in , ,

American Truck Simulator için Kuzey Kaliforniya yenileniyor ve Texas DLC’si geliyor!

American Truck Simulator için Kuzey Kaliforniya yenileniyor ve Texas DLC’si geliyor!

Wyoming eyaletinden sonra Texas‘ın American Truck Simulator için yayınlanacağı SCS Software’ın canlı yayınında doğrulandı. 2021 yılında ABD’nin California’dan sonra en kalabalık ve en geniş ikinci eyaleti Texas’ı bekleyeceğiz. Yılbaşı için yapılan canlı yayında birbirinden önemli duyurulara şahitlik ettik. ATS için Kuzey California‘nın yenilenme haberi ile birlikte Texas DLC’sinin pre-alpha aşamasına görüntüler paylaşıldı. Daha önce araştırma için Texas eyaletine gittiklerini biliyorduk. 2 yıldan fazla bir süredir üzerinde çalışılıyor. Yayında gösterilen görüntülerde henüz yolların ve şehirlerin tam olarak bitmediğini vurgulayalım. Haliyle önümüzdeki aylarda Wyoming DLC’sinin sonrasında daha doğru ekran görüntüleri görebileceğiz. Başkenti Houston olan eyalette Austin, Dallas, San Antonio, El Paso gibi büyük şehirler bulunacak. Teksas eyaleti genişlemesinin American Truck Simulator için dönüm noktası olması bekleniyor. 696.200 km2 alana sahip olan eyalet ATS’nin tek seferde çıkan en büyük harita DLC’si olacak. Daha büyük yollara ve şehirlere sahip olan Texas için yan yollar ve AI için de çeşitli yeni özellikler geliştiriliyor. Tüm bunlarla birlikte büyük bir eyalet olduğundan SCS ekibine çeşitli zorluklar yaşattığı anlaşılıyor ve daha öncekilerinde farklı bir eyalet olması için çaba gösteriliyor. American Truck Simulator – Texas DLC’sinin 2021 yılı işaret edilse de tam olarak bir tarih vermekten kaçınılıyor.


Texas landmarks (yeni ışıklandırma sistem ile birlikte)


Teksas (İngilizce: Texas) Amerika Birleşik Devletleri’nde en kalabalık ikinci (Kaliforniya’dan sonra) ve en geniş ikinci eyalet, Kıta ABD’sinin en geniş eyaleti. Coğrafi olarak ülkenin merkezi güneyinde yer alır. Teksas güneyde Meksika’nın Chihuahua, Coahuila, Nuevo León, ve Tamaulipas eyaletleri ile uluslararası sınır; batıda New Mexico, kuzeyde Oklahoma, kuzeydoğuda Arkansas ve doğuda Louisiana eyaletleri ile sınır oluşturur. Teksas 268.820 milkare (696.200 km2) alana ve sürekli artan 26.4 milyon (Haziran 2013) nüfusa sahiptir.

Houston Teksas’ın en büyük ABD’nin dördüncü en büyük şehri, San Antonio ise eyaletin en büyük ikinci ve Birleşik Devletler’in en büyük yedinci şehri. Dallas-Fort Worth ve Greater Houston sırasıyla en büyük dördüncü ve beşinci ABD metropolitan bölgesi. Diğer büyük şehirler El Paso ve eyalet başkenti Austin’dir. Teksas’a eskiden bağımsız bir cumhuriyet olduğunu belirtmesi ve Meksika’dan bağımsızlığın alınma mücadelesini hatırlatması amacıyla yalnız yıldız eyaleti anlamına gelen “Lone Star State” lakabı takılmıştır. “Yalnız Yıldız” bugün Teksas eyalet bayrağında ve Teksas eyalet mühründe bulunur. Eyalet adı olan Teksas (Texas) adının kökeni, Caddo dilinde arkadaşlar anlamına gelen “Tejas” kelimesinde gelir.


Kuzey Kaliforniya tamamen yeniden tasarlanıyor. Sıradan bir yenileme değil tamamen baştan son tekniklere göre hazırlanıyormuş. SCS ekibi daha önce eski haritanın bazı kısımlarında yenilemeler yapacağı müjdesini vermişti. Zaman zaman güncellemelerde yeni yollar ve yenilikler geliyordu. Hatta son güncellemelerde Las Vegas şehri yenilenmişti. Ana harita şu an 5 yıl kadar önceki kalitede bulunuyor. California eyaletinin kuzey kısmı yeniden inşa edilerek yayınlanması ile birlikte yepyeni yollar ve manzaralar ile stüdyonun son DLC’lerindeki kalitede oynayabileceğiz. Reskin ve redesign arasında fark var. Haliyle tamamen yeniden inşa edilmesi ATS oyuncuları için harika bir haber. Bu çalışmalar SCS’de küçük bir ekip tarafından geliştirildiği için ana haritaıyı yenilemenin zaman alacağın belirtiliyor. Yollar, kavşaklar ve dinlenme tesislerine odaklanmışlar. Şehirler için de çalışılacak. Ana yolları sıfırdan inşa ediyorlar. Takımın büyüklüğüne göre önümüzdeki 2 yıl boyunca ana harita yenileme çalışmalarının sürmesi öngörülüyor. ETS 2’de olduğu gibi ücretsiz güncelleme ile yayınlanacak. Önümüzdeki yıl çıkış takvimi ile ilgili daha fazla bilgi alabileceğiz.

(yeni ışıklandırma sisteminde çekilmiş)

 

Yılbaşı canlı yayınını izlemek için

Convoy yani resmi multiplayer özelliğinin videosunda son gelişmelerden bahsetmiştik.

 

American Truck Simulator forumu için tıklayın.

 

SimülasyonTÜRK

 

 

One Comment

Leave a Reply
  1. Her zaman aynı haberler ets fernbus ats başka bir haber yok sitede sadece bu simulasyon oyunları mı var dünyada anlamadım sıktı artık aynı şeyleri görmek sadece canlı yayın ets ve ats başka hiçbişey yok sitenin ismi scstürk olsa daha iyi olurdu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ETS 2 için Sürücü Kursu (Driving School) özelliği geliştiriliyor

Microsoft Flight Simulator – İzmir Adnan Menderes Havalimanı (LTBJ) eklentisini test ediyoruz [video]