in , , , , , ,

VATSIM, Velocity teknolojisi ile düşük gecikme ve yüksek hassasiyet getiriyor! Alpha süreci başladı…

VATSIM, Velocity teknolojisi ile düşük gecikme ve yüksek hassasiyet getiriyor! Alpha süreci başladı…

Uluslararası Çevrimiçi Sanal Uçuş Ağı VATSIM tüm teknolojik altyapısını güncelleyecek olan Velocity özelliğini resmi olarak duyurdu. Bu yıl sonunda yayınlanması planlanan Velocity ile düşük gecikme, yüksek hassasiyet, konum güncellemesi ve rakipsiz bir performans vadediliyor. Alpha aşaması başlayan Velocity teknolojisi için ayrıca tanıtım videosu da paylaşıldı. Uçuş simülatörleri için çevrimiçi ağda yapılan bu iyileştirmeler topluluk tarafından uzun süredir bekleniyordu. Velocity mevcut FSD çözümünde artık çok daha hızlı pozisyon güncellemeleri verebilecek. Konum güncelleme sıklığı diğer sanal pilotlar tarafından kontrol edilen uçakların uçuş simülatörlerinde nasıl hareket ettiğini belirleyen bir özellik. VATSIM’deki çoğu uygulama için pilot istemci programlarındaki enterpolasyon(interpolation) ile birlikte her 5 saniyede bir raporlama sağlayan özellik artık daha iyi çalışacak. “Bazen kullanıcılar yeni bir pozisyon raporu alındığında diğer uçakların gerçekçi olmayan takılmalar, atlamalar yaptığını görebilirler. Ancak yüksek hızlı formasyon uçuşu gibi büyük bir hassasiyet gerektiren uçuşlar VATSIM sunucularında imkansızdı. Velocity ile bu sonsuza kadar değişiyor. Pozisyon güncellemeleri artık mevcut teknolojideki her beş saniyede bir ölçmek yerine artık hertz cinsinden ölçülecek ve saniyede birkaç kez gerçekleşecek.”

VATSIM, Velocity teknolojisinin tam anlamıyla yayınladıktan sonra bu uçuş ağında uçan sanal pilotlar diğer uçakların fark edilir bir şekilde daha pürüzsüz hareket ettiğini görecek ve tüm hassas hareketler çok daha iyi aktarılacak.

Ayrıca Velocity nedeniyle sanal pilotların ve hava trafik kontrolörlerinin kullandıkları bazı yazılımlar 1 Nisan 2021’de kapatılıyor(uçmak için kullanılan Squawkbox, Squawkbox747, Squawkbox, XConnect, FSINN ve trafik kontrolörleri olan ASRC,SPARC).

Velocity şu an kapalı alpha durumunda ancak kullanıcılar Alpha sürecinin bir parçası olmak için başvurabilirler. https://velocity.vatsim.net

VATSIM’in Velocity teknolojisi aşağıdaki 4 maddeyi vurguluyor.

  • Düşük gecikme
  • Yüksek hassasiyet
  • Konum güncellemesi
  • Rakipsiz performans

Prepar3D üzerinde çekilmiş Alpha sürümün görüntüleridir.
Apron – SimülasyonTÜRK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

The BUS tanıtım videosu paylaşıldı! Türkiye’de 59 TL’den satılacak…

İlk ormancılık makinelerini üreten Rottne DLC’si Farming Simulator 19 için yayınlandı