in , ,

ETS 2 West Balkans DLC’nin Büyük Şehirleri; Priştine, Saraybosna ve Tiran

ETS 2 West Balkans DLC’nin Büyük Şehirleri; Priştine, Saraybosna ve Tiran

Çok sayıda ayrıntı ve simgesel yapısı ile tasarlanan Balkanlar’ın büyük şehirlerinden bazıları olan Saraybosna, Priştine ve Tiran için ekran görüntüleri yayınlandı. ETS 2 West Balkans DLC‘si bu yıl sonuna doğru çıkacak. SCS Software haritadan heyecanlandıran tanıtım videoları ve blog yazıları paylaşmaya devam ediyor.

İşte Batı Balkanlar’da merkezi yol ağına sahip 3 şehir;

Saraybosna(Sarajevo)

Bosna Hersek‘in başkenti olan Saraybosna yüzlerce yıllık tarihi, canlı kültürü ve nefes kesici manzaralarının bir araya geldiği Doğu ile Batı’nın buluştuğu yer olarak tanımlanan şehirde mimari şehrin neresinde olduğunuza bağlı olarak değişiyor. DLC’de tasarlanan şehir bölümleri arasında Sarabosna’nın içinden geçen Miljacka Nehri‘nin(Milyatska) etrafındaki bölge de bulunmaktadır. Bu bölge “Obala Kulina bana” caddesini şehir merkezindeki “Zmaja od Bosne” kavşağını ve “Stupska Petlja” kavşağını içeriyor.

Şehir merkezine tramvay trafiği da dahil edilmiş. Bunun yanında AI trafikte dolaşan otobüsler için Balkan Trans kaplaması hazırlanmış üstelik bunda kir efekti de var. Çeşitli modellerin kaplamalarında bu tarz kirlilik, eskitme efektlerini göreceğiz gibi duruyor.

Tiran(Tirana)

Arnavutluk‘un başkenti Tiran‘da engebeli dağların önünde yer almaktadır. Şehir doğuda Dajti Dağı ve kuzey-batısında uzaktan Adriyatik Denizi manzarasına sahip açık alan ile birlikte tepelerle çevrilidir. Renkli mimarisi ve zengin kültürel mirasıyla Tiran genellikle Batı Balkanlar’ın kitleler tarafındam keşfedilmemiş mücehveri olarak tanımlanıyor. Osmanlıca’da bu şehre Terane deniliyormuş. Sadece hareketli bir şehir atmosferi değil aynı zamanda insan yapımı bir böl ve şehir manzarasına sahip Tiran Büyük Parkı (Parku i Madh) da dahil olmak üzere pek çok yeşil alan olacak. Tiran’ı ziyaret eden sürücüler, “Rruga Teodor Keko” olarak bilinen şehir merkezine yakın bir rota sunan ana yol ağında seyahat edebilecek ve yerel endüstrilere erişebilecekler.

 

Priştine(Pristina)

Kosova‘nın kalbi Priştine ziyaretçilerini gelenek ve ilerlemenin bir karışımı ile karşılayacak. Hareketli sokakları, Osmanlı ve Balkan etkilerinin bir karışımına sahip ve bu da onu eşsiz ve dinamik bir şehir haline getiriyor. Tarihi binalarden Lakrishtë (modern banliyö) gibi modern gelişmelere kadar eski ve yeni mimarının bir kombinasyonu bulunabilecek. Sürücüler şehir merkezinden kuzeydeki “Kodra e Trimave” bölgesi gibi yoğun alanlardan geçebilecekler.

 

Tanıtım videosunda Balkan müziği kullanılmış.

West Balkans DLC’sinin her noktası Türk oyuncularını çok yakından ilgilendiriyor. Yeni görüntüler paylaşıldıkça ve ayrıntılar verildikçe heyecanımız artıyor. Batı Balkanlar ile birlikte Türkiye arasındaki köprü tamamlanmış olacak. Bu arada Yunanistan DLC’si üzerinde çalışmaya başladıkları da ortaya çıktı. Kuzey İskandinavya genişlemesinden sonra Yunanistan’ı göreceğiz.

Peki ya Türkiye? SCS, ETS 2’yi Türkiye ile tamamlayıp en iyi hale getirdiğinde elbet göreceğiz.

 

 

Balkan Sokak Sanatı ve Simgesel Noktalar isimli blog yazılarına ulaşabilirsiniz.


Steam

 

Euro Truck Simulator 2 forumu için tıklayın.

SimülasyonTÜRK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ETS 2 ve ATS, Steam’de yine zamlandı!

American Truck Simulator için Nebraska DLC’si duyuruldu!