in , ,

FERNBUS Simulator Geliştirici Günlüğü #15: Sonraki Büyük Özellik! [Video]

FERNBUS Simulator Geliştirici Günlüğü #15: Sonraki Büyük Özellik! [Video]

Hem Fernbus hem de sonraki otobüs simülasyonu geliştirilmeye devam edilecek.

TML ekibi bu kez Almanca ve İngilizce olmak üzere iki ayrı geliştirici günlüğü videosu ile daha fazla kişiye ulaşmayı hedefliyor. Bu videoda ilk olarak Fernbus Coach Simulator‘ın son durumu aktarılıyor. İkinci bölümde ise şu an geliştirmeye başladıkları yeni otobüs simülasyonunun bilgileri paylaşılıyor.

FERNBUS Simulator’da birçok hata düzeltildi, değişiklikler yapıldı, yeni özellikler eklendi. Kassel şehri inşa edildi ve çok yakında ücretsiz bir güncellemeyle oyuna gelecek. Haritada boş alanları doldurmaya çalışmışlar. Kafanızı takip eden cihazları üreten NaturalPoint firmasının TrackIR ürünü için işbirliğine gidilmiş ve çok yakında bu da bir güncellemeyle oyuna eklenecek.

Güncellemelerin yayınlanma zamanlarını arttırak oyuna odaklanmaya karar vermişler. Performansı ve yapay zeka trafiklerinin davranışı üzerinde çalışıyorlar. Modlama araçlarını da hazırlıyorlar. Çok yakında bu da yayınlanacak ve kullanıcılar tarafından haritalar tasarlanabilecek. Var olan Alman haritasını bile düzenleyebiliyorsunuz. Bunun için Unreal Editor kullanmamız gerekecek. Aynı zamanda bu özellik ile birlikte Steam Workshop/Atölye aktif olacak. Modlarımızı Steam platformunda paylaşabileceğiz.

Yapılan onlarca skin çalışmalarına çok teşekkür ediyorlar.

TML ekibi her iki projeyi de aynı anda geliştirecek. Yeni oyun için yeni içerikler üretilecek. FERNBUS Simulator için yakında NPC’ler yani çevrede yürüyen insanlar ve yolcular yenilenecek. Birçok güncelleme ile yeni özellikler FERNBUS’a eklenmeye devam edecek. Daha önce söz verdikleri, planladıkları her şey gelecek. Duyurulan Kassel şehri ve Neoplan Skyliner DLC‘si oyuna eklenecek.


Yeni otobüs simülasyonu!
Sonraki otobüs simülasyonu hakkında 5.20’den itibaren bilgi vermeye başlıyor.

Daha önce yapılan açıklamalarda yeni otobüs simülasyonunun daha geniş özelliklere sahip olacağını biliyorduk. Şimdi ise Multiplayer özelliğinin kesin olarak bulunacağı ve tamamen interaktif bir oyun olacağı belirtiliyor.

Peki bu özellikler nedir?

  • Yeni otobüs simülasyonu Multiplayer/Çok oyunculu özelliğe sahip olacak. Interaktif bir oyun dünyası yaratılacak.
  • Oyuncular sanal şirket kurabilecek, para kazanabilecek ve bunun bir sahibi/yöneticisi olacak.
  • Kontrol merkezi bulunacak ve burada oyun dünyasını yönetecek, zorluk seviyelerini ve sürücüleri bulabileceksiniz.
  • Oyuncuların belirli bir kayıtlı sermayesi olacak, AI(yapay zeka) sürücüler çağırabilir ve AI(yapay zeka) otobüsleri satın alabilirsiniz. Bunları kendi kendine kontrollerini sağlanacak. Yol haritaları, planları gönderilecek.
  • Multiplayer! Bu özellik sayesinde daha fazla kullanıcı katılabilecek. Kontrol merkezi olacak. AI(yapay zeka) şoförleriyle değişecekler.
  • Entegre VOIP sesli iletişim sistemi sayesinde sürücüler kontrol merkezi ile iletişime kurabilecek. Belirli bir yarıçap(kapsama alanı) içinde ise sürücüler birbirleriyle sesli ve yazılı iletişime geçebilecekler.
  • Kullanıcılar otobüslerde yürüyebilir ve yolculuk yapabilirler. Böyle bir durumda AI(yapay zeka) sürücüsüne koltuğunda gerçek bir oyuncu geçebilecek. Bu otobüste oyuncular sesli iletişim kurabilir.
  • Vardiya değişim sistemi de bulunuyor. AI sürücüler veya gerçek sürücüler(multiplayer) tarafından otobüsler durağa bırakılacak. Sürüş ve vardiyalar planlanacak.
  • Her tamamlanan seferden oyuncular para kazanacak. Yeni otobüsler satın alabilir ve o otobüslere şoförler atayabilir.

Ekim 2016‘da kapak fotoğrafı ile resmi teaser videosu paylaşılacak. Otobüs modelleri, geçeceği yer gibi özelliklerinin de açıklanacağı belirtiliyor.

Yeni otobüs simülasyonu ile ilgili bilgileri bu konuda sizlere aktardık.

Sonraki geliştirici günlüğü Kasım’da! 😀

1.4 güncellemesinin inceleme videosu

FERNBUS Simulator’da otobüs kaplamaları nasıl değiştiriliyor? Skinler nasıl yapılıyor? Sizler için hazırladığımız rehbere ulaşmak için tıklayınız.

SimülasyonTÜRK Forum‘da paylaşılan FERNBUS Simulator skin çalışmalarına ulaşmak için buraya tıklayınız.


Oyun Künyesi

Geliştirici: TML Studios
Yayımcı: Aerosoft GmbH
Çıkış Tarihi: 25 Ağustos 2016
Platform: PC Windows
Lisans: MAN Lion’s Coach
İş Ortağı: Meinfernbus FlixBus

FERNBUS Simulator Steam sayfasına ulaşmak için tıklayın.

SimülasyonTÜRKFERNBUS Simulator

İzleyebileceğiniz videolar;

One Comment

Leave a Reply
  1. Umarım yeni oyunu yayınlamadan önce şu oyunu tam düzeltirler eğer düzeltmeden yaparlarsa herkesin 66TL si boşa gider o zaman da çarşı karışır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

RTA Games Kamyon Simülasyonunun Ana Özelliklerini Açıkladı

Fernbus Coach Simulator – 1.5 Güncellemesi