ŞAKA GİBİ AMA GERÇEK! MudRunner 2, PC ve Konsollara Duyuruldu
Connect with us

SnowRunner

ŞAKA GİBİ AMA GERÇEK! MudRunner 2, PC ve Konsollara Duyuruldu

EYVAH! EYVAH! EYVAH! EYVAH Kİ NE EYVAHHHH!!

Simülasyon Türk

Yayınlandı

Tarih:

ŞAKA GİBİ AMA GERÇEK! MudRunner 2, PC ve Konsollara Duyuruldu

EYVAH! EYVAH! EYVAH! EYVAH Kİ NE EYVAHHHH!!

Yani şimdi nereden başlasak nasıl girsek ki konuya! Hani gamescom 2018 başlıyor işte Spintires: MudRunner için American Wilds bilgilerini falan alacaktık. Öyle işte yani bir şekilde oyun ilerliyordu pek tatmin etmese de… Millet artık yavaş yavaş MudRunner’a geçmiş modlarla zaman harcıyordu. Ne oldu şimdi? Gene ne oldu? Lan ne oldu? Ulan niye böyle yapıyorsunuz?

Focus Home Interactive ve Saber Interactive, Spintires: MudRunner‘ın devam projesi olan MudRunner 2‘yi resmen duyurdu. Çok daha zorlu manzaralı falan filan olacakmış. MudRunner 2’nin ünlü fizik motoru, gerçekçi sürüş mekanikleri, yoğun ortamlar ve sandbox oynanış ile birlikte yeni özellikleri ve geliştirmeleri bir araya getiren bir oyunun olacağı belirtiliyor. Saber Interactive CEO’su Matt Karch, Spintires: MudRunner’da Focus Home Interactive ile işbirliği yapmaları stüdyoları için büyük başarıymış diye açıklama yapıyor. Focus Home Interactive başkanı Jürgen Goeldner ise Saber Interactive ile bir kez daha ortak olmak gurur duyduğunu ve bu yeni işbirliği ile oyunculara nihai offroad deneyimi sunmaya çalışacaklarını da ekliyor.

Adı sadece MudRunner 2 olan oyun PC ve konsollar(PS4,XboxOne) için planlanmış. 2019’ın ilk çeyreğinde yani önümüzdeki yıl What’s Next de Focus basın etkinliğinde ortaya çıkacakmış. Spintires: MudRunner ve American Wilds desteklenmeye, geliştirilmeye devam edilecekmiş.

Şimdi neden böyle bir şey ortaya çıktı? Henüz açıklama yok. Biliyorsunuz Spintires markası hala devam ediyor ve hakları Oovee şirketindeydi ondan kesin olarak kurtulmak için MudRunner 2 geliyor gibi görünüyor. Bir sürü özellik gelmesi gerekirken Spintires: MudRunner yerinde saymaya devam etmişti. MudRunner 2’de yapamadıklarını mı yapmak istiyorlar yoksa bizi gene kekleyecekler mi göreceğiz. Evet evet kekleniyoruz… yani gül gibi simülasyona yazık ediyorlar. Şimdi yine mi satın alacaksınız? EVET EVET EVET! Hadi indirim yaptılar diyelim de arkadaş nereye kadar uğraşacağız bu oyunla? Beli bir türlü doğrulmadı!!! Gelişmeleri aktaracağız elbette ama yani neyse.. iyi bayramlar…

 

Spintires: MudRunner forumu için tıklayın.

SimülasyonTÜRK

Reklam
4 Yorum

4 Comments

 1. Avatar

  Kerem

  Ağu 20, 2018 at 22:22

  Yav bu oyun daha çıkalı ne kadar oldu da hemen yenisini yapıyorlar arkadaş ! Sizi bilemem ama ben mudrunner 2’yi almam kimseyede önermem hem bunlar kesin bizi enayi zannedip eski oyundan azıcık bişeyler değiştirip yeni oyunu 200tl ye filan satarlar ! Bayram günü böyle haber palaşılır mı Hasan neşem kaçtı 😀

 2. Avatar

  Chrome Deagle

  Ağu 21, 2018 at 18:13

  bir off-road sever olarak çok sevindim hiç beklemiyordum sabırsızlıkla bekliyorum bu oyunu 😀 bu arada iyi bayramlar

 3. Avatar

  Musa

  Nis 11, 2019 at 12:22

  Dün oyunun basın gösterimi gibi bir şey yapılmış. Elinizde yeni bilgiler var mı?

