Ana Sayfa Euro Truck Simulator 2ETS 2 Genel ETS 2’nin 1.37 güncellemesi ile yeni ses motoru FMOD resmen geliyor! SCS Software 2020 yılı planları…

ETS 2’nin 1.37 güncellemesi ile yeni ses motoru FMOD resmen geliyor! SCS Software 2020 yılı planları…

Yazar Simülasyon Türk

ETS 2’nin 1.37 güncellemesi ile yeni ses motoru FMOD resmen geliyor! SCS Software 2020 yılı planları…

SCS Software‘ın 2019 yıl sonunda yaptığı canlı yayında belirtilen 2020 yılı yol haritası kendi bloglarında da yayına girdi. Yılbaşı canlı yayında hem yeni harita genişlemelerini hem de önümüzdeki güncellemelerde nelerin geleceğini öğrenmiştik. Yeni blog yazısında sabırsızlıkla beklenen bu özellikler ve gelişmeler aktarılıyor.

American Truck Simulator için duyurulan Idaho eyaleti bu yıl içerisinde yayınlanacak. Steam’de listelenmişti. İstek listenize ekleyebilirsiniz.

Euro Truck Simulator 2 için ise İber yarımadasının harita genişlemesi duyurulmuştu. Bu pakette İspanya ve Portekiz ülkeleri bulunacak. Steam’de istek listenize ekleyip yayınlanan ilk ekran görüntülerine bakabilirsiniz.

İki yeni harita genişlemesi 2019 yılı sonunda aniden duyurulmuştu. Ancak bunların 2020 yılında erken çıkacağı anlamına gelmiyor. Yine yıl sonuna doğru yayınlanacaklar. 2020 yılının ilk yarısında ana odakları kendi kamyon simülatörlerinin teknik tarafı olacak. Önümüzdeki 1.37 güncellemesinde daha önce de belirtildiği gibi yeni ses motoru FMOD eklenecek. Bu çok kanallı ses motoru sayesinde daha gerçekçi ortam sesleri (doğa, şehir trafiği, trenler vb.) yanı sıra çekicilerimizin farklı yollarda çıkardığı sesler değişecek. İlk aşamada elbette tüm seslerin aniden değişimi beklenmiyor. Ancak FMOD gerçekten iyi bir ses motoru ve ETS 2 ile ATS için harika olacak.

Bunun ardından 1.38 güncellemesi ile Euro Truck Simulator 2 ve American Truck Simulator için grafikler iyileştirilecek. Daha gerçekçi ışıklandırma için 3D varlıklar ve daha fazlası yeniden geçiriliyor. Daha önce de belirtildiği gibi daha iyi gölgeler, ışıklandırma vb. ayrıntılar değişecek. Tüm bu yeni değişiklikler DirectX 11 sayesinde oluyor.

Birkaç yeni çekici üzerinde çalışılıyor. Ayrıca bunlardan birisi modifiye paketine sahip olacak. 2020 yılı başında yeni bir çekicinin American Truck Simulator için geleceği açıklanmıştı. Ancak hangi model ve marka olduğu resmi olarak belirtilmedi. Modifiye paketinin ise ETS 2’de bir çekici markası için geleceğini biliyoruz. Bu yıl da World of Trucks etkinlikleri planlanıyormuş. Topluluğu daha heyecan verici senaryolar ve ödüller için bir araya getirmeyi umuyorlarmış. Yayında da belirtildiği gibi ETS 2’de gerçek zamanlı bir yerin inşası görevi tarzında etkinlikler olabilirmiş. ATS’deki Big Sur etkinliği örnek olarak gösteriliyor.

SCS Software son olarak yeni çekiciler ve teknik altyapı güncellemelerinin beklenenden uzun sürebileceğini vurguluyor. O yüzden kesin bir tarih verilmiyor.


2020 planlarını sizlere hem video hem de yazılı haber olarak aktarmıştık. Bu haberde yer almayan ayrıntıları aşağıdan izleyip okuyabilirsiniz.


SCS Software canlı yayınında ETS 2 ve ATS için heyecan verici bilgiler paylaşıldı

 

Euro Truck Simulator 2 için buraya, American Truck Simulator forumu için ise buraya tıklayın.

 

SimülasyonTÜRK

2 yorum
0

Bu yazıları da okuyabilirsin

2 yorum

Avatar
Isimsiz Oca 15, 2020 - 21:34

Ana başlıkta niye sadece ETS2 yazıyor?

Cevapla
Simülasyon Türk
Simülasyon Türk Oca 15, 2020 - 23:56

ana başlık yeterince uzun bir de atsyi eklersek daha da kötü oluyor

Cevapla

Yorum yazın