in , ,

Yeni Construction Simulator için çıkış tarihi ve özellikleri açıklandı!

Yeni Construction Simulator için çıkış tarihi ve özellikleri açıklandı!

Yepyeni Construction Simulator yıllar sonra PC ve yeni nesil konsollar için 20 Eylül 2022‘de geliyor. Weltenbauer ekibi tarafından Unity oyun motoru kullanılarak geliştirilen serinin devam oyununu astragon Entertainment yayınlayacak. Construction Simulator 2015‘in çok beğenilen yapısı ve multiplayer inşaat özelliği yeni oyunda da devam ettiriliyor. 4 kişiye kadar arkadaşlarınızla multiplayer co-op desteği sayesinde yepyeni inşaatlar, yeni makineler, gelişmiş toprak dokusu gibi özelliklerle çıkacak. Tüm bunlara rağmen aslında grafiklerin ve modellerin yüksek ayrıntıya sahip olmadığını belirtelim. Renk paleti ve aydınlatma bazı anlarda oyunun kötü görünmesini sağlamış. Hem ABD hem de Almanya haritalarında genişletilmiş görevlerle 25 tane çok bilinen markanın resmi lisanslı inşaat araçları, makineleri, ekipmanları yer alacak.

Weltenbauer ekibi aynı zamanda Construction Simulator serisinin 10. yılını kutluyor. 2012 yılında ilk oyunları PC, MAC için Construction Simulator 2012 adı ile yayınlanmıştı. Daha sonra mobil için 2014 versiyonu ve hemen arkasından popülerleşmesini sağlayan PC sürümü 2015 çıkmıştı.

Türkçe dil desteği bulunmaktadır.

Steam’de 57 TL’den ön siparişe açıldı. Bu akşam saatlerinde ise 135 TL’ye çıktı!(23 Haziran 2022) Oyun Denuvo ile korunuyor.

PlayStation Store‘da 439 TL’den Extended versiyon alınabilir.

Özellikler

 • Popüler Construction Simulator® oyun serisinin yeni varisi
 • Oyun serisinin tarihindeki en geniş araç filosu
 • 25 çok bilinen markadan resmi lisanslı araçlar, makineler, ekipmanlar ve iş kıyafetleri
 • İki tane kocaman ve tamamen yeni: Avrupa ve ABD’de geçen her biri kapsamlı kampanya görevlerine sahip haritalar
 • Çok sayıda zorlayıcı sözleşmeler dahil olmak üzere tamamen elden geçirilmiş yeni görev sistemi
 • Gündüz ve gece döngüsü ile açık dünya harita
 • Geliştirilmiş araç ve hafriyat sistemi
 • Resmi lisanslı çalışma kıyafetleri
 • Tamamen yenilenmiş, modern grafikler
 • 4 oyuncuya kadar Co-op multiplayer
 • 90’dan fazla kontrat ile kendini sınama şansı
 • 70’dan fazla makine, araç, kamyon ve aksesuar

Resmi açıklamaya göre Nooteboom, Schwing Stetter, Wacker Neuson, Caterpillar, Liebherr, MAN, SCANIA, DOOSAN, Kenworth, DAF, CIFA Carbotech, ve MEILLER Kipper ile birlikte BOMAG, HAMM, CASE, Palfinger, WIRTGEN, VÖGELE, Bell, STILL, ATLAS, Wirtgen Group’tan Benninghoven markalarının lisanslı araç ve ekipmanları bulunuyor.

Mobil platformlar için yayınlanan Construction Simulator 2 ve 3‘te yeni markalar dahil edilmişti. Yeni PC sürümünde katlanarak devam ediyor. Yeni versiyonda mobil için tasarlanan görevler ve oyun dünyasından izler görülebilir.

 

 

Ekran Görüntüleri

Yol yapım görevleri, köprü inşaatları, çeşitli apartman inşaat görevleri yanı sıra sondaj gibi detaylı özellikler yeni sürümde de yer alıyor. İnşaat malzemelerini mağazadan alıp vinç yardımı ile araçlara yükleme, usta başı ile konuşmalar ve görev dağıtımı, hafriyat işleri, daha kolay ve serbest açık dünya oynanışı sorunsuz devam ettirilmiş gibi görünüyor. Performans optimizasyonu için oyundaki modellerin detay seviyesi belli bir ölçüde tutulmuş olabilir ancak çoğu kişi renk paletini ve aydınlatma ayarlarını beğenemeyecek. Yeni nesil bir oyun gibi durmuyor. Sarı renkler fazla göze batıyor. Umarız oynanış mekaniklerinde sorun yaşanmaz ve 20 Eylül’de eski ve güzel inşaat simülasyonu serisinin yeni oyununu oynarız.


