in , ,

Focus Entertainment, Train Simulator serisinin sahibi Dovetail Games’i satın aldı!

Focus Entertainment, Train Simulator serisinin sahibi Dovetail Games’i satın aldı!

Focus Entertainment grubu tren simülasyonları serisinde çok önemli bir konumda olan Dovetail Games grubunun(DTG) ana şirketi olan Railsimulator.com‘un %100’ünü satın aldı. Focus grubu bu satın alımla iki farklı tren simülatörü ile 900’den fazla DLC içeriğine sahip oluyor. İngiltere merkezli geliştirici ve yayıncı olan Dovetail Games’i satın alan Focus Entertainment CEO’su Sean Brennan “Stüdyo ve markaları, Focus’un kadrosuna ve stratejisine uygun ve dünya genelinde oyuncular tarafından kutlanan benzersiz, ikna edici ve kesin sim oyunları ile buna değer bir tamamlayıcıdır.” açıklamasını yaptı.

Unreal Engine ile geliştirilen Train Sim World serisi her yıl yeni sürümü ile yayınlanmaya ve birçok yeni DLC içeriği almaya devam ediyor. Train Simulator Classic sürümü de aynı şekilde destekleniyor ve her yıl yenileniyor. Dovetail ekibinin Fishing Sim World, Bassmaster Fishing 2022 ile The Catch: Carp Coarse Fishing isimli balık tutma simülasyonları bulunuyor.

Dovetail Games CEO’su Jon Rissik ise Focus grubunun yetenekli ekibi ve simülasyon oyunlarına olan derin tutkusundan bahsederek firmanın yayıncılık ve dağıtım gücünü özellikle de Kuzey Amerika gibi ana pazarlarda büyümeye olanak sağlayacağını belirtiyor. Son 14 yılda inşa ettikleri şirket ve güçlü markalardan da son dere gurur duyduğunu ve Focus Entertainment’ın girişimciler konfederasyonuna katılmayı dört gözle beklediğini ifade etti.

Focus Entertainment bu satın almanın gerekçesinde Train Simulator Classic ve Train Sim World gibi simülasyon serileri ile Dovetail Games’in dünya genelinde milyonlarca oyuncunun büyük ve sadık bir topluluğu başarıyla oluşturma, bağlama ve eğlendirme konusunda know-how’ı olduğunu gösterdiğini belirtiyor. 900’den fazla DLC ile kapsamlı bir kütüphane oluşturan DTG ekibinin tam oyun yayınları, tekrarlayan gelir sağlayan güçlü bir canlı hizmet içerik stratejisi arasındaki sinerjilere dayalı sağlam bir iş modelini benimsemesi nedeniyle Focus’un stratejisi ile uyumlu ve değer zincirinde yukarı doğru bir adım atmakta olduğunu göstermiş.

Satın alma şartları açıklamasında ise satın alma fiyatının mevcut piyasa katsayıları ile tutarlı olduğu ve çoğunlukla nakit olarak ödenen bir ön ödemenin yanı sıra şirket performansına dayalı fiyat tamamlayıcıları içerdiği vurgulanmış. Ayrıca kili üst düzey yöneticiler olan Dovetail Games’in CEO’su Jon Rissik şirketi yönetmeye devam edecek ve kendilerini Dovetail’in uzun vadeli değer yaratmasına adamış olacakları belirtiliyor.

20 Nisan 2023‘ten itibaren Dovetail Games’in artık Focus Entertainment’ın hesaplarında konsolide edileceğini ekleyelim. Henüz satın almanın fiyatı açıklanmadı.

 

 


Train Sim World 3 için son olarak Midland Main Line: Leicester – Derby & Nottingham DLC’si yayınlandı.

SimülasyonPark – Tren istasyonu bölümü için buraya tıklayınız.

SimülasyonTÜRK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

LTFG Gazipaşa-Alanya Havalimanı eklentisi MSFS Marketplace sayfasında çıktı!

PMDG 737-800 sonunda MSFS Marketplace sayfasında satışa çıktı! 1.350 TL yerine 197,50 TL!