in , ,

SQUAD için Türk Ordusu Resmen Onaylandı!

SQUAD için Türk Ordusu Resmen Onaylandı!

Offworld Industries, Squad için Türk Ordusu geliştirdiğini resmen onayladı. Turkish Community sunucusu üzerinden özel olarak Bayraktar TB-2 S/İHA‘sının ekran görüntüsünün paylaşılmasını sağladı. Türk Ordusu fraksiyon olarak yakında Squad’a eklenecek ancak bunun için bir çıkış tarihi verilmiyor. TB-2 Drone üzerinde lisanslı olmadığı için farklı bir isim yazdığı görülüyor. Squad Turkish Commmunity sunucu yöneticisi Poyraz Türker‘in yaptığı açıklamaya göre de Emeği geçenler(Credits) kısmında Turkish Community’nin yer alacağı belirtiliyor. Bu da OWI ile birlikte Türk fraksiyonu için resmi iş birliğinde olduklarını gösteriyor.

Taktiksel savaş simülasyonu Squad için bugün 6.0 güncellemesi ile piyade mekaniğinde büyük yenilikler yapılacak. Genelde Kasım-Aralık zamanları her oyunda olduğu gibi Squad için de yeni fraksiyonlar veya haritaların olduğu içerik güncellemeleri yayınlanıyor. Türk Ordusu burada yer alacak mı henüz bilinmese de umarız Ekim ayındaki geliştirme günlüğünde yepyeni ekran görüntüleri ve daha fazla bilginin olduğu resmi açıklama gelir.

Silahlar ve ekipmanları ile birlikte üniformalar, araçlarda zırhlı dahil olmak üzere tanklardan hava araçlarına kadar tüm detaylar merakla bekleniyor. Squad’ın diğer oyunlara göre daha farklı bir yapısı olduğu için Turkish Armed Forces fraksiyonunda gelecek olan her şey hem yerli oyuncular hem de globalde sevilecektir. Orta Doğu’da geçen bir harita gelecek mi ya da şimdilik var olan haritalar mı kullanılacak bu gibi ayrıntılar da merak ediliyor.
Squad Turkish Community Discord sunucusunda OWI_Astraea tarafından doğrulandı.

 

 

Eylül ayı geliştirme blogunda paylaşılan ilk görüntüler

Görüntüdeki 3D asker modelinin üzerindeki hücüm yeleği(Anafartalar) ve miğfer Türk askerinin kullandığına tamamen benziyor. Soldaki silah ise tüm detayları ile MPT-76 Milli Piyade Tüfeği‘ne benziyor. Direkt aynısı olsa da şimdilik Arms Factory Made in Yakisoba(placeholder) yazıyor. MKEK tarafından NATO standartlarında ürettirilen silah Kalekalıp ve Sarsılmaz gibi firmalar tarafından geliştiriliyor.

 

Turkish Community tarafından topluluk için paylaşılan video çalışması;

 

SimülasyonTÜRK

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Squad için Türk Ordusu mu geliyor?

ETS 2 West Balkans için Diller ve Trafik İşaretleri