Car & Bobblehead isimli pakette bir sport araba ve Bobblehead(seçili araçlarda kullanılacak).

Customization Kit isimli DLC’de ise 9 farklı kask tasarımı, 3 kask, 2 güvenlik gözlüğü ve 1 kulak koruyucu kulaklık yer alıyor.

Bu iki DLC’yi Day One/Extended sürümünü satın alarak ilk günden sahip olabilecek veya ayrı ayrı satın alabileceksiniz.

Ön siparişler kendi sitelerinde başlamış. Steam’de listelenmesiyle birlikte Türkiye fiyatı da ortaya çıkacaktır.

20 Eylül 2022’de PC, PlayStation®4, PlayStation®5, Xbox One ve Xbox Series X|S için çıkacak.


Tanıtım videosu

 

Construction Simulator geri döndü her zamankinden daha büyük ve çok daha iyi! Büyüklüğüyle dudak uçuklatacak bir araç filosuyla yeniden iş başı yap. Caterpillar, CASE ve BELL gibi Construction Simulator serisinden aşina olduğun markaların yanı sıra DAF ve Doosan gibi yeni lisanslı ürünlerle toplamda 70’dan fazla makinede direksiyon başına geç.

Hayallerindeki her şeyi ABD ve Almanya coğrafyasından esinlenerek hazırlanmış iki haritada inşa et.

Her iki haritada toplam 90’dan fazla görev tamamlaman için seni bekliyor ve keşfedilecek yeni şeyler asla bitmiyor!

Her haritaya özgü hikâye modlarında kendi inşaat şirketinin başına geç. Danışmanın Hape ile birlikte sıfırdan başlayarak işleri büyüt ve git gide daha ilginç projeler üstlenerek şirketini ve filonu genişlet. Bu sırada seni zorlayacak farklı farklı müşterilerle de tanışacaksın. Liman bölgesinin daha fazla turist çekecek şekilde yenilenmesi ya da zor günlerden geçen şehir merkezinin rehabilitasyonu gibi görevler ile tüm yeteneklerini sergile.

Güneybatı Almanya’daki şiirsel güzellikteki kentlerden esinlenilen Avrupa haritasında yemyeşil tepeler ve güzelim nehir kıyıları seni bekliyor. Friedenberg’deki görevinde yenilenebilir enerji çözümlerinin tasarlanmasına yardım edecek ve hikâyeyi tamamlarken kentin altyapısını geliştireceksin. Bu büyük projelere ek olarak kazandığın her yeni ekipmanı deneyebileceğin çeşitli görevler de olacak. Kentte bir tur atarken başarılarınla da göğsün kabaracak!

Elbette oyuncular serinin önceki oyunlarındaki eski tanıdık markaları ve makineleri de bulabilecek. Resmi lisanslı tüm bu ortaklarımız hem bilindik hem de görünümleri geliştirilmiş yeni makineleriyle aramızda olacak: Atlas, BELL, Bobcat, Bomag, CASE, Caterpillar©, Kenworth, Liebherr, MAN, Mack Trucks, Meiller-Kipper, Palfinger, Still ve Wirtgen Group.

Bilindik lisanslı ortaklarımızın yanı sıra oyuncular yeni bir seçkinin keyfini de çıkaracak: Wirtgen Group’tan Benninghoven, Cifa, DAF, Doosan, Nooteboom, Scania, Schwing Stetter ve Wacker Neuson. Oyundaki karakterinin kişisel koruma ekipmanı olarak kullanacağı ürünler de yeni lisanslı ortağımız Engelbert Strauss’tan.

Lisanslı iş ortaklarımıza ait 70’dan fazla makinenin hepsi de gerçek hayattaki modellerine sadık şekilde tasarlandı. Kendi inşaat imparatorluğunu kurmakla kalmayacaksın, en çok üç arkadaşını da sana katılmaları için davet edebileceksin. Kontratları daha da verimli bir şekilde tamamlamak için koordine olun ve birlikte inşa edin!

 

 


Construction Simulator forumu için buraya tıklayın.

SimülasyonTÜRK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Truckers of Europe 3 Çıktı!

Truckers of Europe 3 Tam Sürüm – İlk Oynanış (video)