in , , ,

Microsoft Flight Simulator – Local Legend 10: Boeing 307 Stratoliner

Microsoft Flight Simulator – Local Legend 10: Boeing 307 Stratoliner

Microsoft Flight Simulator için Local Legend serisinde 10. uçak Boeing 307 Stratoliner oldu. Aeroplane Heaven ile iş birliği içerisinde geliştirilen eklenti Marketplace sayfasında satışa sunuldu. Boeing, 1930’ların sonunda havacılık teknolojisinin ışıltılı ve ilham verici bir anıtı olan Stratoliner 307’yi tanıtarak dünyayı şaşırtmıştı. Uçuşun Altın Çağı’nda doğan ve yapımı yıllar süren Model 307 dört motorlu, uzun menzilli yolcu uçağı olarak hizmet vermeye başladı. Dünyanın ilk yüksek irtifa uçağı olan Boeing 307 Stratoliner deniz seviyesinden 20.000 feet yüksekliğe kadar çıkabiliyor ve basınçlı kabine sahip olan ilk uçak olma özelliğini taşıyordu. Uçak ilk uçuşunu 31 Aralık 1938’de gerçekleştirdi ve 4 Temmuz 1940’ta ise düzenli uçuşlara başladı. Boeing tam on adet Stratoliner üretti.

 

Bu uçağın geliştirilmesine 1930’ların ortalarında havayolu endüstrisinin sert hava koşullarında yüksek irtifalarda çalışabilecek ve Rocky Dağları’nın geçitlerinin üzerinde rahat uçabilecek bir uçak talebine yanıt olarak başladı. Mühendislerin 307’yi aerodinamik performansı ve özellikle de uzun süreli uçuş verimliliği nedeniyle şirketin B-17C bombardıman uçağına dayarandırak geliştirdiği belirtiliyor. 307, 33 yolcu ve iki pilot ile birlikte yeni bir uçak personeli olan uçuş mühendisi dahil beş mürettabat taşıyabiliyordu. Uçuş mühendisi bu uçakta kabin basınçlandırması, güç ayarları ve elektrikli bileşenler de dahil olmak üzere uçağın teknik yönlerinden sorumluydu.

Ameirkalı sanayici Howard Hughes havacılık rekorları kırmayı denemek için ilk 307 Stratoliner’ı satın aldı. Pan American Airlines(Pan Am) üç adet satın alırken Trans World Airlines(TWA) beş adet satın almış. Pan Am uçaklarında tek kademli supercharhed Wright Cyclone motorları kullanılırken TWA uçaklarında ise iki kademeli sıralı supercharhed Pratt & Whitney motorları kullanılmıştır. Ayrıca TWA’nın satın aldığı beş uçak daha sonra İkinci Dünya Savaşı sırasında askeri kullanım için dönüştürüldü.

 

Microsoft Flight Simulator forumu için tıklayın.

SimülasyonTÜRK

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Microsoft Flight Simulator – City Update 03: Texas çıktı!

ETS 2 West Balkans DLC – Adriyatik Denizi’nin Kıyı Şehirleri