in , ,

ETS 2’nin 1.39 güncellemesi tamamlandı

ETS 2‘nin yıl sonu güncellemesi olan 1.39 sürümü tamamlandı. Yeni lowbed, low-loader dorseler, yenilenmiş Calais şehri ve limanı ve yeniden tasarlanan Launchpad ekranı geliyor. 1.39 güncellemesi bu özelliklerle tamamlandı. Önümüzdeki sürümlerde daha fazla özellik olacak. Sabırsızlıkla beklenen grafik güncellemesi de böylece bir sonraki sürüme ertelenmiş oluyor. Zaten hiçbir zaman tam kesin çıkış sürümü duyurulmadı. Ancak pandemi koşullarının SCS stüdyosunu tekrar uzaktan çalışmaya zorlaması nedeniyle bu yıl sonu zorunlu olarak içerik ve güncellemelerin çıkış planının değiştiğini gösteriyor.

SCS Software tarafından yayınlanan 1.39 güncellemesi değişiklikler videosunu izleyebilirsiniz.


LAUNCHPAD GÜNCELLEMESİ

Euro Truck Simulator 2’de oyuna giriş ekranı 1.39 güncellemesi ile yeniden tasarlanıyor. Launchpad kısmı aslında bizim girişteki profil seçim sayfamız ancak yeni güncelleme ile hem yeni bir tasarıma hem de yeni ayarlara kavuşuyor. Bunu getirmeme sebebi ise gelecekteki eklemelerin önünü açmak olarak belirtilmiş. Launchpad aracılığı ile ileride hem ETS 2 hem de ATS için erişilebilecek yeni özellikler getirilecek. Şimdilik o zamana kadar kullanıcı profili ayarları ve aslında oyuna girdikten sonra çıkan emeği geçenler, oyun seçenekleri gibi özellikler alt menü olarak mod manager, dlc browser, profil yönetimi ile eklenmiş. Artık oyunu tam olarak yüklemeden oyun seçeneklerine erişebilir ve değiştirebilrsiniz.

SCS ekibi Launchpad tasarımı ile ilgili geri bildirimlerinizi de bekliyor.

Son olarak basit gibi görünse de yenilenen launchpad ileride gelmesi beklenen önemli özelliklerin oyunun giriş ekranında yer verilmesini sağlıyor.


Lowbed ve Low-Loader Dorseler

ATS’de olduğu gibi ETS 2 için de low-bed, low-loader dorseler 1.39 güncellemesi ile kişisel olarak satın alınabiliyor. Eski dorse modelleri direkt kişisiel sahiplik ekleyerek aktif etmek yerine SCS ekibi yenilerini yapmak zorunda kalmış. Yeni low-bed, low-loader kısaca alçak yataklı bu dorseler 1.39 güncellemesinde tamamen yeni olarak geliyor. Artık kısa ve uzatılmış olarak iki ana versiyona ve ağır yüklere uygun olarak özelleştirilebilir şasilere sahip. Ayrıca yeni kişiselleştirme seçenekleri ile bu dorselerin renkleri, arka tamponları, çamurluklar değiştirilebilecek ışıklar, çoklu yan/alet kutuları, yan kenarlık koruyucular takılabilecek ve işaretleyiciler gibi pek çok levhayı dorse modeline ekleyebileceksiniz. Bunlarla birlikte tamamen yenilenen dorse modellerinin arkaplanda diğer parça ve yüklerle sorunsuz bir şekidle çalışabilmesi için çok fazla emek harcandığını hayal edebilirsiniz. Eski orijinal dorselerde taşınan 37 görünebilen kargonun tümü yeni ve yeniden tasarlanmış dorselerde daha iyi çalışabilmesi için bazı düzenlemelerden geçmiş. SCS ekibinin 3D grafik sanatçıları bazı kargolar üzerinde(örnek olarak freze makinesi ve bazı ekskavatörler) tamamen yeniden çalışmak zorunda kalmış. Diğer kargoların bu yeni dorselerin her birine iyi bir şekilde uyması için ayarlanması, taşınması ve düzenlenmesi gerekiyormuş. Yaklaşık 130 olası kombinasyon olduğu için yukarıda belirtilen bu kargoların her birinin birden fazla versiyonda oluşturulması gerekiyor. Ardından kargoları dorselere sabitleyen zincirler, kayışlar ve buna benzer tüm öğelerin dikkatli bir şekilde yeniden ayarlanması için çalışılmış. Tüm yönleriyle yepyeni dorse modeli ve ayrıntıları ile artık kişisel olarak sahiplenebileceksiniz.