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SnowRunner

SnowRunner’ın özelliklerini değerlendirdik [Video]

MudRunner 2 diye beklediğimiz oyun SNOWRUNNER olarak duyuruldu. İlk bilgileri aktarıyor, oynanış videosunu değerlendiriyoruz. Ve bugüne kadar neler oldu? Neler olacak? sorularına cevap veriyoruz. Efsane off-road truck simulator artık kurtuldu diyebilir miyiz?

Simülasyon Türk

Yayınlandı

Tarih:

MudRunner 2 diye beklediğimiz oyun SNOWRUNNER olarak duyuruldu. İlk bilgileri aktarıyor, oynanış videosunu değerlendiriyoruz. Ve bugüne kadar neler oldu? Neler olacak? sorularına cevap veriyoruz. Efsane off-road truck simulator artık kurtuldu diyebilir miyiz? Yeni grafikler, araçlar, oynanış özellikleri ile SnowRunner hak ettiği yere geliyor. Spintires, MudRunner oyunlarının ardından 2020 yılında SnowRunner oyununu tam sürüm olarak bekleyeceğiz. Tüm özelliklere ve bilgilere her zaman sitemizden ulaşabilirsiniz. Elbette biz oyunun bu hale gelmesini yıllarca bekledik. 😀 2009’dan beri bekleyen herkese sevgiler…

Website ►https://www.simulasyonturk.com/kategori/kamyon/snowrunner/
SnowRunner forum►https://park.simulasyonturk.com/c/kamyon-parki/SnowRunner

Okumaya devam edin

SnowRunner

SnowRunner duyuruldu! İşte kesinleşen özellikler listesi [Video]

Uzun süredir beklediğimiz MudRunner 2 duyurusu geldi. Ancak oyunun adı tekrar değişiyor. SnowRunner artık oyunun yeni adı ve 2020 yılında çıkacak. MudRunner geliştiricileri Saber Interactive daha önce oyunu Focus Home Interactive firmasının basın toplantısında tanıtmıştı.

Simülasyon Türk

Yayınlandı

Tarih:

SnowRunner duyuruldu! İşte kesinleşen özellikler listesi [Video]

Uzun süredir beklediğimiz MudRunner 2 duyurusu geldi. Ancak oyunun adı tekrar değişiyor. SnowRunner artık oyunun yeni adı ve 2020 yılında çıkacak. MudRunner geliştiricileri Saber Interactive daha önce oyunu Focus Home Interactive firmasının basın toplantısında tanıtmıştı. Yayınlanan yeni video ile tüm özellikler doğrulanıyor. Şimdiden belirtelim SnowRunner adı sadece kar haritalarının olacağı anlamına gelmesin. MudRunner serisi sadece yeni bir isimle devam ediyor. Artık SnowRunner diyeceğiz.

SnowRunner: A MudRunner Game, 2020 yılında PlayStation 4, Xbox One ve Epic Game Store aracılığıyla PC için yayınlanacak. Steam’de yayınlanacağına dair bir bilgi yok haliyle PC’de Epic Games’e özel olacak. Önümüzdeki aylarda oyunun yeni ekran görüntüleri, videoları ve bilgileri paylaşılacak. Aslında çıkış tarihi dönemi Focus Home Interactive’ın raporunda 2020 yılının ilk çeyreği olarak belirtilmişti.

SnowRunner modlama desteği PC için çıktığında hazır olacak. Spintires ve MudRunner için daha önce Steam Atölye’de paylaşılan modlar büyük kolaylık getiriyordu. Şimdi Epic Games Store’da buna benzer özellikler bekliyoruz. Modlama programlarındaki yenilikleri önümüzdeki aylarda açıklayacaklar. Bunca yeniliğin arasında modlama tarafından kullanıcılar için yeni kapıların açılacağına inanıyoruz.

SnowRunner oyununda Alaska’da geçen kar haritalarının yanı sıra bir sürü yeni araçlar, görevler ve oynanış olacak. Hem çamurla kaplı haritalar hem de karla kaplı arazilerde oynayabileceğiz. Ayrıca karlı bölgelerde yeni bir fizik simülasyonu yapılmış. Buna snowdrift deniliyor. 15 tane yeni harita olacakmış. Oyunun arayüzü dahil tüm oynanış sistemi değişiyor. Araçlarımızı artık ayrı bir ekranda özelleştirebiliyoruz. Multiplayer özelliğinin de tamamen senkronize olduğu eklenmiş. Ve multiplayer hala 4 kişilik oynanabiliyor.

Gamescom 2019’da Focus Home Interactive standında oynanabilir versiyonu da tanıtılıyor.

