in , ,

Farming Simulator 22 Cross-platform multiplayer desteği tanıtıldı! Crossplay ile herkes birlikte oynayabilecek…

Farming Simulator 22‘de tüm platformdaki oyuncular birlikte oynayabilecek. Giants Software, crossplay özelliği için sonunda resmi açıklamayı yaptı. FS 22 için PC, MAC, PlayStation 5, Xbox Series X|S, PlayStation 4, Xbox One ve Stadia gibi tüm platformlardaki oyuncular crossplay desteği sayesinde artık birlikte oynayabiliyor. Üretim zinciri gibi sistemlerle gelen yeni işleri her platformdan oyuncu ile yapabileceksiniz. Kendi çiftliklerinizi oluşturup kendi makinelerinizi, ekipmanlarınızı satın alacak ve yine satın aldığınız çiftliğinize ait tarlaları ekip biçebileceksiniz.

 

22 Kasım 2021’de itibaren Farming Simulator 22’nin yayınlanmasıyla tüm platformlardaki oyuncular birlikte oynayabiliyor. Eğer bir PC’de 16 kişiye kadar oturum açılıyorsa buna konsol oyuncuları da katılabilecek. Eğer bir oyun konsolunda sunucu oturumu açılmak isteniyorsa 6 kişiye kadar izin verilecek. Eğer Nitrado, Verygames gibi firmalardan dedicated server kiralanırsa 16 kişiye kadar tüm sistemlerde oynanabiliyor. PlayStation ve Xbox konsollarında crossplay özelliğini kullanıcı arayüzünden kapatabiliyorsunuz. Gireceğiniz oyun oturumlarını crossplay gibi özelliklere göre filtreleyebilirsiniz.

Cross-saving? Sadece oturumu açan kişide ilerlemeler kaydedilir. Çiftlik ilerlemesi herkeste kaydedilmiyor. Bu nedenle yapacağınız her şey oturumu açan kişinin profiline veya sunucuya kaydedilecek.

Crossplay ile DLC’ler ve modlar nasıl etkilenecek? Her oyuncu sunucu ana bilgisayarı(server host) ile aynı içeriğe sahip olmak zorunda(DLC’ler ve modlar aynı olacak). Aksi halde içeriği eksik olan oyuncular sunucuya katılamıyor. Konsol kullanıcısı ise sadece konsollardaki resmi ModHuB aracılığıyla indirilebilen modlara sahip sunuculara katılabiliyor. Stadia kullanıcıları ise hiçbir mod etkinleştirilmemiş sunucu oturumlarına katılabilir.

Peki konsollarda slot nasıl etkileniyor? Hosting platformunda kullanılabilir slotların başlangıç sınırı belirleniyor(sunucudaki maksimum makine, ekipman vb.). Eğer bir oyuncunun platformunda daha az slotu olan bir oyuncu oyuna katılıyorsa platformuna göre herkes için yeni slot limiti belirlenecek.Eğer bir sunucu platformunuz tarafından desteklenen mevcut slot sayısını doldurduysa o sunucuya katılmak mümkün olmuyor. Konsol oyuncuları eski nesil ve şimdiki nesil konsollarda oynarken mevcut slotlar açısından farklılık gösterdiği için farklı bir donanım neslinden bir konsol kullanırken arkadaşlarıyla oynamak istediğinde slot sayısını dikkate almalıdır.

 

Ve karakterlerimizin kıyafetleri yeni karakter oluşturucusu sayesinde oyun içerisinde istediğiniz an değiştirilebilir olacak. Crossplay desteğinde bu da var. Yakında tanıtılacakmış.


 

Farming Simulator 22 forumu için tıklayın.

SimülasyonTÜRK

One Comment

Leave a Reply

  One Ping

  1. Pingback:

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Professional Farmer: Cattle and Crops bundan sonra geliştirilmeyecek… (video)

  Yeni Helikopter Robinson R44 ile Tivat Turu – Microsoft Flight Simulator (video)