in , ,

American Truck Simulator – Idaho DLC’si ile manzaraları izleme özelliği geliyor!

American Truck Simulator‘ın muhteşem atmosferini daha da iyi tanıtmak için Idaho ile birlikte seyir noktaları izleme özelliği geliyor! Viewpoint adı verilen noktalar zaten her harita genişlemesinde bol bol yer alıyordu şimdi ise özel bir manzara izleme noktası oluşturularak çevredeki tarihi ya da simgesel manzaraları izlememiz sağlanıyor. Haritada belli yerlerde bulunacak kamera simgesine geldiğinizde sizi tura çıkarıyor. Harita tasarımcıları oyun dünyasını olabildiğince güzel hale getirmek için çok çaba sarf ediyorlar ancak oyuncular bu önemli ayrıntıları birkaç saniye içinde geçip gidiyor ve haliyle oluşturulması birkaç ay bile süren o manzara noktaları gözden kaçıyor. Oyunun dünyasını her zaman en iyi şekilde keşfetmek isteyen oyuncular için bu özellik yeni Idaho DLC’sinde aktif olacak.

3 boyutlu kamera simgesinin bulunduğu noktaya geldiğinizde etraftaki şehir yerleşimleri, sahiller, tarihi yapılar, göl, nehir manzaraları veya çeşitli endüstrilerin gösterildiği gezi turuna çıkacaksınız.  Bu seyir noktaları haritada mor bir yıldız olarak bulunacak. GPS rotanızda oraya işaretleyerek gidebileceksiniz.

 

1.38 güncellemesi ile ATS’de eklenen yeni yol bağlantılarının devamında bu özellik zaten keşfedilmişti. Hala geliştirilme aşamasında olduğu ve yine topluluğun geri bildirimleri ile iyileştirilebileceği vurgulanıyor. Zamanla diğer eyaletlere de yayılabilir. Aynı zamanda daha zengin özelliklere sahip bir oyun öğesi haline getirmeyi istiyorlarmış bu tarz ziyaret edilen yerlerin bir günlüğü oluşturulabilir, seyahatleri hatırlamak için yeniden oynatma şansı verilebilirmiş. Daha ayrıntılı bilgiler ve açıklamalarla genişletmeyi düşünüyorlarmış. Bu tarz fikirleri bekliyorlar.

 

Idaho DLC’sini Steam’de istek listenize ekleyebilirsiniz. Çıkış tarihi Temmuz 2020 olarak değiştirildi.

 

American Truck Simulator forumu için tıklayın

 

SimülasyonTÜRK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ETS 2 için 1.38 güncellemesinde gerçek tavan kornaları ve yerleri eklendi

ETS 2 – TR Extended Map – Yeni Trafik İşaretleri ve Yenilenen Logo Tasarımı