in , ,

ETS 2 & ATS – 1.49 Güncellemesi ile 2. El Kullanılmış Çekici Galerisi ve Aşınma, Yıpranma Mekaniği Eklenecek!

ETS 2 & ATS – 1.49 Güncellemesi ile 2. El Kullanılmış Çekici Galerisi ve Aşınma, Yıpranma Mekaniği Eklenecek!

SCS Software, 1.49 ile oyuncuların gönlünü fethedecek özellikler duyurmaya devam ediyor. ETS 2 ve ATS için sonunda 2. el kullanılmış çekici galerisi ekleniyor! Bununla kalmayıp hasar alma sistemini de aşınma ve yıpranma mekaniği ile ayrıntılı hale getiriyorlar. Kullanılmış çekici galerisine oyun arayüzünden ulaşabiliyoruz.

Kullanılmış çekiciler yeni araçlara kıyasla daha bütçe dostu olacak ve böylece ucuza satın alınabilecek. Ancak bu kullanılmış 2. el çekicilerde yıldız derecelendirmeleri ve çeşitli parçalarda hasarın ayrıntılı bir dökümünü gösteren pencerede kilometre, yıpranma gibi bilgiler verilecek.

Bu özellikler oyunculara çok para vermeden çekici sahibi olmaları için mükemmel bir fırsat sunuyor. Çok büyük bir yatırım yapmadan yola çıkmak isteyen yeni başlayan oyuncular ideal olacak. Aynı zamanda yıpranma özelliği de deneyimli oyunculara ekstra bir zorluk katmanı ekliyor.

Bu özellikle birlikte gelen en önemli değişikliklerden biri ise geliştirilmiş hasar ve onarım sistemidir. Geçmişte tek tek parçalar yüzde olarak temsil edilen hasar biriktirir ve onları tamir edebilirdik. Ancak 1.49 güncellemesiyle birlikte parçalar üç hasar türüne ayrılıyor.

Hasar(Damage): Bu tür hasarlar daha önce olduğu gibi standart onarımlarla giderilebilecek.

Parça Aşınması(Parts Wear): Aşınma ve yıpranma gösteren bileşenler için bunları değiştirmeniz gerekecek.

Kalıcı Aşınma(Permanent Wear): Kalıcı aşınma gösteren parçalar sadece tüm aracın Tam Restorasyonu ile onarılacak. Bu daha pahalı bir prosedürdür ancak çekici ve dorsenizi bozulmamış olan iyi duruma getirmek için tek yoldur.

Geliştirilmiş hasar sistemi ile araç bakımı üzerinde daha fazla kontrol sağlanacak. Artık hangi parçaların onarılacağı veya değiştirileceği konusunda kendi kararlarınıza dayanarak bilinçli seçimler yapabileceksiniz. Alternatif olarak çekici veya dorseniz için en iyi onarım stratejisi için de profesyonel tavsiye alma seçeneği de eklenmiş.

 

Özetle oyun içi ekonominizi ve oynanışınızı şekillendirecek harika bir özellik olmuş. 1.49’da Ay, HDR Gökyüzü, Yeni Hava Durumu Efektleri ile birlikte 2. el kullanılmış çekici galerisi ve yıpranma, aşınma mekaniği tanıtıldı.

Acaba bizi daha çok heyecanlandıracak başka hangi özellikler var? 🙂


Euro Truck Simulator 2 forumu için tıklayın.

SimülasyonTÜRK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ETS 2 için Yeni Nesil DAF XD çekicisi geliyor!

ETS 2 için TIRSAN Dorseleri DLC’si yayınlandı!