Ana Sayfa Haber Assetto Corsa Competizione Erken Erişim Sürümü Yayınlandı!

Assetto Corsa Competizione Erken Erişim Sürümü Yayınlandı!

Yazar SimülasyonTÜRK

Assetto Corsa Competizione Erken Erişim Sürümü Yayınlandı!

Nvidia RTX teknolojisini destekleyen ilk yarış simülasyonu olan Assetto Corsa Competizione dün 12 Eylül’de Steam üzerinden erken erişimini başlattı. İlk izlenimlerimize göre Kunos Simulazioni stüdyosu Assetto Corsa’ya yakışır bir yarış simülasyonu geliştirmiş diyebiliriz. Erken erişimin ilk sürümünde istenmeyen sorunlar olsa da zamanla çok daha iyi bir simülatör haline geleceğine dair şüphemiz yok. Şu an tek komik sorun AI araçların olduğu yarışlarda onları görememiz ve sürekli ortaya çıkıp kaybolmaları haliyle can sıkıcı bir durum oluşuyor. Steam’de 40 TL erken erişim fiyatı olan oyun için acele etseniz iyi olacak çünkü 14 Kasım’da 34,99 Euro ardından 16 Ocak 2019’da 44,99 Euro olarak fiyatı değişecek. Unreal Engine 4 ile geliştirilen yarış simülatöründe Blancpain GT Serisi yarışları bulunuyor. İlk sürümde Lamborghini Huracan GT3 aracı ile  Nurburgring GP pistinde yarışabiliyoruz.

İlk izlenimlerin sonucu;

–Yapay zekalı yarışlarda AI araçlar kaybolup durdu görünmüyorlar ciddi sıkıntı var. Güncelleme gelecek.
–Tek araç ve tek pistle erken erişim başladı. Bunu biliyorduk ama en az 2-3 araç ve pist olmalıydı.
–Erken erişim durumu aslında kötü değil. Gayet normal. Sesler, fizikler, grafikler tatmin etti. Benim sistemde doğal olarak pek performans sorunu yok ama başkalarında olacaktır.
–Assetto Corsa adına yakışır bir simülasyon olmuş. Bir sürü iyileştirme olacak. Her ay güncelleme çıkacak.
–40 TL güzel bir fiyat daha sonra artacağı için şimdiden kütüphaneye ekleyin. GT yarışları herkesin ilgisi çekmez. Benim de öyle ama sırf yaptıkları işi görmek için oynamak istiyorum. Bir de daha sonra genişleyecek. Yarış ligleri ya da gerçekte olduğu gibi kurallar, uyarılar, istatistiklerin olacağı bir simülasyon olacak.

 

Yol haritası

12 Eylül‘de Build 1 ile Lamborghini Huracan GT3, Nurburgring GP pisti, Özel Etkinlikler, Hot Stint, Hızlı Yarış(A) gibi özellikler bulunacak. Yarış sisteminde ise Pist Yetkinliği, Tutarlı Araç Kontrolü gibi özellikler yer alacak.

10 Ekim‘de çıkacak olan Build 2 güncellemesi ile Bentley Continental GT3 aracı ve Misano World Circuit yarış pisti eklenecek. Super Pole, VR desteği, temel Pit-Stop özelliği ve yarış sisteminde Performans Değerlendirmesi ile Güvenlik Değerlendirmesi özellikleri bulunacak.

14 Kasım‘da Build 3 güncellemesi BMW M6 GT3 aracı ile Circuit de Paul Ricard pisti eklenecek. Özelliklerde ise Endurance 3/6h saat yarışları, temel Multiplayer sistemi, Pit-Stop eklenecek. Behavioural data analysis yani davranışsal veri analizi yarış sistemine dahil edilecek.

12 Aralık 2018’de ise Ferrari 400 GT3 aracı eklenip Hungaroring pistinde yarışlarda başlayacak. İzleyici modu eklenerek yarışlar izlenebilecek. Yarış sisteminde ise sürücü kategorisi, genel değerlendirme özelliği eklenecek.

16 Ocak 2019’da ise Emil Frey Jaguar G3 aracı ile Zolder pisti eklenecek. Gelişmiş multiplayer burada gelecek. Yarış sistemine ise ince ayarlar getirilecek.

13 Şubat 2019’da Honda Acura NSX GT3 ile Monza Eni Circuit eklenecek. Online özel etkinlikler gelirken yine yarış sisteminde ince ayarlar getirilecek.

Tam sürüm ise 2019’un ilk çeyreğinde olacak. Güncelleme çıkış tarihlerine bakacak olursak bu Mart 2019 oluyor. Ancak yepyeni bir yarış simülasyonu geliştirilirken ortaya çıkacak sorunlara göre ertelenebilir.

Erken erişim tanıtım videosu

 

Steam’de

 

Assetto Corsa Competizione ana konusu için buraya tıklayın.

SimülasyonTÜRK

0 yorum
0

Bu yazıları da okuyabilirsin

Yorum yazın