in , ,

Train Sim World 3 duyuruldu! Yeni hava motoru ile 6 Eylül’de yayınlanacak…

Dovetail Games, Train Sim World 3 ile üç yeni rota ve yeni hava motoru getiriyor. 6 Eylül‘de PC dahil konsollar için yayınlanacak olan tren simülasyonu ön siparişe açıldı. Unreal Engine 4 ile geliştirilmeye devam edilen TSW 3 içerisinde şimdiye kadar ki en uzun tren rotaları bulunuyor. Kaliforniya çölleri ve dağlarından Almanya’nın Hessen ve Bavyera kırsallarına oradan Britanya’nın en hızlı treni Class 395 “Javelin” kullanma fırsatı getiriliyor. Yeni volumetrik bulutlar ve zorlu hava koşulları yeni sürümü diğerlerinden farklı kılan başlıca özellikler olmuş. Yoğun fırtınalar arasında yüzlerce vagonluk tren ile ilerlemeye çalışacak ve rüzgarın yarattığı türbülansın trene vurması sayesinde gerçekçi bir atmosferde sürebileceksiniz.

Bir önceki sürüm olan TSW 2’nin senaryo planlayıcısı ve kaplama tasarımcısı gibi özellikleri hala bulunuyor. Ayrıca artık Training Centre adı verilen yeni haritada trenlerle ilgili her şeyi öğrenebiliyorsunuz.

Rüzgar fiziğinin trendeki etkisini herkes merak edecek gibi görünüyor. Her yeni TSW sürümünde bir önceki rotaları ve lokomotifleri de eğer o DLC’leri satın aldıysanız kullanabiliyorsunuz. Deluxe sürümü ile Spirit of Steam DLC’si yani buharlı trenlerin bulunduğu rota geliyor.

Tranining Centre kısmında lokomotifleri herhangi bir rota gerekmeksizin satın almanız sağlanmış. Yeni hava motoru sayesinde yeni bir aydınlatma sistemi de geldiği için önceki sürüme göre daha iyi görünüyor. Karlı ve fırtınalı hava koşulları öne çıkarılmış. İlk sürümden beri mevsimler sistemine sahip olsa da bazı koşulların trenler üzerindeki etkisi pek yoktu. Bakalım TSW 3 ile tren simülatörleri topluluğunu tatmin edebilecekler mi?

Unreal Engine 5’e henüz yükseltilmemiş ve kendi araç motoru olan SimuGraph gibi detayları da düşünürsek bunun olması zaman alacak gibi duruyor.

MAKİNEDE USTALAŞ

Endüstrinin ana yük taşıyıcıları ile inanılmaz tonajları taşırken Amerika dağlarını fethet, Britanya başkentinin işçilerini rekor sürede işe yetiştir, Alman yüksek hızlı trenleri ile eyaletler arası yarışa katıl. Yaratıcı araçlar ile kendi tarzında oyna. Train Sim World 3: Standard Edition ile makinede ustalaş.

SAF GÜÇ

Kendini belli eden BNSF kaplamasına ve 4.400 beygir gücüne sahip bir canavar olan ES44C4 ile Kaliforniya çöllerinde ve dağlarında yüzlerce konteynırı taşı. Hessen ve Bavyera kırsallarında ilerlerken Almanya’nın ilk gerçek yüksek hızlı treni ICE 1 ile 280 km/s hızın heyecanını deneyimle. Yolcuları 225 km/s (140 mph) hız ile Londra’ya götürüp getiren Britanya’nın en hızlı treni Class 395 ‘Javelin’ ile keskinliği ve beceriyi bir araya getir.

ZORLU HAVA KOŞULLARI

Yeni hacimsel gökyüzü, rotalarda farklı bir atmosfer katıyor, bulutlar irtifada serbestçe dolaşarak yeryüzünde gölgeler oluşturuyor. Yoğun fırtınaların ortasında yıldırımlar dans ediyor, gök gürültüsünün kükremeleri makinelerin görkemli sesleriyle yarışıyor. Rüzgârın yarattığı türbülans treninin yan tarafına çarparken kendini atmosfere bırak. Defansif sürüşün inceliklerini öğren ve kontrolü kaybetme.

SENİN HOBİN

Rotada yer alan birden fazla trenle sunulan deneyimin bir sonu yok. Ayrıca bu deneyimi, Senaryo Planlayıcı (Scenario Planner) ve Kaplama Tasarımcısı (Livery Designer) ile kendi maceranı yaratarak genişletebilirsin. Trenleri istediğin gibi boya ve Off the Rails modu ile istediğin rotada sür, ardından yarattıklarını Creators Club’da paylaş.
Koleksiyonun da seninle birlikte geliyor. Train Sim World 2 içeriğinin tamamı, Train Sim World 3’te oynanabilir olarak yer alacak ve henüz keşfetmediğin herhangi bir Eklenti istediğin zaman eklenebilecek.

Ana Özellikler

 • ES44C4’ü kullan, 136 km’lik (85 mil) Cajon Pass’i fethet
 • 186 km’lik Schnellfahrstrecke Kassel – Würzburg hattında ICE 1 içerisinde yarış
 • 143 km’lik (89 mil) Southeastern Highspeed boyunca Class 395’i sür
 • Kontrol edebileceğin 9’dan fazla trenle daha fazlasını deneyimle
 • Fazlasıyla detaylı ve zengin özellikli sürüş kabinleri
 • Gerçek hayattakine sadık bir performans ve kullanım
 • Training Centre’da trenlerle ilgili her şeyi öğren
 • Çeşitli Senaryolar’da (Scenarios) ve Zaman Çizelgeleri’nde (Timetabled Services) mücadele et
 • Yeni, hacimsel gökyüzü altında keyifli bir sürüşün tadını çıkar
 • Yıldırımlar ve rüzgâr fiziği gibi gerçekçi hava koşulları ile savaş
 • Kaplama Tasarımcısı (Livery Designer) ve Senaryo Planlayıcı (Scenario Planner) ile özelleştirmeler yap ve bunları Creators Club’da paylaş
 • Dovetail Games’in tescilli SimuGraph® araç dinamiği motoru ve Unreal Engine 4® teknolojisi ile güçlendirilmiştir

Steam’de standart sürümü 77 TL’den satılıyor. Deluxe sürümünde ise çıkışa kadar %10 özel indirim var.

Deluxe Edition içerisinde buharlı trenlerin yer aldığı DLC olan Spirit of Steam bulunmaktadır.

Epic Games Store’da 79 TL’den ön siparişe açıldı.

Xbox için Train Sim World 3: Deluxe Edition, 270 TL şeklinde fiyatlandırılmış. Ön sipariş için indirimle 243 TL oluyor.

PlayStation tarafında ise Standart sürüm 399 TL, Deluxe sürüm ise 529 TL fiyattan satılıyor.

 

 

 

SimülasyonTÜRK

One Comment

Leave a Reply
 1. Artık çok sıktı bari yeni oyun çıkarıyosunuz eski oyunalrdaki dlcler otomatik gelsin hadi onu yapmıyosunuz aynı dlc yi alırken bari indirimle alalım artık usandırdı dovetail

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ETS 2 West Balkans DLC için yepyeni ekran görüntüleri yayınlandı

Yeni Araç Sürüş Simülatörü “City Driver”