in , ,

Türk Yapımı Simülasyon Oyunu: Delivery Simulator

Türk Yapımı Simülasyon Oyunu: Delivery Simulator

Önce mobil sonra PC! Türk yapımı teslimat simülasyonuyla tanışın!

Türk oyunları hızla artıyor fakat simülasyon açısından pek iyi olduğu söylenemez. Mobil camiada yapılan ve terk edilen oyunları saymazsak ciddi şekilde arkasında durulan Türk yapımı simülasyon oyunu yok. Bugün sizleri önümüzdeki aylarda adını daha çok duyacağımız ve umut vadeden Delivery Simulator ile tanıştıralım.

Delivery Simulator geçtiğimiz hafta Türkiye’de yerli oyunları yakından takip eden ve tanıtan Yerli.Ninja sitesine röportaj vermişti. Oyun hakkında şu ana kadar hiç bilgi sahibi olmayanlar Delivery Simulator‘ın yapımcısı Simula Games ekibiyle yapılan röportajı okuyabilirler.

Ayrıca Gaming Istanbul‘da yapılan OyunGezer röpotajını izleyebilirsiniz.

 

Bizi ilgilendiren kısmı Türkiye’de böyle ciddi anlamda geliştirlmeye başlanan simülasyon oyunlarının kaliteli bir şekilde artması ve desteklenmesidir elbette. Delivery Simulator ilk olarak 2014 yılında Windows Phone cihazlarına çıkmış ve 2 milyondan fazla indirilmiş. Şu an Android, iOS ve Windows Phone için daha iyi bir şekilde geliştiriliyor. Mobil cihazlarda geliştirilen simülasyon oyunları çok daha geniş olur ama tabii PC’de olduğu gibi rahat rahat oynayamazsınız. İşte bu noktada Delivery Simulator mobil cihazlara çıkışının ardından PC için geliştirilecek ve Kasım-Aralık aylarında çıkış yapacak Steam‘de satışa sunulacak. Unity 3D oyun motoruyla geliştirildiğini tahmin etmekte zorlanmazsınız herhalde. Sıfırdan kendi başınıza eğitimlerle birlikte öğrenebileceğiniz bir oyun motoru olması nedeniyle başta mobil oyunlar olmak üzere Unity daha çok kullanılıyor.

 


TIR, kamyonet, panelvan ve araba kullanabiliyoruz. Forkliftle kasaları kamyona bile yükleyebiliyorsunuz. Yani tamamen bir teslimat sürecinde yapılanları bu mobil oyunda gerçekleştirebiliyorsunuz.


 

Delivery Simulator kimler tarafından geliştiriliyor?
Oyuna geliştirmeye ilk olarak Mehmet Can Kahraman başlamış ve şu an oyunun tasarlanması, programlanması ve 3D modeller gibi kısımları o yapıyor. Sümeyye Kahraman ise oyun çevresinin tasarlanması, bölümlerin hazırlanması görevi üstlenmiş. Osman Balcı, araç uzmanı ve yardımcı programcı olarak görev yapıyor. Ekiple ilgili bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.


  • iOS, Android, Windows Phone Çıkış Tarihi: Mayıs 2016 (Ücretsiz)
  • PC: Kasım-Aralık 2016 (Ücretli)
  • Oyun Motoru: Unity
  • Geliştirici ve Yayımcı: Simula Games

Ekibe iyi çalışmalar diliyoruz. Yakın takipteyiz 🙂


SimülasyonTÜRKDelivery Simulator

6 Comments

Leave a Reply
  1. Güzel bir oyun fizikleri hoşuma gitti ehsoz dumanı ve lastık ızlerı var scs bıle yapmadı bunu tebrik ederim az ksıyle cok ıs bsarmıslar.

  2. Yayınlanma tarihi sürekli olarak erteleniyor mayıstı temmuz oldu sonra aralık oldu şimdi de 2017 oldu 2017nin ilk ayı bitmek üzere ve oyun hâla yayınlanmadı evet bir Türk olarak bu oyunu herkes kadar istiyorum ama Simula Games biraz yavaş çalışıyor gibi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TransOcean 2: Rivals Multiplayer ve Tersane Özelliği [Video]

Fernbus Coach Simulator – Sistem Gereksinimleri