Videoda ne görüyoruz? Spintires ile başlayan bu güzel maceranın yıllar sonra hak ettiği noktaya gelerek kendini kurtardığını görüyoruz. Bunu en çok yıllarca tutku ile oynayan oyuncular hak ediyordu! Grafiklerin değiştiği ilk paylaşılan ekran görüntülerinde ortaya çıkmıştı. Ancak bu videoda ise daha da ilerdiği kesinlikle anlaşılıyor. Kar oyuna çok yakışmış. Yeni oyun animasyonları ve efektleri ile daha iyi ve canlı duruyor. Zaten bir sürü Amerikan markasının lisansı alınmıştı. Yeni yükler eklenmişti. Artık sadece tomruk taşımıyoruz. MudRunner’a göre 4 kat daha büyük olan haritalarda çeşitli görev sistemleri var. Ve artık bir ekonomi sistemi de var. Haritalarda oynayarak para kazanıyor araçlarımızı yükseltiyoruz. Ya da yenilerini satın alıyoruz. Aynı araçlarla ve profilimizle diğer haritalara direkt geçiş yapabiliyoruz.

 

Özellikler

 • MudRunner haritalarından dört kat daha büyük haritalar bulunacak.
 • Yeni Harita Ortamları – MudRunner’da gördüğümüz Rusya ve Amerikan bölgeleri dışında karlarla kaplı ve ilk kez yer alacak kar özelliği ile Alaska bölgesi olacak.
 • Daha Fazla Lisans – MudRunner’da American Wilds DLC’si ile gelen lisans sayısı daha da büyüdü. SnowRunner’da Caterpillar, Pacific, Navistar gibi büyük markaların yeni araçları da bulunacak.
 • Geliştirilmiş Görseller – SnowRunner’ın bitki örtüsü, çamur, su, aydınlatma gibi pek çok grafiksel özellikleri artık daha ayrıntılı
 • Özgün Kokpit Görünümleri – SnowRunner’da her aracın kendi orijinal kokpiti bulunacak.
 • Araç Yükseltmeleri ve Eklentiler – Araçların yeni yükseltmeleri ve eklentileri olacak.
 • Araç Özelleştirmesi – SnowRunner’da kendi aracınızın görünümü çeşitli renklerle değiştirilebilecek. Boyama dışında diğer eklentiler ve yükseltmelerle daha iyi özelleştirebileceksiniz.
 • Yeni Kargo Türleri – Tomruk taşımaktan sıkılanlar için artık yepyeni kargo türleri var. SnowRunner’da paletli yükler, büyük parçalar gibi ağırlıklarının fiziklere ve oynanışa etki ettiği yeni kargo türleri geliyor.
 • Geliştirilmiş Kullanıcı Arayüzü – SnowRunner’ın kullanıcı arayüzü daha iyi bir deneyim sunmak için tamamen yenilenmiş.
 • Geliştirilmiş Eğitim – SnowRunner’daki yeni eğitimlerle oyunun derin oyun mekaniklerini daha iyi aktarmayı amaçlamışlar.

 

 

MudRunner 2’den ilk ekran görüntüleri ve bilgiler geldi

MudRunner oyunu mobil platforma çıkacak mı? Evet yine yukarıda bahsettiğimiz raporda 2019 yılının sonunda MudRunner’ın iOS ve Android sürümlerinin yayınlanacağı belirtiliyor. Ama şu an yeni bir açıklama yapılmadı. Bunun için yeni bir gelişme olduğunda biz de bilgilendireceğiz.

 

SnowRunner kapağında karla kaplı dağların zirvesinde çelik boru taşıyan Freightliner çekicisini ve hemen arkasında oyunda lisanslı bulunan Hummer aracını görüyoruz.

 

SnowRunner değerlendirme videosu

SnowRunner forum bölümüne tüm oyuncuları bekliyoruz. 😀

 

SimülasyonTÜRK

Okumaya devam edin

SnowRunner

MudRunner 2’den ilk ekran görüntüleri ve bilgiler geldi

Focus Home Interactive’ın yıllık basın toplantısında MudRunner 2 tanıtıldı. Saber Interactive’ın iddialı içeriklerle bu yıl sonu PC, PS4, Xbox One, Nintendo Switch için yayınlayacağı oyunda yepyeni özellikler, araçlar ve geliştirmeler var.

Simülasyon Türk

Yayınlandı

Tarih:

MudRunner 2’den ilk ekran görüntüleri ve bilgiler geldi

Focus Home Interactive’ın yıllık basın toplantısında MudRunner 2 tanıtıldı. Saber Interactive‘ın iddialı içeriklerle bu yıl sonu PC, PS4, Xbox One, Nintendo Switch için yayınlayacağı oyunda yepyeni özellikler, araçlar ve geliştirmeler var. Ayrıca yakın gelecekte iOS ve Android sürümünün de çıkacağı belirtildi. Henüz kesin bilgilerin olduğu bir bülten yayınlanmadı. 10-11 Nisan’da Paris’te #What’s Next Focus isimli organizasyonda Fransız basınına birçok oyun tanıtılmıştı. SimülasyonPark’ta MudRunner 2 ana konusunda tüm gelişmeleri aktarmıştık. Şimdi burada sırasıyla yazalım.

