in

Kaçakçılıkla Mücadele Simülasyonu “Contraband Police” Geliyor!

Kaçakçılıkla Mücadele Simülasyonu “Contraband Police” Geliyor!

Moğolistan sınırında kaçak mal taşıyan kamyonlardan rüşvet alıp almamak sizin elinizde…

Artık şaşırmıyoruz niye şaşıralım? PlayWay‘in bir sürü geliştirici takımı ve geliştirilen oyunu var. Oyuncuların ne istediklerini biliyor ve memnun etmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Contraband Police isimli oyun projesine baktığınızda bu adamların yapacağı bir kamyon simülatörünü henüz bilmeseniz de sabırsızlıkla beklemeye başlayabilirsiniz.

Yeni duyurulan Contraband Police isimli oyunda üçüncü dünya ülkesi sınırında kaçakçılarla mücadele eden bir polis görevini üstleniyoruz. Görevimiz kamyonun her yerini arayıp kaçak mal bulmak! İşte burada oyunun güzelliklerini ortaya çıkıyor. Yine bilindik şaşırtan oyun mekaniklerini görüyoruz. Aşağıdaki videoyu izleyince daha net anlayacaksınız.

Contraband Police şu an Steam’de listelenmiş durumda ve çıkış tarihi olarak 21 Haziran 2018 yazıyor. Bu tarih diğer yapımlarda da belirtildiği için sadece bir çıkış dönemi olarak ele almakta fayda var. Crazy Rocks isimli PlayWay stüdyosu tarafından geliştirilen oyun kamyon simülatörü sevenler arasında büyük ses getirecek. Fakat burada sadece görevimiz polis rolünü üstlenmek olsa da seven sevmeyen herkesin ilgisini çekecektir. 1 dakikalık videoda bile pek çok ayrıntı gördük. Atmosferi çok iyi yansıtmışlar. Oyun videoda yazana göre Moğolistan, Altay dağlarında geçiyor. Polis karakterlerinin animasyonları, çevre ile etkileşimi, kamyon şoförünün davranışları ve kamyonun üzerindeki animasyonlar(tavuk kafesi vb.), araç parçalarının ayrıntılı tasarlanması, bunları açmak için gereken malzemeler ve genel olarak tatmin eden grafik kalitesi Contraband Police oyununu beklemeye değer.

Tüm bu özellikleri göz önünde bulundurduğumuzda PlayWay’in geliştireceği bir kamyon simülatörünün oyunlaştırılmış özellikler ve görevlerle ne kadar iyi olacağı somut bir gerçek.

Oyun özellikleri;

Belgeleri doğrulama; kamyon şoförünün ehliyetini, taşıma listesini ve kontrol ediyor, sınırdan geçmesine izin veriyor veya reddediyoruz.

Aracın teknik arızalarını, eksikliklerini inceleme; eğer kamyonun farları, aynası kırık, yağ damlatıyor, lastiklerin kullanılamayacak kadar kötü olduğunu görüyorsanız hatalı araçların sınırdan geçmesine izin vermek tamamen sizin sorumluluğunuzda oluyor.

Kaçak malları bulma; araç parçaları veya yük içerisinde gizlenmiş kaçak alkol, sigara, uyuşturucu, silah vb. malları arayabiliyorsunuz. Bunları bulduğunuzda ister kaçakçıya ceza kesin, zarar verin, sınırdan geçirmeyin isterseniz de rüşvet alın. Eğer rüşvet vermezse yapılacaklar ortada!

Kontrol noktasını yükseltme; yeni arama ekipmanları, bariyerler, K-9 köpekleri ve benzer birçok yükseltme özelliği ile sınır kontrol karakolunuzu geliştirebilirsiniz. Tabii yine bunu geliştirmek sizin rüşvet alıp almamanıza bağlı!

Her gün farklı görevler; oyunda her yeni gün farklı görevlerle karşılaşacağız. Araçların kasasında yasaklı veya maksimum ağırlığın üzerinde yük olabilecek, egzoz gazında maksimum emisyon miktarı aşan durumlar olabilecek.

Ekran görüntüleri

 

Steam sayfası

 

SimülasyonTÜRK

2 Comments

Leave a Reply
  1. içinizemi doğdu noldu ya sadece çıkıs dönemi olarak ele alın demişsiniz oyun 2 gün kala kaldırıldı çıkış tarihi :/ büyük heyecanla beklemiştim o kadar yaaa

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SQUAD’ın Oyun Modları, Steam Atölye’de Yayınlanmaya Başladı!

Gold Rush The Game’ın Türkçe Güncellemesi Çıktı!