in , ,

Uçuş Simülasyonları Ekibi LVLCHG İle Tanışın!

Uçuş Simülasyonları Ekibi LVLCHG İle Tanışın!

Saatler süren Flight Simulator X ve Prepar 3D yayınları…

Prepar3D-LVLCHG-screenshots6

Aranılan kan sonunda bulundu diyebiliriz. Sizleri LVLCHG ekibiyle tanıştırmak istiyoruz. Uçuş simülasyonları malum ciddi bir konu ülkemizde bu konuda ciddi ve düzenli bir yayına sahip yayın kanalı ne yazık ki yok. LVLCHG ekibi bu önemli eksiği uzun süredir gidermeye çalışıyor. Twitch kanallarında saatlar süren hatta gün bile diyebileceğimiz canlı yayınlar yapılıyor. Flight Simulator X, Prepar 3D uçuş simülasyonlarında havacılığın her kuralına uyarak IVAO sisteminde uçuyorlar. Bu yayını izlemek isteyenleri Twitch kanallarına bekliyoruz. Aslında tüm hikaye  2 Nisan’da gelen mail ile başladı. Her gün yayınlarla ilgili Youtube kanallarıyla ilgili birçok mesaj geliyor ama ne yazık ki içlerinde çok çok azı ciddiye alınabilecek seviyede oluyor. Çoğu kolay yoldan abone kazanmak, izleyici kazanmak isteyen vasıfsız mesajlar ve hepsi çöp kutusuna gidiyor. 🙁

Prepar3D-LVLCHG-screenshots5

LVLCHG ekibinden Sadık Altındağ‘ın da attığı mail bu mesajlardan ayrılıyor. Başta şaşırdık daha doğrusu uçuş simülasyon ciddi bir iş olduğundan yeterince vakit ayıramayıp sizlere videolar üretememiştik. Çevremizde uçuş simülasyonlarını kullanan arkadaşlarımız var ama böylesine ciddi bir oluşumdan mesaj gelince birkaç gün bekledik. Yayınları takip ettik gerçek bir pilot gibi davranmaları, sanal havacılıkta artık son seviyeye gelmiş olmaları desteklemeye ve topluluğun izlemesine değer bir iş olabilirdi. Sonuç olarak 😀 2 haftadır yayınları izliyoruz merakla izliyor ve sizlere zaman zaman sosyal ağlardan paylaşıyoruz. Bu öyle sıradan bir yayın olmuyor oyun izleyen birisi değilim ama böyle bir simülatörü doğru yerden izlemek çok başka. 16 saat süren uçuş nedir? 😀 Arkadaşlar saatlerce simülatöründe başında üstelik klavye kontrolü değil Logitech G940 Flying System ve Extreme 3D Pro Joystick gibi donanımlarla uçmak hem de IVAO gibi uluslar arası sanal havacılık örgütünün sisteminde çok büyük bir marifet demek. Ülkemizde büyük bir sanal pilot topluluğu var. Buraya sığmaz herhalde bahsetmeye kalksak.

Yayın sırasında uçuş simülasyonlarıyla ilgili en zor sorularınızı bile cevaplayabiliyorlar. Sorun yeter ki!

Prepar3D-LVLCHG-screenshots1


LVLCHG ekibinde kimler var? (Twitch kanalı bilgilerinden)

SADIK ALTINDAĞ

24 Yaşındayım Aydınlıyım. Bilecik Şeyh Edabali Universitesinde makina mühendisliği okuyorum. Aynı zamanda Türk Hava Yolları Uçus Akademisine hazırlanıyorum. Airbus A320X ailesi ve Boeing 777 tipi uçaklarında üst düzey bilgiye sahibim ayıptır söylemesi :).

NAİL ALPASLAN KIRDI

26 Yaşındayım ve İzmir de yaşıyorum. Bir havayolu şirketinde kabin memuru olarak çalışıyorum. Aynı zamanda işletme masterı yapmaktayım. Gelecekteki hedefim yine herhangi bir havayolu şirketinde pilotluk yapmak.

SELİM YILMAZ

22 Yaşındayım Kayseriliyim. İstanbul Yeditepe Üniversitesinde eczacılık okuyorum. Havacılık sevdası olan arkadaşlar arasında da ‘Flying Pharmacist’ olarak tanınan ve de yaklasık 8 yıldır uçus simülatör kullanan bir sanal pilotum :). Boeing 737-800NG ve bazen Boeing777 tipi uçaklarını kullanıyorum.

EROL OCAKTAN

18 Yaşındayım . Genel müzik eğitimi alıyorum aranjörlük hedefimdir 😃 F.M.G Güzel Sanatlar Lisesi öğrencisiyim . THY da A32x ve A330 serileriyle uçuyorum . Bazen ekstra durumlar olacaktır .
Kısacası artık LVLCHG uçuş ekibini destekliyoruz. Twitch kanallarına abone olarak uçuş başlamadan yerinizi alabilirsiniz.

 

Twitch kanalları https://www.twitch.tv/lvlchg

Prepar3D uçuş simülatöründe alınmış ekran görüntüleri;

 

Bu tür organizasyonlara her zaman desteğe hazırız. Yeter ki iletişime geçin fayda sağlayacak projeler yapalım.

SimülasyonTÜRK

5 Comments

Leave a Reply
    • Samet internetten satın alabilirsin P3D biraz sıkıntılı yani crack’li dosyası bolca var ama uçaklar konusunda ve eklentiler konusunda daha kırılmamış çok eklenti var tahminime göre en az 1 sene veya 2 sene daha sürer çünkü herkes yavaş yavaş fsx bırakmaya başladı. Bende P3D V3 geçiş yaptım fsx de bütün eklentiler mevcuttu ücretsi olarak torrent olarak doluca vardı internette ama P3D öyle tahmin ettiğim gibi çıkmadı. Görsellik olarak Fsx göre daha iyi sistem olarak da fsx göre daha iyi sistem istiyor hata oranı çok az. Biraz maddiyat istiyor yoksa beklemek zorundasın.

      • Abdican satın almak istemiyorum ya beleşe yükleyebileceğim site varsa atarmısın ve çok teşekkür ediyorum verdiğin bilgi için 😀

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Assetto Corsa’da İnanılmaz Sanal Gerçeklik Deneyimi!

Bridge! 2 Çıktı!