in

PlayWay’den Astronot Simülasyonu: Space Mechanic Simulator

PlayWay’den Astronot Simülasyonu: Space Mechanic Simulator

Uzay istasyonunu tamir etmek ister miydiniz?

 

Uzaya da çıksak tamir etmekten kurtulamıyoruz. Rapid Deer Games‘in geliştirdiği Space Mechanic Simulator‘da uzay istasyonları, solar ve uzay panellerini tamir etmeye çalışıyoruz. Uzayda geçen bu tarz oyunlara uzak değiliz çünkü Space Engineers gibi başarılı bir yapım örnek olarak karşımızda duruyor. Bunun dışında çıkmış olan ve yakında yine çıkacak olan pek çok uzay simülasyonu var. Kimisi uzay gemilerine odaklanırken kimisi de sandbox tarzında gezegenlere, uzay istasyonlarına inip bir şeyler yaratabilmemizi sağlıyor. Space Mechanic Simulator da artık bu türün yeni üyesi oldu. Oyunda bulunan her bir makinede yüzlerce parça değiştirilebilir olacakmış. Yani uzay istasyonunda, atmosferde astronot kıyafetimizle tamir edeceğiz.

Gerçek bir astronotun gözünden oynama imkanı veriliyor. Space Mechanic’de Mars, Dünya, Ay gezegenlerinde astronot görevleri olacak. Mars ve Ay’da ise kara görevleri de bulunacak. Hangarları, üsleri onarabileceğiz. 2 tane uzay mekiği, 3 tane solar panel, 3 tane de gelişmiş üs oyunda yer alacak. Bunlarla birlikte bir kara aracı olan landrover yapabileceğiz. Space Shop adı verilen mağazada 46 tane ek özgün parça olacak ve toplamda yüzlerce makine parçası bulunacak. Zamana karşı modunda makineleri inşa etme ve onarmak için mücadele vereceğiz.

Peki ne zaman çıkacak? Space Mechanic Simulator’ın bu yıl sonunda yani 2017’nin 4. çeyreğinde çıkması bekleniyor. Henüz kesin bir çıkış tarihi açıklanmadı.

Video

 

Ekran görüntüleri;

Steam

 

Bu tür oyunların ya da simülasyonların eğitici yönünü unutmamak gerek. Sanki NASA astronotuymuşuz gibi uzay istasyonunda görev yapacağız. Üstelik sizin için küçük bir adım olabilir ama Ay’a indiğinizde insanlık için tekrar büyük bir adım olacak. Mars’ta patates üretemesek de iki tur atarız. 😀 Patates üretmek istiyorsanız farklı simülasyonları deneyin.

 

SimülasyonTÜRK

2 Comments

Leave a Reply
  1. Selamün Aleyküm Hasan kardeşim.

    “Kimisi uzay gemilerine odaklanırken kimisi de sandbox tarzında gezegenlere, uzay istasyonlarına inip bir şeyler –yaratabilmemizi– sağlıyor. Space Mechanic Simulator da artık bu türün yeni üyesi oldu. ” yazmış olduğunuz yazıda yaratabilmemizi yazısını düzeltmenizi rica ediyorum. Yapabilmemizi ya da olusturabilmemizi sağlıyor denilirse çok iyi olacak. Yaratmak sadece Allah’a mahsustur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hurdalık Simülasyonu: JunkYard Simulator

Biz Bıktık Ama Onlar Bıkmadı! – Demolish & Build 2018 Geliyor!