in

astragon Entertainment GmbH, Team 17 Group tarafından 100 Milyon Euro karşılığında satın alındı

Simülasyon oyunları yayıncısı astragon Entertainment GmbH, Team 17 Group tarafından 100 milyon Euro karşılığında satın alındı. 75 Milyon Euro başlangıçta nakit + 25 Milyon Euro ek bir değerleme olacak. astragon’daki IP’ler ile büyümeye aynı vizyonda devam edilecek.

Son dönemde astragon firmasında çeşitli popüler oyun yayınlandı ancak çoğu gecikme ile çıktı ve hala duyurulmayan bazı önemli yapımları bekliyoruz. Bus Simulator 21, Bus Simulator 18, Fishing: Barents Sea, Construction Simulator mobile uyarlamalar, Police Simulator: Patrol Officers, Firefighting Simulator – The Squad gibi pek çok oyuna sahip. Kar etmeye devam eden şirket artık Team 17 Group bünyesinde devam edecek. Team 17‘nin simülasyon oyunlarına bakış açısı ve gelecek planları ile astragon’un markaları örtüşüyor. Grubun mevcut büyüme stratejisi ile uyumlu olan bu satın almanın bir dizi fayda sağlaması bekleniyor. Team17 yeni ve tamamlayıcı bir simülasyon oyunu kategorisine girecek. Daha geniş bir kitleye hitap etmek isteyen firma games entertainment sağlayıcısı olarak bu konumunu daha da güçlendirecek. Son 10 yılda geliştirilen 20’den fazla oyun ve geliştirilmekte olan sağlam bir ürün hattı ile sahip olunan franchise’lar ve IP’ler kataloğunu Team17’ye getirecek. astragon aynı zamanda çeşitli büyük simülasyon oyunlarının Almanya, Avusturya, Belçika gibi ülkelerde dağıtımcılığını da yapıyor.

Aynı zamanda bu satın alma ile Team17’nin bu tür şiddet içermeyen ve işbirlikçi eğlence oyunlarına olan talebin Covid-19 salgınının bir sonucu olarak hızlandığına inandığını belirtilmiş. Bir numaralı küresel simülasyon portföy markası olma hedefine ulaşmayı istiyor. astragon bu satın alma ile Team17 grubunun içinde bağımsız olarak çalışmaya devam edecek, kendi türlerinde ve alanlarında oyunlar yaratacak ve bunları yine Team17 ile çapraz işbirliği içerisinde çeşitli fırsatlarla yayınlayacak.

astragon Entertainment GmbH, CEO’ları Julia Pfiffer ve Tim Schmitz‘e göre hedefleri çalışan simülasyon oyunları alanında bir numaralı marka olmak. Team17 ile işbirliği yaparak astragon’un bu stratejiye evrilmesine ve odaklanmasına olanak sağlayacak, yardımcı olacak. İlk günden itibaren Team17’nin oyunları için aynı vizyonu paylaştıklarını ve hedef gruplarını anladıklarını hissetmişler.

Team17’nin CEO’su Debbie Bestwick MBE ise astragon ekibini Team17’ye davet etmekten mutluluk duyduklarını ve simülasyon oyunları alanında önde gelen uzmanlardan biriyle güçleri birleştirdiklerine inanıyor. Onlarca yıllık oyun geliştirme ve yayınlama deneyimine sahip olduklarını ve kendini adamış bir topluluk oluşturarak bu türde olağanüstü bir IP portföyü geliştirdiklerini ifade etti.

 

Kaynak: astragon

 

Team17 grubu geçtiğimiz yıl sonunda yayınlanan SWAT simülasyon oyunu Ready or Not’ın yayıncısı olmaktan vazgeçmişti. Gelecekte eklenme ihtimali bulunan okul görevi ve şiddet gerekçe gösterilmişti. astragon Entertainment firmasına ve oyunlarını takip eden, oynayan topluluğa umarız hayırlı olur. Yeni Construction Simulator, daha iyi bir Bus Simulator gibi pek çok oyuna ihtiyacımız var.

 


SimülasyonTÜRK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Microsoft Flight Simulator –  F-16C için 132. Filo Hançerler TUAF Livery

Microsoft Flight Simulator – Ağrı Dağı’na Tırmandık! (video)