in , , , ,

ETS 2 ve ATS için 1.49 Güncellemesi Duyuruldu! Ay, HDR Gökyüzü, ve Yeni Hava Durumu Efektleri…

SCS Software, 1.49 ile gelecek olan Ay, HDR Gökyüzü, Yeni Hava Durumu Efektleri gibi grafik odaklı güncellemesini tanıttı. Euro Truck Simulator 2 ve American Truck Simulator için 1.49 güncellemesinde yeni görsel iyileştirmeler geliyor.

Geceleri gökyüzünde görünen Ay nihayet yıllar sonra geri dönüyor. Basit bir ekleme gibi görünse de Ay’ı gece gökyüzüne entegre etmek diğer şeylerin yanı sıra ay ışığını oluşturmayı ve hesaplamayı, su kütlelerindeki yansımaları yönetmeyi, ıslak yollarla uğraşmayı ve ayna etkilerini ele almayı gerektirmiş. Ekstra gerçekçilik katmanı sağlayan bu yenilik sayesinde geceleyin sürüş çok daha iyi görünecek. Çünkü bunlara ek olarak gece gökyüzünü de yeniden tasarlıyorlar. Hafifçe parıldayan dinamik yıldızlar eklenerek gece deneyiminin genel gerçekliği artırıldı.

ETS 2 ve ATS’de gökyüzü(skybox) artık Yüksek Dinamik Aralıklı(HDR) olacak bu da gökyüzünden daha zengin, daha canlı renkler olacağı anlamına geliyor ve hava durumu görsel efektlerinin de yükseltme almasını sağlıyor. Fırtınalar artık görünür şimşekler içeriyor ve daha sürükleyici bir deneyim sunuyor. Belirli bölgelerde gece gökyüzüne baktığınızda fark edecekleriniz sizi çok şaşırtabilir.

 

1.49 güncellemesinde gelecek olan yenilikleri aşağıdaki özel videoda tanıtıyorlar. Tüm bu geliştirmeler oyun motoru için oldukça verimli ve ileriye dönük olmuş. SCS ekibi 1.49 güncellemesini ne zaman yayınlayacağını henüz açıklamadı. Şimdiden bu kadar gelişmenin gösterilmesi yakında çıkacağı anlamına da gelebilir ancak resmi açıklamayı beklemek zorundayız.

1.49 ile geri dönen Ay, gece gökyüzü iyileştirmeleri, HDR gökyüzü, yeni hava durumu efektleri oyuncuları oldukça memnun etti. Gökyüzünün daha canlı ve daha kaliteli görünmesi, yeni efektlerin kullanılması bazı konularda umut veriyor. Umarız çok beklemeden bu yeniliklerin tadını çıkartırız.


Euro Truck Simulator 2 forumu için tıklayın.

SimülasyonTÜRK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

100. yıla özel TIRSAN Dorseleri DLC’si için tanıtım videosu yayınlandı

ETS 2 için Yeni Nesil DAF XD çekicisi geliyor!