in , ,

American Truck Simulator – 1.46 Güncellemesi

American Truck Simulator – 1.46 Güncellemesi

American Truck Simulator 1.46 güncellemesi için tam sürüm çıktı! Kişisel satın alınabilir kimyasal tanker dorseler, şaft torku, şirket arama ekranı, US-20 otoyolu gibi özellikler yeni güncellemede yer alıyor.

SCS Software, 8 Kasım 2022 Salı günü itibariyle güncellemenin tam sürümünü yayınlamıştır.

Güncelleme ile ilgili geri bildirimlerinizi burada paylaşabilirsiniz.

Güncellemenin son aşamasında galeri ve fotoğraf modu yenilendi.

Hem Euro Truck Simulator 2 hem de American Truck Simulator için Galeri adında yeni bir özellik getirildi. Tüm ekran görüntülerinizi, keşfedilen seyir noktalarını, fotoğraf başarımlarınızı yenilenen arayüz ekranında düzenleyebilirsiniz. Fotoğraf Başarımları(Photo Trophies) ise haritalarda eklenen ziyaret edilmesi gereken noktalardan biri. Fotoğraf moduna girdiğinizde artık ekran daha sade oluyor. Kamerayı kontrol ederken ekrandaki diğer öğeler kapanıyor. Kısayolların sağ alt köşede yazdığın yeni fotoğraf modunda detaylı ayarları açmak için Space tuşuna basmanız gerekiyor.

Ayrıca Viewpoints/Seyir noktaları için hazırlanan sahneleri de burada tekrar izleyebilirsiniz.

 

Şirket Arama Ekranı

Şirket Arama ekranı sayesinde spesifik şirketleri, kargoları veya dorse tiplerini aratabileceksiniz. Aşağıdaki ekran görüntülerinde gösterilmiş. Bellingham ve Nogales veya Eureka’dan Burlington şehrine hangi kargoları alabileceğinizi merak ediyorsanız bu özelliği kullanabilirsiniz.

Kişisel Satın Alınabilir Kimyasal Tanker Dorseler

1.46 güncellemesinde satın alınabilir kimyasal tanker dorselerin yer aldı. Yeni eklenen olan kişisel dorseler sayesinde Asidik, toksik veya aşındırıcı sıvı ürünler artık bu kimyasal tankerlerde taşınabilecek. Hidroklorik Asit, Sülfürik Asit, Pestisitler, Cıva Klorür gibi yüklerin dikkatli sürüş gerektirdiğini hatırlatalım. ATS Cistern için 3 karoser tipi(43ft 2-axle, 48ft 3-axle, and 53ft 4-axle) bulunuyor. İki farklı krom veya boyanabilir gövde ile çıkacak ve çeşitli kişiselleştirme seçenekleri olacak

 • Karoser tipi
 • Boyamalar(hem DLC hem de varsayılan)
 • İşaretleyiciler
 • Arka tamponlar
 • Çamurluklar
 • ve hortum, araç kutusu, yangın söndürücü gibi diğer aksesuarlar

US-20

1.46 güncellemesinde Montana DLC‘si içerisinde yer alan Yellowstone Milli Parkı için US-20 otoyolu ile batı kısmı eklenerek teknik anlamda tam daire yol çizilerek tamamlanmış olacak. Artık American Truck Simulator’da Yellowstone Milli Park’ına Wyoming, Montana ve Idaho eyaletlerinden uluşabilecek.


Özel Şehir Tanıtım Sahneleri

Şehirlere özel tanıtım sahneleri 1.46 güncellemesinde genişletiliyor. ETS 2’de Avusturya ülkesi ve Hannover şehri yenilemesinde başlatılmıştı. ATS de  bundan faydalanıyor. Colorado ve Wyoming haritalarında bir garajı seçtiğinizde şehir için tanıtım sahneleri devreye giriyor.


Idaho Seyir Noktaları Yeniden Tasarlandı

Idaho DLC’sindeki seyir noktaları şehrin güzelliğini daha iyi yansıtmak için güncellendi.

 


Driveshaft Torque

Şaft tork özelliği oynanış ayarlarında açıldığında hızlanma sırasındaki şasinin tork etkisini simüle ediyor. Ön sol tekerleğin hafifçe kalkmasıyla da sonuçlanır. Tork, motordan hareket parçalarına(tekerlek, dişli vb.) iletilen itme kuvvetidir. Bu efektin Amerikan kamyonlarının uzun olmaları nedeniyle daha belirgin olduğu belirtilmiş. Özetle bu özelliği açtığınızda şaft torkunun gücü sayesinde ilk hızlanma esnasında kabinin sağa sola doğru sallandığını göreceksiniz. Kokpitte de fark ediliyor.

 


Değişiklikler Listesi

Harita

 • Idaho ve Montana arasında US-20 yolu
 • Idaho Seyir Noktaları Yeniden Tasarlandı

Araçlar

 • Kişisel Satın Alınabilir Kimyasal Tanker Dorseler
 • Cascadia ve Western Star 57X için özel bilgi-eğlence uygulaması
 • Infotainment/GPS ekranları tüm çekicilerde harita yakınlaştırması özelliğinden ayrıldı.
 • Cep telefonu ve navigasyon cihazları özel bir uygulama alıyor(aksesuar olarak takılanlar).

Oynanış

 • Şirket Arama Ekranı
 • Özel Şehir Tanıtım Sahneleri
 • Driveshaft Torque

 


Beta programına nasıl katılırım?
Steam > Oyun Kütüphanesi > American Truck Simulator sağ tıklayın Özellikler penceresinde BETALAR sekmesine gelin. public_beta > 1.46 seçin.
Şifre istemeyecektir. Güncellemeye başlayacaktır. Eğer olmuyorsa Steam programını yeniden başlatın.

American Truck Simulator forumu için tıklayın.

 

SimülasyonTÜRK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ETS 2 West Balkans DLC’sinde yeni endüstriler

Microsoft Flight Simulator – World Update 11: Kanada