in , , ,

Oregon DLC’si American Truck Simulator için Yayınlandı! [İnceleme]

Oregon DLC’si American Truck Simulator için Yayınlandı! [İnceleme]

Türkiye fiyatı 29 TL olan paket satın alınmalı mı? Çok mu güzel?

Oregon eyaleti an itibariyle American Truck Simulator için DLC olarak yayınlandı. Steam’de Türkiye fiyatlandırması 29 TL yapılmış. New Mexico ile aynı fiyat satın alınabilecek. SCS Software kalite anlamında bir adım daha ileriye gidiyor. 1 haftadır Oregon eyaletini geziyoruz. Videolarımızda bunu gördünüz. Şehir tasarımları, sanayi alanları, yol tasarımlarında yine ileriye gidilmiş. Artık şehirlerde daha fazla 3 boyutlu varlık bulunuyor bu da gerçekçi kılıyor.

Oregon eyaletinde yaşayan biri acaba bu genişleme paketi hakkında ne düşünür? Çünkü kırsal alanları, sanayi alanlarını, liman bölgesini, Portland’daki büyük kavşakları, Nevada ve Idaho sınırındaki çöl alanlar, sahil yolu, doğal alüvyonlar, dağlar, ormanlar, şehirler, kereste ve tomruk yerleri, mobilya ve çelik fabrikaları, tersaneler, marinalar kısaca Oregon eyaletinde ne varsa konulmuş! Elbette çok beğendik çünkü sıkı bir American Truck Simulator oyuncusunun memnun kalacağı bir genişleme paketi hazırlanmış. Keşke Washington eyaleti ile birlikte ikisi çıksaydı o zaman çok daha yol ve şehir olacaktı. Bundan sonraki genişleme paketinde iki eyalet bekleniyor.

Oregon eyaletinde işler artık biraz daha mantıklı duruyor. Ormancılık endüstrisi önemli olunca tomrukları kereste fabrikasına oradan keresteleri alıp mobilya veya kağıt fabrikasına götürüyoruz. Bunun yanında bir de çelik fabrikaları var. Hurda araçlar da bunlar için kullanılıyor. Daha büyük bir liman bekliyorduk fakat hem sahil yolundaki şehre hem de Portland’da bunu dağıtılmış görünüyor. Oregon içerisinde birçok nehir olunca köprüler de artıyor. Daha önce bunu tanıtmışlardı. Köprülerin görkemi sizi etkileyecektir. Oregon’da yer alan önemli mimariler, seyir noktaları, manzaralar, ulusal parklar ve ormanlar da yer alıyor. Hatta tabelalarda bu tür yerleri görebiliyor ve oraya gidebiliyorsunuz. Biraz Oregon turu gibi bir eyalet çalışması olmuş. Oynarken eğlendik.

Hiç mi eksik yok? Eksik denilince aklınıza lütfen oyunda olması gereken özellikleri getirip bunun eksikliğini DLC’ye atmayın. Şahsen haritada her yerin aktif olarak kullanılmasından yanayım bu nedenle daha fazla iş alanı, aktif kasabalar, orada yapılacak başka teslimatları isterdim. Orman yollarında yepyeni bir model kullanılmış. Videolarımızda bunu görebilirsiniz. Bu yol modelinin yaygınlaşması dileğiyle… Eğer yukarıda bahsettiğimiz gibi sık sık American Truck Simulator oynuyor ve beğeniyorsanız, atmosferinden memnunsanız Oregon eyaleti sizi tatmin edecektir. Her yer yemyeşil… New Mexico eyaletinin elbette ayrı bir güzelliği var sonuçta SCS Software orası nasılsa yapıyor eğer çöl alanları sevmiyorsanız Oregon size ilaç gibi gelecektir.

