in , , ,

ETS 2’de artık yolcular otobüslere binebiliyor! TruckersMP – DBus World Otobüs Desteği Çıktı!

ETS 2’de artık yolcular otobüslere binebiliyor! TruckersMP için DBus World Otobüs Desteği Çıktı!

DBus World ile birlikte TruckersMP iş birliği sayesinde artık ETS 2’de yolcular otobüse binebiliyor ve hazırlanan rotalarda otobüs sürülebiliyor. Daha önce yayınlanan DBus World ile tek oyunculu modda sanal otobüs şirketi kurma ve haritalarda hazırlanan rotalarda otobüs sürme imkanı getirilmişti. TruckersMP ile ise daha da ileriye gidiliyor ve artık DBus World altyapısını da kullanarak yolcular kapıları açılan otobüslere binebiliyor. Oyunda bulunan NPC modellerinin otobüsün kapıları açıldığında içeriye doğru yönelmesi sağlanmış. Bu özel yolcu sistemi oyuna yeni bir oynanış deneyimi getiriyor. AI yolcuların otobüse binişini yıllar sonra görmek gerçekten güzel oldu.

Elektrikli Bluebus 12m otobüsü ekleniyor.

DBus World ekranında aşağıdaki şekilde açıyorsunuz.

Bu yazıda DBusWorld ile TruckersMP’nin birlikte nasıl kullanıldığını anlatan bir rehber bulunuyor.

Elbette NPC yolcuların bu şekilde otobüse veya başka bir araca binişi daha önce ETS 2’de görülmemişti. Tüm bunlar güzel olsa da TruckersMP yerine normal Convoy Multiplayer ve oyunun kendi tek oyunculu modlarında kullanılması topluluk için daha yararlı olabilirdi.

Otobüs hattında sürerken anonslarla sonraki durakları da belirtmişler. Bu özellik geliştirilmeye devam edecek.

Şu an ProMods sunucularında kullanılamıyor. Tek otobüs modeli var. Otobüsü DBusWorld yüklemeden de sürebiliyorsunuz ancak AI yolcu ve taşıma sistemini kullanabilmek için yüklemeniz gerekiyor.

Burada ise TruckersMP sunucularındak ullanılmak üzere özel otobüs rotalarını nasıl oluşturacağınzı anlatmışlar. Böylece TruckersMP + DBus World kullanarak oynadığınızda ETS 2’nin orijinal harita ve DLC’lerinde daha fazla rotaya sahip olabileceksiniz.


 

Son olarak TruckersMP ve DBus World projesinin gerçekten önemli bir adım olduğunu tekrar ekleyelim. Son 2 yılda artan otobüsle oynama imkanları sonrasında harika oldu. Umarız SCS Software, Euro Coach Simulator projesini artık raftan indirir ve öncelikli olarak geliştirmeye başlar. Şaka şaka 🙂 Artık pek önemi yok.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ETS 2 – TR Extended Map Marmara Edition: Bursa

Farming Simulator 22 Platinum Edition ile yeni ormancılık haritası ve 40’tan fazla araç geliyor!