in , ,

Euro Truck Simulator 2’nin 10. Yıldönümü Kutlanıyor!

Euro Truck Simulator 2’nin 10. Yıldönümü Kutlanıyor!

 

18 Ekim 2012‘de yayınlanan Euro Truck Simulator 2‘nin ilk sürümünden bu yana tam 10 yıl geçti. SCS Software bu akşam 19:00’da Twitch üzerinde özel bir canlı yayın ile ETS 2’nin 10. yılını kutlayacak. Eş zamanlı olarak ETS 2’nin 10 Yılı adında World of Trucks etkinliği de başlatıldı.

Euro Truck Simulator 2 o dönem kutulu olarak perakende şekilde de satışa çıkmıştı. Dijital sürümü de satın alınabiliyordu. Almanya, Birleşik Krallık, Polonya ve Fransa’da çok satanlar listesinde 1 numaraya ulaştığını görürken SCS ekibi oyunun böyle bir fenomen haline geleceğine dair çok az şey biliyormuş. ETS 2 çıkışından aylar sonra 16 Ocak 2013’te Steam platformuna geldi. Ayrıca bunun için şimdi olmasa da Steam Greenlight’ta kampanya yürütmüştük. Ve orada da üçüncü haftasında Steam’de en çok satan oyun olmayı başarmıştı. Parantez açarsak o dönem yayında olan sitelerimizle tüm süreci takip etmiş ve aktarmıştık. 10 yıl içinde ETS 2 ile bambaşka bir noktaya geldik. Bu yıllar içerisinde topluluğun nasıl büyüdüğünü ve değiştiğini de net bir şekilde gördük. Şu an bizim gibilerin çoğunu memnun edecek yapıya sahip olmasa da ETS 2’nin yeri her zaman başka… 🙂 Her şey için teşekkürler.

Euro Truck Simulator 2 ilk 10 yılında 13 milyon kopyanın üzerinde satmış ve Steam raporlarına göre ise boyama gibi küçük kozmetik paketlerden büyük harita genişlemelerine kadar 80 milyonun üstünde DLC satılmış.

SCS Software, ETS 2’nin önünde en az on yıllık bir büyüme daha olduğunu umuyor ve hala uygulamak istedikleri çok fazla özellik ve planladıkları yeni şeyler var.

 


ETS 2 için yayınlanan bu etkinliği yaptıktan sonra hediyeniz olan 10. Yıl boyamalarını alabilirsiniz. Ayrıca Scania 730S çekicisinin yer aldığı bir ana kapak tasarımı paylaşıldı.


Kurallar

World of Trucks bağlantılı ETS 2 profilinizle Harici Sözleşmeler veya Harici Piyasa üzerinden kişisel göreviniz için herhangi bir kargoyu herhangi bir şehre teslim edebilirsiniz.

Ödül

Kişisel: Oyuncular herhangi bir kargoyu herhangi bir şehre normal iş olarak teslim ettiğinde World of Trucks Başarımı ve ETS 2 için 10. Yıldönümü boyamasını çekici ve dorselerin kullanabilecekleri bir Steam envanter öğesi kazanacaklar.

 


Bu özel günde SCS Software CEO’su Pavel Šebor da yayına katılacak ve oyunun geçmişi, bugünü ve geleceği hakkında konuşulacak. #10YearsETS2 etiketi ile 10. yıldönümü boyamasıyla paylaştığınızda fotoğraflara yayın sırasında çeşitli oyun anahtarları ve hediyeler dağıtılacak.

 

Thrustmaster T248 direksiyonu hediye ediliyor!

Şanslı 2 kişiye sınırlı sürüm olan ETS 2 markalı Thrustmaster T248 direksiyon seti hedi ediliyor. Birisini #10YearsETS2 etiketinde paylaşım yapanlara birisini de canlı yayın sırasında hediye edecekler.


Bu akşam biz de canlı yayında hem resmi yayını izliyor hem de ETS 2’nin 10. yılını kutluyoruz.

SimülasyonTÜRK

3 Comments

Leave a Reply
  1. Selamun Aleyküm görevi dün yaptım ödül gelmedi bugünde yaptım gene gelmedi neden acaba
    yardım edebilirmisiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Farming Simulator 22 Platinum Edition ile Hidrolik Kırıcı geliyor!

Spor ve Çevrimiçi Yayın Teknolojilerinin Geleceği