in , ,

American Truck Simulator – 1.39 güncellemesi için Experimental Beta çıktı!

American Truck Simulator – 1.39 güncellemesi için Experimental Beta çıktı!

1.39 güncellemesi ile deneysel beta olarak American Truck Simulator için yayınlandı. Kişisel satın alınabilir lowboy dorseler, yeniden tasarlanan Launchpad/oyuna giriş menüsü gibi özellikler bulunuyor. 1.39 tam sürümünden önce açık beta yerine experimental beta yapmayı tercih eden SCS Software süreç boyunca test edecek kişilerden geri bildirimlerini bekliyor. Şu anda sadece Windows kullanıcılarına sunulan experimental beta daha sonra Linux ve Mac OS kullanıcıları için yayınlanacak. 1.39 experimental beta ile ilgili geri bildirimlerinizi buradan iletebilirsiniz.

 

LAUNCHPAD GÜNCELLEMESİ

American Truck Simulator’ına oyuna giriş ekranı 1.39 experimental açık betası ile yeniden tasarlanıyor. Launchpad kısmı aslında bizim girişteki profil seçim sayfamız ancak yeni güncelleme ile hem yeni bir tasarıma hem de yeni ayarlara kavuşuyor. Bunu getirmeme sebebi ise gelecekteki eklemelerin önünü açmak olarak belirtilmiş. Launchpad aracılığı ile ileride hem ETS 2 hem de ATS için erişilebilecek yeni özellikler getirilecek. Şimdilik o zamana kadar kullanıcı profili ayarları ve aslında oyuna girdikten sonra çıkan emeği geçenler, oyun seçenekleri gibi özellikler alt menü olarak mod manager, dlc browser, profil yönetimi ile eklenmiş. Artık oyunu tam olarak yüklemeden oyun seçeneklerine erişebilir ve değiştirebilrsiniz.

SCS ekibi Launchpad tasarımı ile ilgili geri bildirimlerinizi de bekliyor.

Son olarak basit gibi görünse de yenilenen launchpad ileride gelmesi beklenen önemli özelliklerin oyunun giriş ekranında yer verilmesini sağlıyor.


LOWBOY DORSELER

Daha önce de duyurulduğu gibi American Truck Simulator için yeni Lowboy dorseler geliyor. Bu dorselerin tamamı sıfırdan düzenlenmiş ve yeni özelliklere uyumlu hale getirilmiş. Ağır nakliye dorseleri artık kişisel olarak satın alınabilir oluyor. Special Transport, Foresty Machinery ve Heavy Cargo Pack DLC‘lerindeki dorseleri satın alıp özelleştirebileceğiz. Kendi lowboy dorsemizi satın aldıktan sonra yük piyasasından ona uygun yükleri alabiliyoruz. Bu iki DLC’nin de dorseleri dahil olmak üzere Lowboy Trailers olarak hepsi güncellenmiş şekilde geliyor. Yeni bir lowboy dorse de ekleniyor. Bu dorselerin renklerini, şasi uzunluklarını değiştirebilecek ve tekerleklerini, jantlarını, çeşitli işaretlemeleri eklentilerini, aksesuarları, mafsallı aks, uyarı ışıkları ve daha fazlasını servisten takabileceksiniz. Yenilenen dorseler AI trafikte de dolaşıyor.

Şu şekilde artık ağır nakliye dorselerini kendi filonuz için satın alabilirsiniz.

 


VIEWPOINTS / SEYİR NOKTALARI

Idaho DLC‘sinin çıkışında bulunan Viewpoints/Seyir noktaları yani manzara izleme kamerası 1.39 experimental açık betası ile Washington ve Utah eyaletleri için de geliyor. Her eyalete keşfedilecek 10 tane yeni viewpoint ekleniyor. Bu özellik için ara sahnelerin açık olması gerekiyor. Ayrıca Viewpoint özelliği gelen geri bildirimlerine göre elden geçirilmiş. Artık yeniden izleyebililir, atlayabilirsiniz. Haritada bu noktaları ilk ziyaretinize kadar gri ? soru işareti şeklinde göreceksiniz.


GENEL HATA DÜZELTMELERİ / SES DEĞİŞİKLİKLERİ

1.39 ile ayrıca iyileştirmeler, çeşitli hata düzeltmeleri ve sesler için bir güncelleme içeriyor. Western Star 49X çekicisinin bazı hataları düzeltiliyor ve geliştiriliyor. Kabin içi ses karışımı da iyileştiriliyor. Gelecekteki içeriklere dair bazı değişiklikler de bulunuyor. Experimental open beta olduğu için ilk sürümde her şeyi vermedikleri anlaşılıyor. 1.39’daki değişikliklerin çoğunu böylece ilk sürümde göremesek de yakında daha fazla içerik ve değişiklik getirmeyi umuyorlarmış.


DEĞİŞİKLİK LİSTESİ

HARİTA

 • Washington ve Utah DLC’leri için yeni Viewpoints/Seyir noktaları

UI(Kullanıcı Arayüzü)

 • Launchpad/Oyunun ilk giriş ekranı yeniden tasarlandı

ARAÇLAR

 • Lowboy dorseleri(kişisel satın alınabilir,articulated/mafsallı olanlar dahildir)
ÖZELLİKLER
 • Viewpoint geliştirmeleri (yeniden oynatma, atlama, harita durumu, kapanırken kararma)
 • Ses güncellemeleri ve iyileştirmeleri(turbo slider, ses pozisyonu, kabin mekansal ses karışımı, aksesuarlar için ses dağıtımı)
 • Dorse gezgini ve listesi tüm geçerli kargo türlerini artık gösteriyor
 • Şanzıman input shaft/mil emülasyonu ve debriyaj freni desteği deneysel olarak getirildi (g_clutch_brake)

1.39’in experimental/deneysel açık beta sürümünde bulduğunuz hataları ve geri bildirimlerinizi buradan iletebilirsiniz. Modlama değişiklikleri için ise modding wiki kısmına buradan ulaşabilirsiniz.


Steam açık betaya nasıl katılırım?

Steam oyun kütüphanesini açın. American Truck Simulator üzerine gelerek sağ tıklayın ve Özellikler penceresini açın. BETALAR sekmesinde experimental_beta → 1.39 beta seçin. Şifre girmenize gerek yoktur. Güncelleme yüklenmeye başlayacaktır.


 

 

American Truck Simulator forumu için tıklayın.

SimülasyonTÜRK

 

5 Comments

Leave a Reply
 1. SCS gerçekten artık ustalaştı diyebiliriz,darısı ecs’başına.Her iki oyunu aldığım için hiç pişman değilim ecs’de çıkarsa eğer onu da almaya düşünüyorum bakalım kısmet.Aklım da kalan soru şu ecs dlc olarak mı yoksa ayrı oyun olarak mı çıkacak?

 2. Mod yöneticisine artık mod silme özelliği gelsin, sürekli oyuna gir çık sıkıntı oluyor. Hazır el atmışken onu da yapsalar bari.

  • henüz öyle bir şey yok o çok çok eski bir sözdü ama sonra tekrarlanmadı ve unutuldu
   multiplayer geldiğinde bu ekrandan ayrı bir şekilde giriş yapılabiliyor ya da ets 2 için euro coach simulator dlc’si çıktığında

One Ping

 1. Pingback:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yacht Mechanic Simulator – İlk Oynanış (Demo)

Göz Ovuşturması Sonucu Oluşan Çağın Kornea Hastalığı: Keratokonus