in , ,

American Truck Simulator – 1.39 güncellemesi tamamlandı

American Truck Simulator‘ın 1.39 güncellemesi tamamlanıyor. Yeni lowbed, low-loader dorseler ile yeniden tasarlanan Launchpad ekranı getiriliyor. Viewpoints ise Washington ve Utah eyaletlerine ekleniyor. Çeşitli düzeltmeler, iyileştirmeler ve ayarlamarla ile birlikte 1.39 sürümü bu özelliklerle ile tamamlandı.

SCS Software tarafından paylaşılan değişiklikler listesi videosunu izleyebilirsiniz.

https://youtu.be/bN0AAiYLACM

 

LAUNCHPAD GÜNCELLEMESİ

American Truck Simulator’ına oyuna giriş ekranı 1.39 güncellemesi ile yeniden tasarlanıyor. Launchpad kısmı aslında bizim girişteki profil seçim sayfamız ancak yeni güncelleme ile hem yeni bir tasarıma hem de yeni ayarlara kavuşuyor. Bunu getirmeme sebebi ise gelecekteki eklemelerin önünü açmak olarak belirtilmiş. Launchpad aracılığı ile ileride hem ETS 2 hem de ATS için erişilebilecek yeni özellikler getirilecek. Şimdilik o zamana kadar kullanıcı profili ayarları ve aslında oyuna girdikten sonra çıkan emeği geçenler, oyun seçenekleri gibi özellikler alt menü olarak mod manager, dlc browser, profil yönetimi ile eklenmiş. Artık oyunu tam olarak yüklemeden oyun seçeneklerine erişebilir ve değiştirebilrsiniz.

SCS ekibi Launchpad tasarımı ile ilgili geri bildirimlerinizi de bekliyor.

Son olarak basit gibi görünse de yenilenen launchpad ileride gelmesi beklenen önemli özelliklerin oyunun giriş ekranında yer verilmesini sağlıyor.


LOWBOY DORSELER

Daha önce de duyurulduğu gibi American Truck Simulator için yeni Lowboy dorseler geliyor. Bu dorselerin tamamı sıfırdan düzenlenmiş ve yeni özelliklere uyumlu hale getirilmiş. Ağır nakliye dorseleri artık kişisel olarak satın alınabilir oluyor. Special Transport, Foresty Machinery ve Heavy Cargo Pack DLC‘lerindeki dorseleri satın alıp özelleştirebileceğiz. Kendi lowboy dorsemizi satın aldıktan sonra yük piyasasından ona uygun yükleri alabiliyoruz. Bu iki DLC’nin de dorseleri dahil olmak üzere Lowboy Trailers olarak hepsi güncellenmiş şekilde geliyor. Yeni bir lowboy dorse de ekleniyor. Bu dorselerin renklerini, şasi uzunluklarını değiştirebilecek ve tekerleklerini, jantlarını, çeşitli işaretlemeleri eklentilerini, aksesuarları, mafsallı aks, uyarı ışıkları ve daha fazlasını servisten takabileceksiniz. Yenilenen dorseler AI trafikte de dolaşıyor.

Şu şekilde artık ağır nakliye dorselerini kendi filonuz için satın alabilirsiniz.

 


VIEWPOINTS / SEYİR NOKTALARI

Idaho DLC‘sinin çıkışında bulunan Viewpoints/Seyir noktaları yani manzara izleme kamerası 1.39 experimental açık betası ile Washington ve Utah eyaletleri için de geliyor. Her eyalete keşfedilecek 10 tane yeni viewpoint ekleniyor. Bu özellik için ara sahnelerin açık olması gerekiyor. Ayrıca Viewpoint özelliği gelen geri bildirimlerine göre elden geçirilmiş. Artık yeniden izleyebililir, atlayabilirsiniz. Haritada bu noktaları ilk ziyaretinize kadar gri ? soru işareti şeklinde göreceksiniz.


GENEL HATA DÜZELTMELERİ / SES DEĞİŞİKLİKLERİ

1.39 ile ayrıca iyileştirmeler, çeşitli hata düzeltmeleri ve sesler için bir güncelleme içeriyor. Western Star 49X çekicisinin bazı hataları düzeltiliyor ve geliştiriliyor. Kabin içi ses karışımı da iyileştiriliyor. Gelecekteki içeriklere dair bazı değişiklikler de bulunuyor. Yeni eklenen Turbo slider özelliğinin ayarını ses seçeneklerinde yapabilirsiniz.


DEĞİŞİKLİK LİSTESİ

HARİTA

  • Washington ve Utah DLC’leri için yeni Viewpoints/Seyir noktaları

UI(Kullanıcı Arayüzü)

  • Launchpad/Oyunun ilk giriş ekranı yeniden tasarlandı

ARAÇLAR

  • Lowboy dorseleri(kişisel satın alınabilir,articulated/mafsallı olanlar dahildir)
ÖZELLİKLER
  • Viewpoint geliştirmeleri (yeniden oynatma, atlama, harita durumu, kapanırken kararma)
  • Ses güncellemeleri ve iyileştirmeleri(turbo slider, ses pozisyonu, kabin mekansal ses karışımı, aksesuarlar için ses dağıtımı)
  • Dorse gezgini ve listesi tüm geçerli kargo türlerini artık gösteriyor
  • Şanzıman input shaft/mil emülasyonu ve debriyaj freni desteği deneysel olarak getirildi (g_clutch_brake)

1.39 açık beta sürümünde bulduğunuz hataları ve geri bildirimlerinizi buradan iletebilirsiniz. Modlama değişiklikleri için ise modding wiki kısmına buradan ulaşabilirsiniz.


 


 

 

American Truck Simulator forumu için tıklayın.

SimülasyonTÜRK

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ETS 2’nin DBus World projesi için otobüs modları yayınlandı! Peki ne işe yarıyor?

American Truck Simulator’ın Colorado DLC’si 12 Kasım’da çıkıyor…