in , ,

Yeni tramvay simülasyonu Tram Sim çok yakında çıkıyor

Yeni tramvay simülasyonu Tram Sim çok yakında çıkıyor

gamescom 2020 haftasında dijital olarak düzenlenen Aerosoft NextSim‘de ViewApp tarafından geliştirilen yeni bir tramvay simülasyonu Tram Sim duyuruldu. Unreal Engine 4 kullanılan yeni simülasyonda Avusturya’nın başkenti Viyana’da fotogerçekçi grafiklerde modern tramvaylar kullanıyoruz.  Aerosoft GmbH tarafından yayınlanması beklenen Tram Sim’in Steam sayfasında birçok özellik açıklanmış. Ayrıca bir oynanış videosu da bulunuyor. Şimdiden performansı bir kenara bırakırsak açık dünyası ve özellikleriyle Tram Sim beklemeye değer bir simülasyon oyunu olmuş. Çıkış tarihi ise şu an belirsiz olsa da Ekim 2020’de çıkabileceğini ekleyelim. 2020 yılı sonuna kadar Traim Sim’i piyasada görebileceğiz. Paylaştıkları videolarda hazır gibi duruyordu. Umarız daha az problemli bir yayınlama süreci yaşanır.

Tarihi bir kent olunca haritasında tarihi binalar görmemek mümkün mü? Elbette değil. TramSim’in simülasyon kontrollerinde yeni başlayanlar için başlangıç modu ve ileri düzey kullanıcılar ayrıntılı kontrol modu bulunuyor. 25 kilometre uzunluğunda bir güzergah olacağı belirtilen Tram Sim’de yüksek çözünürlüklü kaliteli kaplamalar, doğru yükseklik profiline ve prototipik ray ve değiştirme tiplerine sahip ray geotmerisi gibi özellikler bulunuyor. Hem açık dünya oynayabilecek hem de düzenli bir şekilde tarifeli servisleri kullanabileceksiniz. Profilinizin seviye sistemi ve tramvay zorlukları gibi durumlar olacak. Yolcuları güvenli bir şekile varış yerlerine getirip sürüş becelerinizi tramvay challenge görevlerinde test edebileceksiniz.

  • Foto-gerçekçi grafikler, yüksek ayrıntılı binalar, otantik araç dinamikleri ve birçok fonksiyon ile birlikte yeni nesil tramvay simülasyonu
  • Çeşitli oyun modları: açık dünya, tarifeli hat operasyonu, seviye sistemi, tramvay zorlukları
  • Yayalar, yolcular ve arabalar için gelişmiş AI(yapay zeka)
  • Gamepad, joystick ve klavye ile kontrol edebilmek (kendi simülatör donanımlarınızı kullanabileceksiniz)

Viyana’daki tramvay hatlarında çalışan Flexity isimli tramvayın yüksek ayrıntılı kopyası bu simülasyon için oluşturulmuş. Sürüş dinamiklerinin yanı sıra Tramline 1’in sesleri ve tüm güzergahı gerçeğine uygun olarak orijinal bir şekilde modellenmiş. Tramvaydan çıkan orijinal sesler ve duyuruları duyabileceğiz.

Tram Sim’de dünyanın en güzel ve en yeşil şehirlerinden biri olan Viyana bulunuyor. Ringstrasse isimli bölgede geçen simülasyonda sayısı turistik yeri, tarihi binaları ve harika bir ambiyans ortamı ile birlikte tarihi bir şehir merkezi göreceğiz. Şehir içine inşa edilmiş 25 kilometreden fazla olan tramvay ağında 4 km² oyun haritası bulunacak. Viyana’nın ünlü Ringstrasse bölgesindeki Tramline 1‘de geçiyor. Viyana şehir merkezinin ayrıntılı bir 3D kopyası bu simülasyonda oluşturulmuş. Yüzlerce bina ile birlikte yoğun bir şehir atmosferi yaşatılıyor. Sayısız manzaranın içinde Hundertwasserhaus, Urania gözlemevi, Viyana Parlamentosu, Viyana Devlet Operası, Heldentor, Belediye Binası, Tarihi Su Kulesi ve daha fazla bulunuyor. Ayrıca Tram Sim haritasında tramvayların dönüş yapabilmesi için USTRAB isimli dönüş yerleri ve tüneller de bulunacak.

Modlama özelliği de olacak! Tram Sim’de kendi tramvay boyamalarınızı oluşturabileceksiniz. Bununla da sınırlı kalmayıp kendi 3D modellerinizi simülatöre aktarabileceksiniz. Mod yapımcıları ve modellemeciler için özel araçlar olacak. Bu simülasyon platformunu modlarla birlikte büyütmek istediklerini belirtiyorlar. Bu desteğin gelişeceğini varsayarsak harita yapımı gibi daha büyük olaylara da mod yapımcıları dahil olabilecek.

ViewApp stüdyosu daha önce OMSI 2 için Viyana eklentileri yayınlamıştı. Şimdi onları kendi simülasyon oyunlarını geliştirirken görüyoruz. Bu gerçekten çok güzel. LOTUS Simulator için de Munchen Tram DLC’si yayınlamışalrdı ancak daha sonra o stüdyo ile yaşanan sorunlardan sonra kendi oyunlarını yapma kararı almış gibi duruyorlar.

Ekran görüntüleri

 

Steam’de istek listenize ekleyebilirsiniz.

Nordrheintv’den Ansgar’ın videosunda Tram Sim oynanışını ve geliştiricinin yorumlarını izleyebilirsiniz.

Tram Sim ana konusu için tıklayın.

SimülasyonTÜRK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ETS 2 – Iberia DLC için özel ortam ve çevre sesleri kaydediliyor

Navigraph Charts, Antalya Havalimanı’na İniş! – Microsoft Flight Simulator 2020