Türk Yapımı Simülasyon Oyunu: Delivery Simulator
Connect with us

Transport Company Simulator

Türk Yapımı Simülasyon Oyunu: Delivery Simulator

Türk Yapımı Simülasyon Oyunu: Delivery Simulator
Önce mobil sonra PC! Türk yapımı teslimat simülasyonuyla tanışın!

Simülasyon Türk

Yayınlama zamanı:

Tarih:

Türk Yapımı Simülasyon Oyunu: Delivery Simulator

Önce mobil sonra PC! Türk yapımı teslimat simülasyonuyla tanışın!

Türk oyunları hızla artıyor fakat simülasyon açısından pek iyi olduğu söylenemez. Mobil camiada yapılan ve terk edilen oyunları saymazsak ciddi şekilde arkasında durulan Türk yapımı simülasyon oyunu yok. Bugün sizleri önümüzdeki aylarda adını daha çok duyacağımız ve umut vadeden Delivery Simulator ile tanıştıralım.

Delivery Simulator geçtiğimiz hafta Türkiye’de yerli oyunları yakından takip eden ve tanıtan Yerli.Ninja sitesine röportaj vermişti. Oyun hakkında şu ana kadar hiç bilgi sahibi olmayanlar Delivery Simulator‘ın yapımcısı Simula Games ekibiyle yapılan röportajı okuyabilirler.

Ayrıca Gaming Istanbul‘da yapılan OyunGezer röpotajını izleyebilirsiniz.

 

Bizi ilgilendiren kısmı Türkiye’de böyle ciddi anlamda geliştirlmeye başlanan simülasyon oyunlarının kaliteli bir şekilde artması ve desteklenmesidir elbette. Delivery Simulator ilk olarak 2014 yılında Windows Phone cihazlarına çıkmış ve 2 milyondan fazla indirilmiş. Şu an Android, iOS ve Windows Phone için daha iyi bir şekilde geliştiriliyor. Mobil cihazlarda geliştirilen simülasyon oyunları çok daha geniş olur ama tabii PC’de olduğu gibi rahat rahat oynayamazsınız. İşte bu noktada Delivery Simulator mobil cihazlara çıkışının ardından PC için geliştirilecek ve Kasım-Aralık aylarında çıkış yapacak Steam‘de satışa sunulacak. Unity 3D oyun motoruyla geliştirildiğini tahmin etmekte zorlanmazsınız herhalde. Sıfırdan kendi başınıza eğitimlerle birlikte öğrenebileceğiniz bir oyun motoru olması nedeniyle başta mobil oyunlar olmak üzere Unity daha çok kullanılıyor.

 


TIR, kamyonet, panelvan ve araba kullanabiliyoruz. Forkliftle kasaları kamyona bile yükleyebiliyorsunuz. Yani tamamen bir teslimat sürecinde yapılanları bu mobil oyunda gerçekleştirebiliyorsunuz.


 

Delivery Simulator kimler tarafından geliştiriliyor?
Oyuna geliştirmeye ilk olarak Mehmet Can Kahraman başlamış ve şu an oyunun tasarlanması, programlanması ve 3D modeller gibi kısımları o yapıyor. Sümeyye Kahraman ise oyun çevresinin tasarlanması, bölümlerin hazırlanması görevi üstlenmiş. Osman Balcı, araç uzmanı ve yardımcı programcı olarak görev yapıyor. Ekiple ilgili bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.


 • iOS, Android, Windows Phone Çıkış Tarihi: Mayıs 2016 (Ücretsiz)
 • PC: Kasım-Aralık 2016 (Ücretli)
 • Oyun Motoru: Unity
 • Geliştirici ve Yayımcı: Simula Games

Ekibe iyi çalışmalar diliyoruz. Yakın takipteyiz 🙂


SimülasyonTÜRKDelivery Simulator

Reklam
4 Comments

4 Comments

 1. enes

  Nis 27, 2016 at 15:42

  Güzel bir oyun fizikleri hoşuma gitti ehsoz dumanı ve lastık ızlerı var scs bıle yapmadı bunu tebrik ederim az ksıyle cok ıs bsarmıslar.

 2. fatih

  Nis 28, 2016 at 16:14

  Mobil olarak gerçekten çok iyi. Tebrik ederim.”

 3. İkbal

  Oca 23, 2017 at 21:31

  Yayınlanma tarihi sürekli olarak erteleniyor mayıstı temmuz oldu sonra aralık oldu şimdi de 2017 oldu 2017nin ilk ayı bitmek üzere ve oyun hâla yayınlanmadı evet bir Türk olarak bu oyunu herkes kadar istiyorum ama Simula Games biraz yavaş çalışıyor gibi.

