in , , ,

Farming Simulator 22 – Konsollarda daha fazla slot sayısı ve performans!

Farming Simulator 22‘nin performans optimizasyonu sonucu konsollardaki slot miktarı %300 kadar yükseltildi. Böylece konsolda oynayan oyuncular çok daha fazla araç ve ekipmanı verimli şekilde kullanabilecek. PlayStation 4 veya PlayStation 5, Xbox One veya Xbox Series S/X konsollarında FS 22’nin yükseltilen slot sayısı sayesinde hem multiplayer hem de tek oyunculu modda çiftliklere çok daha fazla araç, traktör, biçerdöver, ekipman ve diğer oyun öğeleri eklenebiliyor.

FS 22 ile oyun motoru birçok değişiklik yapılmıştı. Bu özellik de onlardan birisiydi burada yer vermiştik.

Slotlar nedir?

Her araç ve ekipman bu konsollarda belirli bir miktarda slot/yuva kullanıyor. Slot limiti konsol tarafından belirleniyor. PC çok farklı olduğu için teknik olarak limit yok ve ne kadar güçlüyse imkan verdiği şekilde slot miktarı fazla oluyor. PC’de slotlar öncelikle RAM aracılığıyla işleniyor. Konsollarda bu donanımlar yükseltilemeyeceği için slot/yuva sayıları önemli oluyor. Konsoların tek seferde kaç tane araç, ekipman ve diğer oyun içi öğelerin işenebileceğini tanımlayan bir slot/yuva limiti var.

Farming Simulator 22 ile slotlar konusunda son nesilden eski nesile konsollara kadar her şeyi daha verimli hale getirmeye çalışmışlar. İlk olarak Farming Simulator 22’de (FS 19’a kıyasla) PlayStation 4 ve Xbox One’da bile daha fazla slot/yuva var. Sadece mevcut slot miktarı artırılmadı. Çeşitli öğelerin slot/yuva kullanımını da azaltmışlar ve bu da konsolların işleyebileceği öğelerin miktarını daha da artırmasına neden olmuş. Daha önce olduğu gibi aynı makineyi veya ekipmanı birden fazla satın alırsanız her ekleme için yalnız bir slot/yuva gerekecek

%300’e kadar daha fazla slot!

Yukarıda görüldüğü üzere Farming Simulator 19’da eski nesil konsolların 1299 slot kapasitesi vardı. Farming Simulator 22’de aynı konsollarda %100’ün üzerinde bir artışla güçleniyor. Bunun sonucunda PlayStation 4 ve Xbox One konsollarında 2749 slot oluyor. Mevcut nesil yani PlayStation 5 ve Xbox Series X|S konsolları ise %300’e kadar güçleniyor ve bu da 5155 slot demek.

Yeni oyunda slot kullamını %70’e kadar daha verimli hale getirmişler. Daha verimli slot/yuva kullanımı sayesinde çiftliğinizde daha fazla kullanılabilir öğeye izin veriliyor. Örnek olarak CLAAS Axion 900 TT biçerdöverinde slot kullanımı %70 oranın azaltılmış. Farming Simulator 19‘da 40 slot kullanırken FS 22’de sadece 12 slot kullanıyor.

Çeşitli araç ve ekipmanların slot kullanımını büyük oranda azaltmışlar. Fendt Viaro artık FS 22’de %40 daha az slot kullanıyor. Ancak burada her araç ve ekipman bundan aynı oranda faydalanmayabilir. Miktar aracın büyüklüğüne ve işlevselliğine göre değişebiliyor.

Tekrar not düşelim. Bu sayede multiplayer sunucuları daha performanslı da çalışacak zaten yükleme ve senkronizasyon süreleleri düşürülmüştü. Aslında konsollar ve PC arasındaki crossplay özelliği mümkün kılınmış. FS 22 müthiş bir optimizasyonla tüm platformlarda yayınlanmayı bekliyor. Böylece çok daha fazla oyuncu katılacak, daha çok içerikle oynayabilecek ve üstüne crossplay de eklenince birlikte eğlenebilecekler.

 


Farming Simulator 22 forumu için tıklayın.

SimülasyonTÜRK

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ETS 2 & ATS Thrustmaster T248 Çekilişinin Sonuçları Açıklandı!

American Truck Simulator – Texas DLC – Offshore Tersane Endüstrisi