Grafiklerin iyileştirildiği ve aydınlatmanın  geliştirildiği görülüyor. Arayüzda kapsamlı bir değişikliğe gidilmiş. Amerikan ortamında geçen daha ayrıntılı hazırlanmış. Arayüzde dikkatimizi çeken yeni özellikler var. Sol göstergelerde çeşitli fonksiyonları gösteren semboller bulunuyor. Hasar sisteminin artık tek parça değil de süspansiyon, motor, tekerlekler, şanzıman gibi parçalara ayrı ayrı etki edeceğini biliyoruz. Sağ altta ise değişen vites sistemi var ve hemen üzerinde 4X4, diferansiyel kilidi simgelerini görüyoruz. Artık farklı yükleri kasaya yükleyebiliyoruz çünkü yeni yükler eklenmiş. Tuğla ve varil taşındığını gördük. Tomruk dışında resmi olarak artık farklı yükler bulunacak ve bu modlarla daha da geliştirilecek. Görev sisteminde bir takım değişikler de olabilir. Garaj kısmı tamamen değişmiş. Oyunda bulunan araçları tıpkı diğer popüler oyunlarda olduğu gibi bir garaj içerisinde 3B olarak görüp üzerinde modifiyeler yapıyoruz. Görsel özelleştirme, çeşitli yükseltmeler bu alanda yapılacak. Yepyeni lisanslı çekiciler, kamyonlar da var. Harita ekranı da tamamen 3 boyutlu olmuş. Veee oyuna kar eklendiği basın gösteriminde çekilen fotoğrafta ortaya çıktı. Geçtiğimiz aylarda yapılan topluluk anketinde oyunda bulunacak yeni özelliklere dair ipuçları vardı. Bunların hepsi olmasa da aşağı yukarı yarısı MudRunner 2’de bulunabilir.

 

Daha sonra paylaşılan önizleme sürümüne ait oyun içi ekran görüntüleri(yeni eklenen araçlar, yükler, grafiksel iyileştirmeler)

 

MudRunner 2 resmi açıklamaya göre bu mali yıl sonunda(2019 son çeyrek) PC ve konsollara çıkacak. Ardından iOS ve Android için de yayınlanacak ancak bu sürüm MudRunner’a ait olacak. Önümüzdeki aylarda çıkacağı belirtiliyor. Bu yeni oyun çıkana kadar MudRunner 1(Spintires: MudRunner) için ücretsiz DLC yayınlanacak.

Özetle MudRunner 2 ile beraber oyun hak ettiği noktaya gelmiş gibi görünüyor. Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.


Oyuna gelmesi istenilen, beklenen özellikler(resmi olarak aşağıdaki özelliklerin tamamı gelmeyecektir, gelecekte planlanmaktadır)

 • Büyük oynanış efektleri ile eklentiler(örnek, ağaç kesme, kar küreme bıçağı vb.)
 • AI kontrollü araçlar
 • Rekabetçi modlar
 • Ayrıntılı araç kokpitleri
 • Şoför özelleştirmesi
 • Dinamik/scripted olaylar(toprak kaymaları, kaya düşmeleri gibi örnekler)
 • Oyun içi radyo veya müzik oynatma listesi
 • Multiplayer için skor listesi
 • Araç filosu için kamyon satın alma ve onları yükseltmek için makra yönetim
 • Multiplayer oturumlarında daha fazla oyuncu
 • Çoklu vinç bağlantıları
 • Yeni görev türü
 • Yeni bölge
 • Yeni arazi türü
 • Açık dünya oynanış
 • Fotoğraf modu
 • Yağmur veya hava durumu değişimleri
 • Hikaye görevi
 • Paletli araçlar
 • Taşınabilecek farklı kaynaklar(sadece tomruk değil)
 • Araç görsel özelleştirmesi
 • Araç yükseltmeleri
 • VR
 • Vahşi yaşam
 • Aynaların çalışması

 

 

MudRunner 2 forumuna buradan ulaşabilirsiniz.

 

SimülasyonTÜRK

Okumaya devam edin

Bir rica…

Sitemizde Adblocker kullanmamanızı rica ediyoruz. Sizi rahatsız edecek reklamlara yer vermiyoruz. Yayının devam etmesi için Google reklamlarının desteğine ihtiyacımız var.

Açılır Menü

Advertisement
Advertisement

Son Yorumlar

Trendler