Volvo VNL tanıtım filminde görünmüştü ama ses seda çıkmadı. Aslında SCS forumda International ve Freightliner Cascadia çekicilerinin son görüntülerini paylaşmışlar. Buradan bakabilirsiniz. 2019 yılında ATS’ye gelmeleri dileğiyle… Ancak SCS Software Twitter üzerinden bir soruya cevap verdi ve  bir iki hafta hazır olması için zaman istedi. Volvo VNL geliyor!  Son tanıtım videosunda Jesscia Lynn şarkısı kullanılmıştı onda bile Volvo VNL var!  O yüzden resmi bir açıklama yok gelene kadar sabır lütfen! Ayrıca araç eksik diye mazeret uydurup yaklaşık 3 yıldır piyasada olan oyunu ucuza satın almayıp oynamayanlara bir şey demiyoruz. Siz satın almazsanız, oynamazsanız nasıl olacak? Hem araç isteyelim ama oyunu almayalım eee bu onlara istatistik olarak gitmez ki.. 🙁 Multiplayer sunucuları boşmuş ee oynamıyorsun ama 😀

 

 

Oregon eyaletinde başka neler yeni?

Öncelikle tomruk dorsesi zaten gelmişti ama güzel. Bunun dışında demirleme şamandırası, hurda araç yükü, prefabrik ev parçaları bulunuyor. 1.32 güncellemesinde kişisel dorseler gelince haliyle bazı römorklar ve yükler yenilenmişti. Onları saymıyoruz.

Dry Bulk Trailer yani çimento dorsesi de var.

Oregon’da hangi yeni şirketler var?

Haddoch Shipyard(Portland’da gerçek bir tersane), Home Store, Steeler, Steel, Portland Cargo Central, Page&Price Paper, Olthon Homes, Hearthwood Furniture ve DeepGrou Forest Products

 

Dorse durumları ne?

Oregon eyaletine ikili, üçlü ve Rocky Mountain dorse türleriyle girebiliyorsunuz. Videolarımızda sık sık ikili ve üçlü dorse ile yük çektik.

 

 

Çıkış videosu

 

Oregon DLC’sinin özellikleri

  • 5,000 milden fazla oyun içi yol
  • Portland, Salem, ve Eugene dahil olmak üzere 14 büyük şehir
  • Park etmek ve yakıt doldurmak için 13 büyük özel dinlenme ve kamyon durakları
  • Yolların etraflarında birçok küçük dinlenme alanı ve moteller
  • 700’den fazla tamamen yeni 3D varlık
  • 25 Özgün, karmaşık ve gerçekçi özel yapım kavşaklar ve eyaletler arası(Interstate) kavşaklar
  • 17  yeni yerel şirket ve sanayi
  • Hem doğal hem de insan yapımı çok bilinen önemli noktalar – Mt. Hood, Thor’s Well, Crater Lake, Crooked River Valley, Yaquina Head Lighthouse, Youngs Bay Bridge …
  • Oregon’a özgü başarımlar

 
Steam

 

Oynanış videolarımız;

İlk izlenimlerimiz bu videoda!

Sahil yolunu merak edenlere gelsin!

 

Medford şehrinden Salem’e kereste taşıyoruz.

 

Salem’den Portland’a gittik. Kavşaklar büyüledi ve tersaneye çelik kare boru teslim ettik.

 

Açılabilir köprü Oregon eyaletinde de var. Newport’tan Astoria şehrine giderken girmeden önce bu köprüden geçiyoruz.

 

EmreAydın ile Oregon’u keşfetmeye çıktık. Bend şehrinde ormanlık noktada bitirdik. Burada tomruk çıkarma alanı ve kereste fabrikası var.

 

Son yayınladığımız iki videoda oyuncuların seveceği ormanlık, dağlık, kırsal yollardan geçtik.

 

 

SCS Software’a bizlere erkenden gönderip inceleme fırsatı sunduğu için teşekkürler! American Truck Simulator atmosferine yakışır bir çalışma olmuş. Bundan sonraki eyaletlerde neler yapacaklar çok merak ediyoruz.

 

American Truck Simulator forumu için tıklayın.

 

SimülasyonTÜRK

2 Comments

Leave a Reply

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oregon’da Dağlık ve Ormanlık Yollar – American Truck Simulator [Video]

American Truck Simulator için Volvo VNL Resmen Geliyor!