in , ,

F1® 22 özellikleri için tanıtım videosu “F1 Life, F1 Sprint, Yeni Araçlar ve Yeni Seçenekler”

F1® 22 özellikleri için tanıtım videosu

EA Sports F1 22‘nin özellikleri yepyeni bir video ile tanıtıldı. 1 Temmuz çıkış gününe yaklaşırken hem gerçek yarışlarda heyecan ve gerilim artıyor hem de F1 22 hakkında daha fazla bilgi alıyoruz. Tamamen EA Sports bünyesinde geliştirilen ve dağıtılacak olan F1 2022’de hikaye modu yerine bu yıl F1 Life adı verilen ve süper arabaların da olacağı yepyeni bir özellik getiriliyor. Yeni kural değişiklikleri, yeni Miami pisti, yepyeni araçlar dışında artık pit stoplarda takımınız daha gerçekçi hatalar yapabilecek. Gerçek Formula 1 yarış deneyimini daha fazla aktarabilmek için geliştirmeler yapılmış.

Yeni Araçlar – 18 inç düşük profilli lastikleri ve yeni radikal tasarımları ile 2022 Formula 1® otomobilleri hızlı, yakın ve heyecan verici yarışlar için özel olarak yeniden tasarlandı. Bu değişikliklere uyum sağlamak için 10 F1® takımının her birinde yepyeni fizik, yol tutuşu ve lastik modelleri F1® 22 için geliştirildi.

F1® SPRINT – Geçtiğimiz yıl ilk kez yapılan F1® Sprint  yarışları bu yıl ilk kez F1® 2 ile seride yer alacak. Sıralama ve Pazar Günü Yarışı arasında oturarak hafta sonu formatını karıştıran Sprint yarışlarda birinci, ikinci ve üçüncüye verilen puanlarla, yarış başlangıç sıralamasını belirleyen yaklaşık 100 km’lik yarışlardır.

Sürükleyicilik ve Yayın Seçenekleri

Daha ayrıntılı bir F1 deneyimi isteyenler için F1 22, yarışlar için bir risk unsuru olan yeni etkileşimli pit stoplar ve formasyon turları getiriyor. 1. virajın hemen önünde kendiniz için en iyi başlagnıcı sağlayabilmek için formasyon turlarının sonunda aracınızı manuel olarak grid noktasına konumlandırabileceksiniz. Bir değişiklik yaparken ise pit box’a zamanında dönüş hızlı bir pit stop ile sonuçlanacak. Ancak çok erken veya geç tepki verdiğinizde ise takımınız tarafından olası hatalar yaşanabilir. Risk-ödül anları, başarınız sayesinde podyumda potansiyel bir yer için kritik öneme de sahip olabilir. Yayın seçenekleri ise baskıyı kaldıracak. Formasyon turları, pit stoplar ve güvenlik aracı periyotları gibi anlar gerçek bir televizyon yaıynını izlerken göreceğiniz sahnelere benzer heyecan verici kamera açılarıyla otomatikleştirilmiş.

Yenilenmiş Pratik Programları ve Erişilebilirlik Seçenekleri

Pistleri öğrenmenizi ve yarış çizgisini belirlemenize yardımcı olan Pratik Programları, F1 22’de daha iyi geliştirilmiş pist görselleri ile yeniden tasarlanmış.  Yeni adaptif/uyarlanabilir yapay zeka(AI), çevrimdışı deneyiminizi beceri seviyenize göre uyarlayarak, piste çıktığınız andan itibaret rekabetçi yarışlar sunmayı hedefliyor. Ayrıca Accessible Handling ile her yarış haftasının sonunda zorluğu artırma seçeneğiyle bu sporun bazı karmaşıklıklarını ortadan kaldırabileceksiniz.

F1® Life yeni sosyal merkeziniz olacak. Burada süper arabalar, kıyafetler, aksesuarlar ve kupa koleksiyonunuzu sergileyebileceksiniz. Bir F1 pilotunun yaşamından esinleniyor. Oyun içindeki karakterlerinizi kişiseleştirebilecek, zorlukları ayarlayabilecek, Podium Pass, markaların mağazaları ve oyun içi mağaza aracılığıyla kazanılan havalı öğeler dahil ediliyor. F1® 22’yi ilk yüklediğinizde arkadaşlarınızın avatarlarını ve koleksiyonlarını görebiliyor. Çok oyunculu lobi olarak da işlev görüyor. F1 Life artık topluluktaki oyuncuların ortak sosyal merkezi olacak. Eklenen süper araba koleksiyonu sadece gösteri için değil onları pistte de sürebileceksiniz. Sıralama öncesi, Kariyer ve My Team boyunca özel Pirelli Hot Lap etkinlikleri yanı sıra özel zorluklar ve zamana karşı yarışlarda mücadele edebileceksiniz.

Pist değişiklikleri –  Avustralya Albert Park, İspanya Circuit de Barcelona-Catalunya ve Abu Dhabi Yas Marine pistlerinde önemli değişilikler var. Ve yeni cadde pisti Miami International Autodrome da çıkışta yer alacak.

PC’de ilk kez seri için VR(sanal gerçeklik) desteği geliyor. Formula 1 yarış simülasyonunu daha önce hiç olmadığı gibi

My Team ile birlikte Champions Edition oyuncuları için üç başlangıç noktası, yeni ikonlar, 10 yıllık Kariyer modu, Multiplayer dahil iki oyunuclu offline split-screen ile F2™ içerecek. Daha kolay gezinme için kullanıcı arayüzü geliştirilmiş ve yayın görselleri ise güncellenmiş.

1 Temmuz’da çıkacak olan F1 22’ye 3 gün erkenden erişebilmek için F1 22 Champions Edition satın almanız gerekiyor. Ayrıca Yeni Çağ içeriği, F1 Life Starter Pack ve yeni My Team ikonları ile 18,000 PitCoin verilecek.

Bu sene Formula 2’de Charouz Racing Team ile yarışan Cem Bölükbaşı da F2 modunda yer alacak.

F1 22’de Formula 2 sezonu 2021 ve 2022 dahil olmak üzere kısa, orta veya tam sezon seçenekleri ile yer alacak.

 

 

 

Steam’de Standart sürüm 599,99 TL’ye satılırken Champions sürümü 799,99 TL’den satılıyor.


F1® 22 Champions Edition ön siparişi verin*, şunları elde edin:

  • 3 gün erken erişim
  • Yeni My Team İkonları
  • 18.000 PitCoin
  • F1® Life Starter Pack: Eşyalar, duvar çizimleri ve oyuncu tişörtü gibi ögelerle kendi alanınızı özelleştirin.
  • F1® 22 Yeni Çağ İçeriği: Muhteşem Resmi Formula 1® 2022 Yeni Çağ aracından ilham alan Araç boyaması, Tulum, Kask, Şapka, Tişört (F1® Life için).

 

F1® 22 STANDARD EDİTİON

F1® 22 Standard Edition ön siparişi verin, şunları elde edin:

  • 5.000 PitCoin
  • F1® Life Starter Pack
  • F1® 22 Yeni Çağ İçeriği

One Comment

Leave a Reply

One Ping

  1. Pingback:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Truck & Logistics Simulator için büyük güncelleme çıktı!

Train Sim World 2 için Spirit of Steam DLC’si ile Buharlı Tren Eklendi!