in , ,

Forza Horizon 5, 2021 yılında çıkabilir

Forza Horizon 5, 2021 yılında çıkabilir

Yeni Forza Motorsport, 2021 yılında beklenirken şimdi ise Forza Horizon 5‘in erken bir şekilde önümüzdeki yıl çıkabileceği ortaya çıkıyor. The Xbox Empire adlı podcast yayınında konuşan VentureBeat’ten Jeff Grubb, sıradaki Forza Horizon oyununu daha önce alabileceğimizden şüphelendiğini açıkladı. Forza Motorsport’un yeni oyununun birkaç ay önce tanıtılmasının ardından böyle bir haberin ortaya çıkması Forza Horizon oyuncularını şaşırttı. Playground stüdyosunun bir sebepten ötürü daha önce başlamaya hazır olduklarını belirten Jeff Grubb, garip bir durumda olduklarını da ekliyor.  Ayrıca oyunun hangi ülkede geçtiğini bilmesine rağmen duyuruyu geliştiriciye bırakacağını belirtmiş.

Serinin geliştiricisi Playground Games‘den yeni oyunun geliştirildiğine dair henüz bir açıklama yapılmadı. Ancak bir sonraki Forza Horizon oyununu yeni Forza Motorsport’tan da önce çıkabileceği düşüncesi dile getiriliyor. Resmi kaynaklar tarafından doğrulanmayan bu söylem birçok oyun basını tarafından haberleştirildi. Şüphe ile yaklaşsak da müthiş bir sızıntı bilgi olduğunu belirtmeden geçmeyelim.

Forza Horizon 5’in Japonya, Tokyo gibi bir konumda geçmesi bekleniyordu. Ancak 5. oyunu ile Amerika kıtasına da geri dönebileceğini ekleyelim. Daha büyük bir harita ve hatta motosikletlerin de bulunduğu bir oynanış ise oyuncular tarafından isteniyor. Xbox Series X/S çıkışının ardından konsola ve platforma özel yapımlara odaklanmaları gerektiği mantıklı bulunuyor. Microsoft Flight Simulator‘ın da yeni Xbox konsolu için hazırlandığını ekleyelim.

Gelişmeleri aktaracağız.

Yeni nesil Forza Motorsport duyuruldu! İlk bilgiler…

SimülasyonTÜRK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sanal Türk Yıldızları’nın canlı yayın antrenmanı [video]

Microsoft Flight Simulator – Antalya-Dalaman Uçuşu Cessna Citation Longitude [Video]