in , ,

Euro Truck Simulator 2 – 1.46 Güncellemesi

Euro Truck Simulator 2 – 1.46 Güncellemesi

Satın alınabilir kimyasal tanker dorseler ve driveshaft torque gibi özelliklerin bulunduğu 1.46 güncellemesinin tam sürümü Euro Truck Simulator 2 için yayınlandı. SCS Software, 10 Kasım 2022 Salı günü itibariyle güncellemenin tam sürümünü yayınlamıştır.

Güncelleme ile ilgili geri bildirimlerinizi burada paylaşabilirsiniz.

American Truck Simulator için 1.46 güncellemesine buradan ulaşabilirsiniz.

 

Tanıtım videosu

Güncellemenin son aşamasında galeri ve fotoğraf modu yenilendi.

Hem Euro Truck Simulator 2 hem de American Truck Simulator için Galeri adında yeni bir özellik getirildi. Tüm ekran görüntülerinizi, keşfedilen seyir noktalarını, fotoğraf başarımlarınızı yenilenen arayüz ekranında düzenleyebilirsiniz. Fotoğraf Başarımları(Photo Trophies) ise haritalarda eklenen ziyaret edilmesi gereken noktalardan biri. Fotoğraf moduna girdiğinizde artık ekran daha sade oluyor. Kamerayı kontrol ederken ekrandaki diğer öğeler kapanıyor. Kısayolların sağ alt köşede yazdığın yeni fotoğraf modunda detaylı ayarları açmak için Space tuşuna basmanız gerekiyor.

Ayrıca Viewpoints/Seyir noktaları için hazırlanan sahneleri de burada tekrar izleyebilirsiniz.

 

Şirket Tarayıcısı Ekranı

Şirket Tarayıcısı ekranı sayesinde spesifik şirketleri, kargoları veya dorse tiplerini aratabileceksiniz. Aşağıdaki ekran görüntülerinde gösterilmiş. Londra ve Madrid veya Calais’ten Duisburg şehrine hangi kargoları alabileceğinizi merak ediyorsanız bu özelliği kullanabilirsiniz.

Kişisel Satın Alınabilir Kimyasal Tanker Dorseler

1.46 güncellemesinde satın alınabilir kimyasal tanker dorselerin yer aldı. Yeni eklenen olan kişisel dorseler sayesinde Asidik, toksik veya aşındırıcı sıvı ürünler artık bu kimyasal tankerlerde taşınabilecek. Hidroklorik Asit, Sülfürik Asit, Pestisitler, Cıva Klorür gibi yüklerin dikkatli sürüş gerektirdiğini hatırlatalım. ETS 2 Cistern ise 2 karoser tipine sahip (2-axle, 3-axles, single chain) ve boyanabilir, krom gövde ile geliyor.

 • Karoser tipi
 • Boyamalar(hem DLC hem de varsayılan)
 • İşaretleyiciler
 • Arka tamponlar
 • Çamurluklar
 • ve hortum, araç kutusu, yangın söndürücü gibi diğer aksesuarlar

 

Iberia DLC – Özel Şehir Tanıtım Sahneleri

Şehirlere özel tanıtım sahneleri 1.46 güncellemesinde genişletiliyor. ETS 2’de Avusturya ülkesi ve Hannover şehri yenilemesinde başlatılmıştı. Bu güncellemede Iberia DLC’si şehirlerine destek getiriliyor.


Iberia DLC Harita Güncellemesi

1.46 güncellemesi ile Iberia için Madrid yakınlarında iyi tasarlanmış ancak ulaşılamaz olan bölgedeki yerleşim artık tamamlanıyor. Arganda del Rey şehrini temsil eden ve Avusturya yenileme güncellemesinde ortaya çıkan Construcciones Elcano yeni şirketi de yer alacak. Madrid’in güneydoğusunda kalan bu yere gerçekte olan Arganda del Rey belediyesi ekleniyor. Buraya yakın olan otoyol çıkışı da şehrin görülmesi için açılacak.

“Arganda del Rey, İspanya’nın Madrid Özerk Topluluğu’na bağlı bir belediyedir. Belediye, başkent Madrid’in güneydoğusunda yer almakta olup Madrid metropolitan alanının bir parçasıdır. Yüzölçümü 79.65 km² olan belediyenin nüfusu 1 Ocak 2016 tarihi itibari ile 54.256’dır.”


İberya Bölge İşaretleri

Iberia DLC için yol bölgelerini ayıran yeşil ve kırmızı işaretli levhalar ekleniyor. İspanya özerk topluluklardan oluştuğu için o bölgelerdeki levhalar onların bayrakları ile donatılmış. Katalonya, Valensiya, Madrid, Navarra vb. levhaları görebileceksiniz.


Driveshaft Torque

Şaft tork(tahrik mili) özelliği oynanış ayarlarında açıldığında hızlanma sırasındaki şasinin tork etkisini simüle ediyor. Ön sol tekerleğin hafifçe kalkmasıyla da sonuçlanır. Tork, motordan hareket parçalarına(tekerlek, dişli vb.) iletilen itme kuvvetidir. Bu efektin Amerikan kamyonlarının uzun olmaları nedeniyle daha belirgin olduğu belirtilmiş. Özetle bu özelliği açtığınızda şaft torkunun gücü sayesinde ilk hızlanma esnasında kabinin sağa sola doğru sallandığını göreceksiniz. Kokpitte de fark ediliyor.

Mutlaka açık tutmanızı tavsiye ediyoruz.

 


Değişiklikler Listesi

Harita

 • Iberia DLC harita güncellemesi
 • İberya Bölge İşaretleri

Araçlar

 • Kişisel Satın Alınabilir Kimyasal Tanker Dorseler
 • DAF 2021 için özel bilgi-eğlence uygulaması
 • Infotainment/GPS ekranları tüm çekicilerde harita yakınlaştırması özelliğinden ayrıldı.
 • Cep telefonu ve navigasyon cihazları özel bir uygulama alıyor(aksesuar olarak takılanlar).

Oynanış

 • Şirket Arama Ekranı
 • Özel Şehir Tanıtım Sahneleri
 • Driveshaft Torque

 


Beta programına nasıl katılırım?
Steam > Oyun Kütüphanesi > Euro Truck Simulator 2 sağ tıklayın Özellikler penceresinde BETALAR sekmesine gelin. public_beta > 1.46 seçin.
Şifre istemeyecektir. Güncellemeye başlayacaktır. Eğer olmuyorsa Steam programını yeniden başlatın.

 

 

SimülasyonTÜRK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Microsoft Flight Simulator – World Update 11: Kanada

Need for Speed: Unbound ile yeni fizik motoru geliyor!