in , ,

Farming Simulator 22 için yeni gerçekçi toprak dokuları ve 3 yeni özellik: Malçlama, Taş toplama, Toprak İşleme Yuvarlama

Farming Simulator 22’nin yeni toprak dokuları Parallax Occlusion Mapping sayesinde daha doğal ve gerçekçi görünüyor. Yeni blog yazısında yeni zemin çalışma sistemleri ve dokuları tanıtılıyor. Malçlama, taş toplama ve silindir ile toprak yuvarlaması yeni gelen çalışma aşamalarıdır.

Yeni özellik: Malçlama (Mulching)

Malçlama sistemi, Farming Simulator 22’de üzü bağları veya zeytin bahçelerinde taze çimi kesip, toprağın yüzeyine uygulamak için traktöre bağlanan bir mulcher/parçalayıcı ile yapılıyor. Mahsulleri hasat ettikten sonra verimi artırmak için tarlada kalan anızı da malçlayabilirsiniz. Ayrıca malçlama yapıldığında üzüm veya zeytin bahçelerinin görsel olarak görünümü de güzel ve temiz oluyormuş. Ormancılık için de daha büyük malçlama çözümleri var. Hatta yeni gelen lisanslarda bunun için ekipmanlar bulunuyor. Çalıları veya ağaç kütüklerini bile malçlayabilirsiniz.


Yeni özellik: Taş toplama (Stone picking)

FS 22 ile tarım arazilerini işlerken tarlanızda taşlar çıkabiliyor. Kullandığınız kültivatör türüne bağlı olarak taşların boyutu da değişiyor. Subsoiler/Dip patlatan kullandığınızda daha sığ zemin çalışmasına kıyasla daha büyük kayaları kazacaksınız ve toprak kaos içinde olacak. Bunun için taşları toplayabileceğiniz ve onları daha sonra debris crusher/enkaz kırıcıya satabileceğiniz bir sistem getiriliyor. ELHO Scorpio 550 makinesi ile topluyorsunuz. İsterseniz taş çıkma özelliğini kapatabiliyorsunuz. Eğer taşları tarlada bırakırsanız makinelerinize zarar verebilir. Sadece bununla kalmayıp daha fazla ve daha büyük taşlar da ortaya çıkabilecek. Onları toplamaktan hoşlanmazsanız başka bir toprak işleme mekaniği daha devreye giriyor.

Yeni özellik: Toprak yuvarlama (Soil rolling)

Merdane/Silindir adı verilen ekipmanlarla yapılan anızları, taşları toprağa gömme özelliği FS 22’de nihayet geliyor. Toprak işleme giderek ayrıntılı oluyor. Eğer yerde büyük taşlar çıkarsa onları toplamanız gerek. Daha küçük taşlar çıktığında ise roller/merdane adı verilen tarım aleti ile onları tekrar yere bastırabiliyorsunuz. Özetle merdane/silindir ile onları toprağa gömmek için yuvarlıyorsunuz. Ekinler ekildikten sonra tohum yatağını yuvarlamak, düzleştirmek ve sıkıştırmak ek bir verim bonusu da kazandıracak. Mahsulün cinsi ve tarla büyüklüğüne göre değişiyor. Çayırlarda ise bu işlemi yapmak gübreleme aşamasını sağlıyor. Çimlerin yuvarlanmasında ise onları ilk büyüme aşamasına geri döndürür. Yeni kesilip biçilen çimlerin üzerinde bu işlemi uygulamalısınız.

Yeni zemin dokuları!

Farming Simulator 22 için temelde tüm zemin dokuları yeniden yapıldı. Daha fazla görsel çeşililik fark edeceksiniz.Çiftliğinizde bazı arkadaşlarınızla oynarken bile arkadaşlarınız eğer tohum yatağını yuvarlamazsa bunu kesinlikle fark edeceksiniz. Veriminizi düşürmelerine izin vermemeniz tavsiye ediliyor. Paylaşılan ekran görüntüleri ve oynanış videolarında yeni toprak dokularının farkı görülüyordu. Bu açıdan iyi olmuş.

Stubble Tillage(Toprak İşleme), Cultivated(Sürülmüş), Seedbed(Tohum Yatağı), Plowed(Pullukla Sürülmüş), Rolled Seedbed(Tohum Yatağı Yuvarlanmış), Sown(Ekilmiş), Planted(Ekili), Ridge(Ekili Patates vb.), Direct Sown(Direkt Ekilen), Harvest Ready(Hasada Hazır), Harvest Ready 2(Hasada Hazır 2, Grass(Otlar), Grass Cut(Kesilmiş Çimler) aşamalarının yeni zemin dokuları yukarıda görülebilir.

 

 


Farming Simulator 22 forumu için tıklayın.

SimülasyonTÜRK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeşil Cehennem Pistinde Muhteşem Sürüş – BeamNG.drive Nürburgring Nordschleife Mod

NAUTIS Home Ship Simulator tekrar geliştirilmeye başlandı!