmek üretimi…

Yeni DAF XG ile Convoy Multiplayer! [ETS 2 1.41] – video