in ,

Yeni Araç Sürüş Simülatörü “City Driver” 

Yeni Araç Sürüş Simülatörü “City Driver”

 

Tram Sim‘in geliştiricisi ViewApp stüdyosu Münih şehrinde çeşitli otomobilleri sürebileceğimiz yepyeni bir simülasyon oyunu duyurdu. City Driver isimli yapımda 1:1 ölçekte tasarlanan Münih şehrinin sokaklarını çeşitli arabalarla keşfetme imkanı veriliyor. Unreal Engine 4 kullanılmaya devam edilen ve Traim Sim: Munich haritasına sahip olan oyun yakında çıkacak.

2022 sonunda Steam erken erişimi planlanıyor. Tam sürümü ile birlikte önümüzdeki yıl ise Xbox Series X|S ve Playstation 5 yeni nesil konsollara da çıkacak.

Özgün araç fiziklerine sahip olduğu vurgulanan simülasyonda serbest oynanış, sürüş okulu modu ve sürüş eğitimi parkurları yer alacak. Mühih şehrinde araç trafiği içerisinde kurallar çerçevesinde sürebileceksiniz. Oyun seçeneklerinde pek çok ayarı kapatıp açabilme getirilmiş. Rastgele görevler alabilir veya AI trafik olmadan da sürebilirsiniz. City Driver’ın öne çıkan aracı Tesla Model 3 olmuş.

Sedan, Coupe, Compact veya Spor araba gibi farklı türleri sürebileceksiniz. AI trafik için eklenen onlarca model muhtemelen sürülebilir olacak.

City Driver’da elektrik motorlu ve İçten yanmalı motor seçenekleri ile otomatik, yarı otomatik şanzıman ve düz vites desteğine sahip şanzımanlar yer alacak.

Araçların hem kokpitte hem dışında interaktif olarak oluşturulduğu böylece kapıları açıp kapatabileceğiniz belirtilmiş. Kokpitteki yol bilgisayarları ve dashboard işlevsel hale getirilmiş.

Modlama desteği ile kendi araçlarınızı oluşturabilirsiniz. Steam Workshop üzerinden oluşturduğunuz araç modlarını topluluk ile paylaşabileceksiniz.

Fare ve klavye desteği yanı sıra direksiyon seti ve oyun kontrolcüsü de desteklenen cihazlardan olmuş. Böylece gerçekçi araç fiziklerine sahip olduğu belirtilen CityDriver’da direksiyon setlerinizi Münih şehrinde elektrikli veya içten yanmalı motora sahip otomobilleri sürebileceksiniz.

Araç fizikleri, grafikler ve seslerin gerçeğe yakın olduğu özellikler listesinde vurgulanıyor. Araçlar ve yayalar gerçekçi bir AI davranışına sahip olacak. Araçlarımızı petrol istasyonundan yakıt doldurabilecek veya şarj istasyonlarında şarj edebileceğiz. Gerçek bir şehirde gerçekçi trafik kuralları ile otantik sürüş sunuyor. Böylece serbest oynanışta çeşitli görevlerle her gün farklı trafik durumlarıyla karşılaşabileceksiniz.

Tanıtım videosu

Ekran görüntüleri

 

 

CityDriver ana konu burada

SimülasyonTÜRK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Train Sim World 3 duyuruldu! Yeni hava motoru ile 6 Eylül’de yayınlanacak…

Fenix A320 Antalya-Bodrum Uçuşu ile Geri Dönüş! – Microsoft Flight Simulator (video)