in ,

Project CARS 3 duyuruldu! Sokak yarışları ile geliyor işte tüm özellikler…

Project CARS 3 duyuruldu! Sokak yarışları ile geliyor işte tüm özellikler…

Slightly Mad Studios tarafından geliştirilen Project CARS 3 resmen duyuruldu. Geçtiğimiz yıl Codemasters tarafından satın alınan stüdyo yeni yarış simülasyonunda sokak yarışlarını da dahil ediyor. PS4, Xbox One ve PC için bu yıl sonuna doğru yaz aylarında çıkması bekleniyor. Yeni nesil konsollar için henüz duyurulmayan Project CARS 3’te artık hem sokak yarışları hem de pist yarışları bulunacak. İlk yayınlanan videosu pek fazla ayrıntı sunamasa da sim-arcade diyebileceğimiz bir türe evrilmiş. Codemasters bünyesinde birbirine benzeyen birçok oyun geliştirilmeye başlandı. Süper hızlı otomobiller ve simülasyon fizikleri ile sokaklarda yarışmak eğlenceli gelebilir. Ancak yeni oyun simülasyon anlamında önceki serilere göre uzaklaşmış görünüyor. GRID oyunundaki atmosferi Project CARS ruhu ile daha üst düzeyde hissediyoruz. Forza Horizon serisine rakip olmaya çalıştığını belirtirsek bir hata olmaz. Araçları yükseltme imkanı da bulunan oyunda birazdan okuyacağınız özellikler sizi bu düşünceye itebilir.

Madness Engine‘de geliştirilmeye devam edilen Project CARS 3’te 200’den fazla aracın bulunacağı yapımda 140’tan fazla global parkur yer alacak. Bunu bize dinamik hava durumları ve mevsimler ile birlitke 24 saatlik döngüde sunacak. Kariyer modunun tamamen yenilendiğini ve daha gelişmiş bir yapay zekanın bulunacağını eklemişler. Araç kullanışından tamamen bir yenilik söz konusu buna yeni lastik modeli de ekleniyor. Birçok kişiselleştirme seçeneği ile aracımızın tekerleklerini, lastiklerini, jantlarını ve çeşitli parçalarını değiştirebileceğiz. Motor, süspansiyon, egzoz gibi parçalar da araç yükseltmeleri sayesinde değiştirilebilecek.

Rivals oyun modu ile günlük, haftalık, aylık aktiviteler sunuluyor ve multiplayer oturumlarında arkadaşlarınızla hem sokak yarışları hem de pistlerde doyasıya yarışabileceksiniz. Yarışma ödüllerinde ise size Rivals Coin ve XP veriliyor. Skor listesinde tüm bu yarışma sonuçları paylaşılacak.

Games Radar‘a konuşan Yapım Yönetmeni Pete Morrish de sandbox oyun moduna sahip olduğunu ve bir sürü farklı araba ve pistlerle çeşitli hava durumlarında oynayabileceğimiz tamamen yeni bir kariyer modu sunmaya çalıştıklarını belirtmiş. Burada yeni gelen oyuncular da önemsendiğinden onları destekleyecek bir süreç bulunuyor.

Stüdyonun CEO’su Ian Bell‘e göre Project CARS 3 bir oyun değiştirici. Hem eğlence hem de simülasyonu bir arada sunduğunu belirtirken sürüşün tamamen geliştirildiğini ve vites padlerinin girdilerinin dönüştürüldüğünü ve Force Feedback desteğinin harika olduğunu vurguluyor.

https://twitter.com/bell_sms/status/1268251476079624195

Project CARS 3 üzerinde tanıdık bir isim çalışmış. Daha önce Drive oyununu PlayStation 4’e özel olarak çıkaran Paul Rustchynsky yeni oyun için 18 ay çalışmış. Haliyle sokak yarışı ve çeşitli aktiviteler ile PC3’te Drive esintileri ve yapımcının kendine has vizyonunu görmemek mümkün değil.

Özellikler

 • Yeni lastik modeli
 • 24 saatlik döngü, dinamik mevsimler, dinamik hava durumları
 • PC’de VR desteği ve 12K çözünürlük
 • Geliştirilmiş AI(Yapay Zeka)
 • Yeni ve daha derin kariyer modu
 • Rakipsiz kontrolcü deneyimi
 • Viseral hız hissi
 • Otantik araç teması ve yğun çarpışma efektleri
 • Eğlenceli ve heyecanlı günlük aktiviteler
 • Yeni Multiplayer ve topluluk modları
 • Tüm beceri seviyeleri için tamamen ölçeklenebilir yardımcı öğeler/assists

İlk tanıtım videosu

Videoda Mercedes-AMG GT, Honda NSX, Porsche 935, McLaren 570S GT4 ve yeni nesil Chevrolet Corvette C8 görünüyor. Ayrıca San Paulo’daki efsane motorsport parkuru Interlagos ve Shanghai sokakları videoda ortaya çıkıyor.

 


Önizleme sürümünün oynanış videosu

 

Project CARS 3 ana konusu için tıklayın.

SimülasyonTÜRK

2 Comments

Leave a Reply
 1. İkinci oyunu sırf çevrimiçi çok oyunculu modunda ranklar olacağı için satın almıştım. Tahmin edin ne oldu? Lobilerde şu an kimseler yok. Simulasyonu adam gibi yapamadık biraz da arcade’den şansımızı deneyelim demişler. Ama bu oyun da büyük bir hüsranla sonuçlanacak…

One Ping

 1. Pingback:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Truck & Logistics Simulator, 23 Haziran’da çıkıyor…

ETS 2 – Yeni Cenova Köprüsü Açılış Operasyonu Etkinliği Başlatıldı!