Yenileme çalışmaları sadece kargo ve model kısmında değil oyun içi ekonomi verileri, ağırlık sınırlarının ayarlanması, dorselerin yük kapasitesinin kontrol edilmesi ve Special Transport DLC’sinin çevresi ve girişteki ara sahnelerinin yeniden uyarlanması gibi durumları da kapsıyor.

1.39 güncellemesi sadece ETS 2’nin ana oyun içeriğine etki etmiyor ayrıca daha önce yayınlanan High Power Cargo Pack, Heavy Cargo Pack, Schwarzmüller Trailer Pack ve Special Transport DLC’leri dahil tüm low-bed, low-loader kısaca ağır nakliye dorslerinin tamamı hem yenilenmiş hem de artık kişisel olarak sahiplenebilir şekilde geliyor.

Şu şekilde artık ağır nakliye dorselerini kendi filonuz için satın alabilirsiniz.

 


CALAIS Şehri Yenileniyor

Euro Truck Simulator 2‘nin yaklaşan 1.39 güncellemesinde Fransa’nın liman kenti Calais yenileniyor. Fransa’nın dördüncü büyük limanı ve yolcu trafiğinin en yoğun olduğu liman olan Calais önümüzdeki güncellemede yenilenmiş olacak. Limanın endüstrisi yereldeki ekonomik faaliyetin üçte birinden fazlasını oluşturuyor. Böylece Birleşik Krallık ve Fransa arasında malların taşınabilmesi için önemli bir geçit görevi görmüş oluyor. Görüntülerden de fark edildiği üzere en büyük değişiklik liman bölgesinde olmuş. Gerçekte çok büyük olan Calais limanını ETS 2’nin harita ölçeği sınırları dahilinde tekrar yansıtabilmek için çok sıkı çalışmışlar. Liman girişleri, terminaller, rampalar ve geri kalan tüm yerlerde yeni 3D varlıklar bulunuyor. Limanın girişindeki eski döner kavşak ve oradaki bağlantı yolları daha büyük ve özel yapım bir döner kavşak ile değiştirilmiş. Şehir merkezi ve limanı birbirine bağlayan çevre yolları da artık daha gerçekçi otoyol çıkışları ile gerçeğe uygun olarak inşa ediliyor. Bu tür güncellemelerle ETS 2’nin ilk çıkışından beri kalan eski prefabrik modeller, 3D varlıklar yenileriyle değiştiriliyor. Yol, arazi kaplamaları, yeni bitki örtüsü güncel görünüme kavuşuyor.

GENEL HATA DÜZELTMELERİ / SES DEĞİŞİKLİKLERİ

1.39 ile ayrıca iyileştirmeler, çeşitli hata düzeltmeleri ve sesler için bir güncelleme içeriyor. Kabin içi ses karışımı da iyileştiriliyor. Gelecekteki içeriklere dair bazı değişiklikler de bulunuyor. Yeni eklenen Turbo slider özelliğinin ayarını ses seçeneklerinde yapabilirsiniz.


DEĞİŞİKLİK LİSTESİ

HARİTA

  • Calais şehri ve limanı tamamen yenilendi

UI(Kullanıcı Arayüzü)

  • Launchpad/Oyunun ilk giriş ekranı yeniden tasarlandı

ARAÇLAR

  • Lowbed ve low-loader dorseleri kişisel satın alınabilir oldu
  • Schwarzmuller low-loader (kişisel satın alınabilir) Schwarzmuller DLC‘sine eklendi
  • DAF Euro 6 2017 Facelift modeli AI trafik için eklendi
  • MAN TGX(6×2/4 dahil) AI trafik için eklendi
ÖZELLİKLER
  • Ses güncellemeleri ve iyileştirmeleri(turbo slider, ses pozisyonu, kabin mekansal ses karışımı, aksesuarlar için ses dağıtımı)
  • Dorse gezgini ve listesi tüm geçerli kargo türlerini artık gösteriyor
  • Şanzıman input shaft/mil emülasyonu ve debriyaj freni desteği deneysel olarak getirildi (g_clutch_brake)

1.39 sürümünde bulduğunuz hataları ve geri bildirimlerinizi buradan iletebilirsiniz. Modlama değişiklikleri için ise modding wiki kısmına buradan ulaşabilirsiniz.


 


Euro Truck Simulator 2 forumu için tıklayın(haberler, güncellemeler, modlar, tartışmalar).

 

SimülasyonTÜRK

2 Comments

Leave a Reply

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fernbus Simulator için Hollanda DLC’si geliyor…

TRAM SIM Viyana Tramvay Simülasyonu – İlk İzlenimler