in , ,

GT3 Yarışlarına Odaklanan Assetto Corsa Competizione Duyuruldu!

GT3 Yarışlarına Odaklanan Assetto Corsa Competizione Duyuruldu!

İtalyan araç yarış simülatörü Assetto Corsa’nın 2. oyunu Unreal motoru ile geliştiriliyor.

Kunos Simulazioni günler önce 21 Şubat’ta büyük bir duyuru yapacağını açıklamış oyuncuları heyecanlandırmıştı. Aslında yılbaşı mesajından gelecekle ilgili tüyolar vermeye çalışmıştı. Örnek olarak gece yarışlarının ekleneceğini paylaşılan ekran görüntüsünde anlamıştık. Assetto Corsa her ne kadar harika fiziklere sahip bir yarış simülatörü olsa da grafik ve diğer özellikler yönünden rakiplereine göre sınıfta kalıyordu. Yarış simülatörü tutkunları bu İtalyan simülatörünün daha da gelişmesini istiyor.
Assetto Corsa 2 ya da Assetto Corsa Competizione!

Kunos Simulazioni, BLANCPAIN GT SERIES için Assetto Corsa Competizione adında yepyeni bir oyun duyurdu. Dünyaca ünlü İsviçreli saat üreticisi Blancpain adını alan ve SRO Motorsports Group tarafından organize edilen resmi bir gran touring yarış serisi olan BLANCPAIN GT SERIES adlı yarış ligi simülasyon içerisinde yer alacak. Unreal Engine 4 oyun motoru kullanılarak geliştirilen yeni yarış simülatörü bu yaz aylarında Steam’de erken erişime açılacak.

Assetto Corsa Competizione oyunculara GT3 serisi yarışların benzersiz atmosferi yaşatmasına olanak tanıyacak. Benzersiz bir simülasyon kalitesi seviyesine sahip olmak isteyen oyunda resmi sürücüler, takımlar, otomobiller ve pistler yer alacak. Ayrıca oyuncular resmi sürücülere karşı da yarışabilecek. Lazer ile taranan pistler bu simülasyonda da bulunacak.

Assletto Corsa Competizione, Unreal Engine 4 oyun motorundan tam olarak yararlanarak sürüş gerçekçiliğinde yeni bir standart getirecek. Fotogerçekçi hava koşulları ve grafiklerle en yüksek kaliteyi sağlamayı garanti ediyor. Oyuncular bu yarış simülasyonunda ayrıntısı olağanüstü derecede yüksek olan Ferrari, Lamborghini, McLaren ve birçok diğer prestijli GT aracını kullanabilecek. Hareket yakalama teknolojisi kullanılarak simülasyonda mekaniklerin ve sürücülerin animasyonları daha gerçekçi olurken ve yarışlar, pit stoplar ile sürücü değişiklikleri sırasında yüksek düzeyde bir oyuncu katılımı garanti ediliyor.

Steam

Oyunun tam sürümünde gelişmiş multiplayer özelliği ile birlikte içerisinde rank sistemi bulunan bireysel performans, sürüş davranışına göre ödüllendirmeler ile çevrimiçi yarışmalarda adil bir oyun ortamı yaratmak için sıralama sistemini bulunacak.

Assetto Corsa Competizioni, 22-24 Haziran tarihleri arasında İtalya’nın Misano World Circuit pistinde ilk kez önizleme sürümü ile ziyaretçilerin karşısına çıkacak. Padok alanında özel olarak kurulan kokpitte simülatör test edilebilecek.

Daha fazla bilgi önümüzdeki günlerde paylaşılacak. #Blancpain1735

Tekrar belirtelim 🙂
Assetto Corsa Competizioni bu yazın başlarında PC için Steam üzerinden erken erişim olarak sunulacak. Konsollar için tam sürüm yayınlandıktan sonra geleceği tahmin ediliyor.
Editör yorumu; Yeni simülatör GT3 serisine odaklanıyor. Genel bir araç simülatörü bekleyenler üzücü bir haber diyebiliriz fakat Unreal motorunda yapılan bu çalışmalar karşılıksız kalır mı? Kalmaz… Kunos simülasyon şirketi gelecekte yoluna Unreal ile devam edecek gibi görünüyor. Her şey ACC isimli oyunun erken erişim süreci ile birlikte tam sürümüne bağlı diyebiliriz. Videoda grafikler gerçekten etkileyici çıkışı için sabırsızlanmaya başladık. Unreal çok geniş, kapsamlı bir motor ileride modlama desteği de gelirse vay halimize! GT3 yarış ligleri düzenleyen e-sporcular bu oyunu dört gözle bekleyecek. Unreal ile geliştirilen simülasyon yapımlarını inceleyen biri olarak heyecanla bekliyorum.
SimülasyonTÜRK

2 Comments

Leave a Reply
  1. Unreal ile bir takım optimizasyon problemleri baş gösterebilir. Kaç yıldır motor üzerinde çalıştıklarını henüz bilmiyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Car Mechanic Sim 2018 için Garaj Özelleştirme Paketi Çıktı!

Spin Tires: MudRunner The Valley DLC Oynanış [Video]