 4. Faruk

  Mar 22, 2018 at 15:25

  Abi bende telefona indirecegim ama bulamiyorum nasıl indirecegim yardimci olurmusunuz

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Transport Company Simulator

Simula Games’in Oyunu Yeniden İsim Değiştirdi “Truck & Logistics Simulator”

Delivery Simulator üçüncü kez isim değişikliğine gidiyor. Transport Company Simulator’dan sonra şimdi de Truck and Logistics Simulator olarak değiştirildi. Simula Games’in geliştirdiği mobil kamyon ve lojistik simülatörü önümüzdeki yıl için hazırlanmaya devam ediyor

Simülasyon Türk

Published

on

Simula Games’in Oyunu Yeniden İsim Değiştirdi “Truck & Logistics Simulator”

Delivery Simulator üçüncü kez isim değişikliğine gidiyor. Transport Company Simulator‘dan sonra şimdi de Truck and Logistics Simulator olarak değiştirildi. Simula Games‘in geliştirdiği mobil kamyon ve lojistik simülatörü önümüzdeki yıl için hazırlanmaya devam ediyor. İlk olarak Nintendo Switch platformuna yayınlanacak olan oyun daha sonra iOS ve Android cihazları için çıkarılacak. Aerosoft firmasının Switch için yayınlayacağı ilk oyun olması bakımında da ayrı bir öneme sahip. Ardından PC için ayrı bir oyun geliştirilecek. Ancak hala kesin bir çıkış tarihi açıklanmaması oyuncuları endişelendiriyor. İsim değişikliğinin sebebine gelirsek Transport Company başlığının tycoon, strateji oyunları gibi görünmesinden dolayı oyunda araçların kullanılabildiğini anlatabilmek için bu karara varmışlar. Delivery Simulator adından da bu şekilde pizzacı, kargocu anlamına geldiği için vazgeçilmişti. Truck & Logistics Simulator isim şu an için yerinde görünüyor. Yıl bitmeden Simula Games’in göndereceği yeni sürüm ile eklenen yeni özellikleri ve oyunun son durumunu test etmeyi umuyoruz.

 

Ekran görüntülerinde yapımı tamamlanan Scania damperli kamyon, yeni eklenen forklift modeli, lisanssız Audi A6 ve Ford F150 pickup araçlarını görebilirsiniz. MAN TGE zaten daha önce tanıtılmıştı.

Simula Games’in Facebook, Twitter ve internet sayfasına ulaşabilirsiniz.

Truck and Logistics Simulator forum bölümü için buraya tıklayabilirsiniz.

 

SimülasyonTÜRK

Continue Reading

Transport Company Simulator

Transport Company Simulator için İlk İzlenimlerimiz | gamescom 2018 [Video]

Delivery Simulator yani yeni adıyla Transport Company Simulator’ın gamescom 2018 önizleme sürümünü inceliyoruz!

Simülasyon Türk

Published

on

Delivery Simulator yani yeni adıyla Transport Company Simulator’ın gamescom 2018 önizleme sürümünü inceliyoruz! Simula Games’in geliştirdiği Türk yapımı oyunda MAN TGE, SCANIA lisansları bulunuyor. Bu yıl sonu önce Nintendo Switch sonra iOS ve Android cihazlara çıkacak. 2019 yılında ise PC için bekleniyor.

 

Türk Yapımı Transport Company Simulator(Delivery Sim), Gamescom 2018’de Tanıtılacak!

 

FORUMU►https://park.simulasyonturk.com/c/kamyon-parki/transport-company-simulator

Continue Reading

Transport Company Simulator

Türk Yapımı Transport Company Simulator(Delivery Sim), Gamescom 2018’de Tanıtılacak!

Simula Games’in uzun süredir geliştirdiği Delivery Simulator resmi adını değiştirerek Transport Company Simulator oldu.

Simülasyon Türk

Published

on

Türk Yapımı Transport Company Simulator(Delivery Sim), Gamescom 2018’de Tanıtılacak!

Simula Games’in uzun süredir geliştirdiği Delivery Simulator resmi adını değiştirerek Transport Company Simulator oldu.

 

Türkiye’de geliştirilen simülasyon oyunu Delivery Simulator, Nintendo Switch için de duyuruldu. Aerosoft ile anlaşılarak oyunda isim değişikliğine gidildi ve oyunun yeni ismi Transport Company Simulator oldu. Sebebi ise Delivery kelimesinin anadili İngilizce olan ülkelerde kargocu, kurye veya pizzacı gibi anlamlarda kullanılması.

Transport Company Simulator, 21-25 Ağustos tarihleri arasında Köln’de gerçekleşecek olan Gamescom oyun fuarında Aerosoft’un Salon 10.1 / C-031 numaralı standında tanıtılacak. Fuarda oyunun Nintendo Switch sürümü ile ilgili detaylar paylaşılacak.

Oyun Nintendo Switch için Aerosoft tarafından yayımlayacak ve kutulu olarak da marketlerde satılacak. Türkiye’deki marketlerde bulunup bulunmayacağı ise henüz belli değil.

Oyun, 2018 yılının son aylarında Nintendo Switch için yayınlanacak ve konsol yayın tarihinden 2 hafta sonra da mobil platformlarda yayınlanacak.

Oyunu daha önce duymayanlar ve merak edenler oyunla ilgili bilgilere ekibin web sitesinden ulaşabilirler. www.simulagames.com

Ekran görüntülerinde lisanslı olarak bulunan MAN TGE aracını görebilirsiniz. Kokpiti birebir olarak modellendi. Ayrıca SCANIA R730 aracı da lisanslandı. Aerosoft sayesinde lisanslı markalar eklenmeye devam edecek. Nintendo Switch’de bu türde çıkan ilk oyun olacağını da belirtelim. Mobil sürümlerinin çıkışı Switch sürümünden sonra olacak.

Transport Company Simulator forumu için buraya tıklayın.

 

Vee müjde! Çok yakında teknik demosunu test edip sizlere video ile aktaracağız takipte kalın 🙂

SimülasyonTÜRK

Continue Reading

Açılır Menü

Facebook

Advertisement
Advertisement

Son Yorumlar

Trendler